Nakrmte zvířátka a nechte se olíznout žirafou

Zajeďte se podívat do zoologické zahrady v maďarském městě Győr. Je sice menší, ale ke zvířátkům budete mnohem blíž. Některá můžete dokonce nakrmit. Mama blogerka Mili navštívila zoo se svou rodinou a prozradí vám, na co se můžete těšit. 

Žádné kopce, výlet zvládnou i malé děti

Pokud se chystáte do Maďarska do lázní nebo se podívat k Balatonu, budete většinou projíždět okolo či přes město Győr. A hledáte-li nějaké rozptýlení na cestě, určitě doporučuji navštívit místní celoročně otevřenou zoologickou zahradu. Rozkládá se na rovince a patří mezi ty menší, takže její návštěva je ideální i pro malé děti. Na tento výlet si vyhraďte přibližně 2–3 hodiny.

Tato ZOO nás nadchnula svými výběhy. Většina z nich je postavena tak, že se návštěvník dostane do bezprostřední blízkosti zvířat, až nás to u některých expozic překvapilo. Doporučuji ostražitě hlídat děti, aby ne ke každému zvířátku strkaly ručičky. Pokud by totiž návštěvník opravdu chtěl, pohladí si tapíra, opičky a další obyvatele zahrady.

Několik expozic je i průchozích. Na pokladně si zakupte krmení, budete mít nezapomenutelný zážitek. A třeba vás olízne i taková žirafa. Nám se moc líbili bílí tygři, velbloud, který na nás dělal srandovní kukuče, a děti si oblíbily místní oslíky.

V zahradě probíhá od května do září každý den „Zoo Time”, po zbytek roku pouze o víkendech a svátcích. Jedná se o představení, při kterém chovatelé návštěvníkům zblízka představí různé obyvatele ZOO. Těšit se můžete například na hady, velblouda, lamy, papoušky, dravce a další. Některá zvířátka, jako třeba prasátko, umí dokonce různé zábavné kousky. Jen škoda, že maďarštině většinou moc nerozumíme, výklad je určitě velmi zajímavý. A anglicky se s personálem bohužel také moc nedomluvíte.

V zahradě se koná množství zajímavých akcí, jejich přehled najdete vždy na webových stránkách ZOO či na jejich Facebooku

Krásné hřiště a dobré zázemí

Velmi mile nás překvapilo občerstvení, kromě klasických rychlovek nám zde připravili i velice chutné kuřecí maso se zeleninou. Hned u občerstvení se nachází také nádherné obrovské hřiště pro děti plné různých netradičních prolézaček a klouzaček. Rodiče si díky tomu mohou v klidu vychutnat například kávu a nějakou sladkost. Ratolesti budete spíše přemlouvat, aby šly hledat a obdivovat další zvířátka.

Toalety jsou tu velice čisté a udržované. Jen některé byly poněkud stísněné. Pro maminky je zde místnost, kde mohou v soukromí přebalit a nakojit miminko. Pro starší ratolest je v místnosti stoleček s pastelkami a omalovánkami. Taktéž vám na pokladně či u občerstvení ohřejí pro děťátko jídlo.

Automobil zaparkujete zdarma kousek od vstupu do areálu. Pokud vám v Győru nebude stačit návštěva ZOO, zavítejte do místních léčebných, termálních a zážitkových lázní Rába Quelle