Skiareál Herlíkovice

Herlíkovice, lyžování více. I pod tímto heslem by se mohl tento skiareál na horním konci Vrchlabí prezentovat, přičemž by ani zdaleka nepřeháněl. Areál je obsluhovaný 2 čtyřsedačkovými lanovkami a 5 vleky. Zajezdíte si zde na celkem 12,4 km sjezdových tratí různých stupňů obtížnosti a barevného spektra, od modré až po černou. Část z nich je dokonce zasněžovaná, takže i v případě slabší sněhové nadílky se nemusíte bát, že se tu budete klouzat leda tak na blátě. Své lyžařské schopnosti můžete otestovat také na slalomové trati měřené profesionální časomírou, kde si projedete si 12 branek postavených jako při závodech. 

Dobré vědět: Ke skiareálu se dá dostat jak vlastním vozem (parkování je celoročně zdarma a míst je tu dost pro všechny), tak skibusem, který jede z pražské Palmovky přes Mladou Boleslav a po předchozí rezervaci vám klidně přibrzdí přímo u vašeho domu.

Zábava je tu ale nejen v zimě. Lanovka na Žalý, který je ideálním výchozím bodem pro pěší turistiku i cykloturistiku (kola vám vyvezou pochopitelně také). A zrovna tak vás na vrchol sveze i čtyřsedačka či kabinka Bubákov. Jen pozor na jednu věc – výhledy na Krkonoše jsou odtud tak krásné, že se vám možná nebude chtít zpátky dolů.

Tip: Za pořádnou námahu s lyžáky či pohorami na nohou se v závěru odmeňte dobrým jídlem v restauraci, které dole fungují hned dvě.