ZOO Lešná

Areál zlínské zoo se rozprostírá v historickém lešenském parku, ve kterém roste množství dřevin a okrasných bylin. Seznámíte se zde se zástupci zvířat 4 kontinentů (Afriky, Asie, Austrálie a Jižní Ameriky), úžasná je tropická hala i zátoka rejnoků. Mezi víc než 200 druhy zvěře jsou velkými lákadly rejnoci, ptáci kivi, sloni afričtí nebo nosorožci. Zvláštností zoo je také přímý vstup návštěvníků do expozice pštrosů emu a klokanů. 

Zábava pro malé návštěvníky

Děti posaďte na zoo vláček nebo s nimi zajděte do australského dětského koutku. Tam na ně čekají nejrůznější dřevěné hrací prvky, jako jsou hrady, houpačky, klouzačky a také australská vodní pumpa. mohou se tu projet na poníkovi nebo zkusit rýžovat zlato. V areálu zoo najdete i lanový labyrint a archeologické naleziště, kde mohou děti pátrat po stopách dinosaurů. 

Lajk od maminky Mileny

Zoo ve Zlíně je pro nás jednou z nejhezčích v ČR. Kromě krásných zvířat a upravených výběhů nabízí i útulná tématicky zpracovaná zákoutí, krmení rejnoků a mnoho dalšího. Právě rejnoci se nám líbili opravdu moc. Můžete je buď jen pozorovat nebo si zakoupit krmení a nechat se polechtat jejich roztomilou tlamičkou. Naše děti jsou tady schopné strávit hodinu. Krásný je i výběh pro slony nebo třeba lvy. Hodně zblízka uvidíte i žirafy, ty miluje náš tříletý Filípek. Dcerku nadchl průchozí výběh s klokany a dalšími zvířaty, pokud se budete chovat hodně tiše, přijdou k vám na vzdálenost natažené ruky. V zahradě se děti vyřádí na několika pěkných hřištích.