Konopiště

Jeden z nejkrásnějších zámků u nás se proslavil zejména jako sídlo následníka trůnu Františka Ferdinanda d'Este. Ten byl zase znám svoji loveckou vášní a na zámku je to vidět na každém kroku. Na Konopišti najdete trofeje z našich luhů a hájů, ale i z exotických končin, a to včetně vypreparovaných tvorů, z nichž některé pravděpodobně uvidíte poprvé v životě. 

Výlet na Konopiště oceníte vy dospěláci, ale užiijete si to tu i s miminky. Můžete totiž využít možnost dopravy z nedalekého Benešova krásným ekovláčkem, který staví na různých místech po celém Benešově. Vyjíždí z benešovského náměstí v intervalech přibližně každé 2 hodiny. Jízdenka pro dospělého stojí 20 Kč, děti do 6 let mají jízdné zdarma. Do vláčku se pohodlně vejdete i s kočárkem. Cesta vláčkem k parkovišti na Konopišti trvá přibližně 20 minut. Vstup do areálu parku a zahrady je zdarma. U konopišťského zámku se nachází krásný park s rybníkem a oborou s lesní zvěří, která se od vás nechá nakrmit a zámeckou zahradou, na které narazíte na krotké pávy. U zámku mají také výběh medvědi. Procházka celým areálem vám zabere klidně i celé odpoledne, terén je vhodný i pro kočárky. Celý okruh má přibližně 6 km. Je tu hned několik možností občerstvení (restaurace, rychlé občerstvení, nápoje). 

Lajk od maminky Evy

Doporučuji klidně jako výlet pro rodiny s dětmi už od 1 roku. V zámecké zahradě se nachází malé hřiště se skluzavkou. U zámku bývá někdy možnost se za poplatek vyfotit s malou ochočenou opičkou.