Za skřítkem Telčákem a mašinkami

Skřítci, draci, princezny, ale i modely vláčků a starobylé sklepení… Zabavte děti a vezměte je do Telčského domu. Čeká tam na ně pohádkové městečko skřítka Telčáka a spousta úžasných postaviček vyrobených z keramiky. Ve velké herně najdou řadu malých domečků, ve kterých můžou dovádět, různé skládanky, hry a hlavolamy. Nejen děti, ale i tatínky potěší kolejiště s vláčky. A když budete mít dost odvahy, koukněte se do tajemného zrcadla nebo magické koule. 

Malé i velké tu čekají celkem čtyři podlaží zábavy a zajímavostí – Telčský dům pohádkový, mašinkový, historický a hravý. Rodiče narození v 70. a 80. letech zavzpomínají v nejvyšším patře na hračky ze svého dětství a jejich ratolesti si vyzkouší, s jakými hračkami si hráli máma s tátou.

Už víte, kam v Telči, když prší?

● Otevřeno tu mají od 1. dubna do 31. prosince
● Vstupné: dospělí 50 Kč, děti do 3 let zdarma, 3–15 let 30 Kč, rodinné 110 Kč.
● Adresa: Náměstí Zachariáše z Hradce 31, Telč

Lajk od maminky Mileny

Ráj pro děti, který oceníte hlavně za špatného počasí. Milovníci mašinek mohou pozorovat krásně propracované mašinkodráhy. Vypínači uvedete do provozu i několik vláčků současně. V posledním patře vás čeká obrovská autodráha, v ceně vstupenky má každý 15 minut jízdy. Naše děti se při závodech pořádně vyřádily. Ve sklepení najdete pohádkový svět plný strašidel a kouzelných postaviček.