Exotický Zanzibar, ostrov koření a bílých písečných pláží

Exotický Zanzibar, ostrov koření a bílých písečných pláží

CK Zanzo 31. 10. 2018 Sdílet

Co takhle vyrazit na tzv. Spice tour, prohlídku s průvodcem, kde si na vlastní nos vyzkoušíte čerstvou vanilku, pepř nebo skořici? Raději byste si pohladili geparda a zebru nebo navštívili místa, kde žijí želvy sloní? Žádný problém! Přesně takový ráj vás čeká na Zanzibaru.

Prohlédněte si nabídku zájezdů na Zanzibar

1. Praktické informace

Kde leží Zanzibar

Zanzibar je ostrov v Indickém oceánu, oddělený od Afriky Zanzibarským průlivem. Spolu s ostrovem Pemba a Tanganikou tvoří stát na východním pobřeží střední Afriky, Tanzanii.

Zpáteční letenka a transfer z/na letiště v ceně

Na Zanzibar se dostanete jedině letecky. S letenkami si nedělejte hlavu, pokud poletíte s naší CK Zanzo, vše vyřídíme za vás. Let s jedním přestupem obvykle trvá kolem 16 hodin. Přiletíte na letiště Zanzibar – Kisauni, Abeid Amani Karume International Airport ve Stone Town.

Z letiště do hotelu vás odveze transfer. Velikost transferu se vždy přizpůsobí množství osob, které přiletí spolu. Tuto privátní přepravu mají zákazníci Slevomatu a CK Zanzo v ceně.

Cestovní pojištění od Uniqa pojišťovny je pro zákazníky zdarma.

Dobré vědět: Vaše dovolená začíná na letišti v Praze. Na vyžádání je možné zařídit odlet z jiného města (např. Vídeň, Mnichov, Berlín, Budapešť a další). 

Nezapomeňte na vízum a biometrický pas

Vízum vyřídíte přímo na letišti. Stojí 50 $ na osobu.
Pas musí mít platnost ještě minimálně 6 měsíců od vstupu do země.

Počasí na Zanzibaru

Na Zanzibaru je neustále krásné a slunečné počasí. Ostrov totiž leží kousek od rovníku. Můžete se těšit na 30–33 °C. Za nejteplejší měsíce se považuje leden, únor a březen. Průměrná roční teplota moře neklesá pod 25 °C. Pozor! Slunce je přes poledne velmi silné, proto si s sebou vezměte opalovací krém s vysokým faktorem, který by vás na Zanzibaru vyšel dráž než u nás.

Opalování nahoře bez

Pozor! Všude platí přísný zákaz opalování nahoře bez, a to jak u bazénu, tak u moře.

Očkování je nepovinné, ale…

Neuškodí mít platnou tetanovku, případně i očkování proti žloutence a žluté zimnici.

Časový posun na Zanzibaru

Zanzibar je v době našeho zimního času o dvě hodiny napřed. V době letního času pouze o hodinu.

Měna a bankomaty

Oficiální měnou je tanzanský šilink, ale všude můžete platit USD. Bankomaty na ostrově moc nejsou, proto mějte raději dostatek hotovosti.

Tip: Na tržištích a v obchůdcích se suvenýry je běžné smlouvání. V supermarketech a značkových obchodech to ale nedělejte.

Zásuvky

Na Zanzibaru se používají dva typy zásuvek. Buď jsou to dva ploché kontakty se zemnícím kolíkem, nebo tři kulaté kolíky s trojúhelníkovým uspořádáním. Napětí je 230 V. Britský adaptér tedy přibalte, případně jej seženete v menších obchůdcích či supermarketech.

Angličtina postačí

Angličtina se používá v obchodě i turistickém průmyslu. Když se ale naučíte základní svahilské fráze, místní obyvatele mile překvapíte. Třeba „děkuji mnohokrát“ se řekne „asante sana“.

Pitná voda

Voda z vodovodu není pitná na celém území Zanzibaru. Pijte pouze vodu balenou. Je dostupná na každém rohu. Pozor si dejte i na potraviny, které mohou nepřevařenou vodu obsahovat.

Bezpečnost

V turistických oblastech se nemáte čeho bát. Ale ve velkých městech buďte opatrnější a stejně jako u nás si hlídejte svoje věcinenoste u sebe platební kartu ani vysoké obnosy.

2. Tipy na výlety

K zajímavostem rozhodně patří maličký ostrůvek Nakupenda Beach, jehož návštěvu můžete spojit s výletem na Prison Island. Pláž Paje je zase vhodná pro děti, moře je tu mělké a do hloubky se jen tak nedostanete. Na pláži Paje najdete i Kite Centre Zanzibar, kde si můžete zaplatit lekce kitesurfingu. Mezi oblíbená turistická místa patří také Lesní rezervace Jozani, kde žijí vzácné druhy opic a rostou až 43 metrů vysoké stromy a pláž Jambiani. Ve středisku Paje jsou denně trhy s lokálními produkty a velkým výběrem sezónního ovoce.

Zanzibar Town

Metropole ostrova přezdívaná Kamenné město. Tvoří ji spleť úzkých klikatících se uliček s kamennými domy, které se pyšní krásně vyřezávanými dveřmi. V minulosti zde vedle sebe žili Afričané, Arabové, Indové i Evropané, což se odrazilo jak ve zdejší architektuře, tak v kuchyni. Díky těmto úkazům je Kamenné město pod ochranou UNESCO.

Kizimkazi a delfíni

Původně rybářská vesnička, v jejíž blízkosti nachází zřícenina mešity Shirazi Dimbanis, která je jednou z nejstarších islámských budov ve východní části Afriky. Vody v okolí Kizimkazi jsou domovem delfínů skákavých a indočínských, šance, že je uvidíte, je velmi vysoká!

Zoologická zahrada Cheetahs Rock

Jsou tu pouze zvířata, která byla z nějakého důvodu zachráněna z divočiny. Pokud jste si vždy chtěli pohladit geparda, lva či zebru, zde se vám naskýtá jedinečná příležitost.

4 národní parky a rezervace

Kichwele Forest Reserve, Masingini Forest, Jozani Forest a Muyuni Forest – uvidíte vzácné druhy zvířat i stromů.

Ostrůvek Prison Island

Na Prison Island se dostanete člunem. Na ostrově žijí želvy sloní dovezené ze Seychel.

Spice tours

Farmy na Zanzibaru nabízejí turistům tzv. spice tours neboli prohlídky s průvodcem, během kterých ochutnáte desítky druhů koření a exotického ovoce. Těšit se můžete na pepř, vanilku, skořici, muškátový oříšek, kávovník, kardamon, zázvor a spoustu dalšího!

Přesvědčili jsme vás? Mrkněte na zájezdy na Zanzibar

CK Zanzo

CK Zanzo

CK Zanzo od Slevomatu je vaše nejpohodlnější cesta do exotiky. Dovolenou ve vaší vysněné destinaci vám ušije doslova na míru: připraví vám individuální dovolenkový balíček s letenkami, ubytováním, stravou i pojištěním, v destinaci vás čeká vyzvednutí na letišti, privátní transfer do hotelu a pak už jen nekonečná dávka zážitků.