Výlet se psem: Naučná stezka Povydří, tam a zpět cca 14 km

Až budete na Šumavě, projděte se podél koryta řeky Vydry, která se valí přes velké bavlny. Nenáročnou procházku zvládnete i s kočárkem a cestou se můžete zastavit na něco dobrého v Turnerově chatě. Naše textařka Sandra prošla trasu se svým maďarským ohařem a má pro vás několik praktických tipů. 

Jede se na výlet

Procházka podél řeky Vydry patří k velmi oblíbeným výletům. Je to znát i mimo sezonu, turistů tu bylo mnohem víc než na jiných místech. Psi by měli být na vodítku. My to ale riskli jako většina jiných páníčků a vše bylo bez problémů. V létě bych si ale netroufla, bude to asi trochu Václavák.

Výlet můžete začít v Antýglu nebo jako my na neplaceném parkovišti v Čeňkově pile. Od Čeňkovy pily budete mírně stoupat, ale místy vám to ani nepřijde. Cesta je zpevněná, oblíbená i mezi rodinami s kočárky. 

Tip: Cyklisté mají vjezd zakázán, ale na kolech a odrážedlech se tu prohánějí menší děti. Dávejte pozor, aby se jim pejsek nepřimotal do cesty. 

Na trase narazíte na obří gramofon. Přiložte k němu ucho a poslechněte si zurčení vody. Je u něj i pítko, kde se pes může napít. Zhruba v polovině cesty stojí Turnerova chata s restaurací a malým obchůdkem. Dělají tam výbornou domácí zmrzlinu! Doufala jsem sice, že se tam najíme, ale restaurace byla začátkem června ještě zavřená. Když budete mít štěstí, uvidíte ve venkovním výběhu vydru.