Stezka korunami stromů na Lipně

První stezka korunami stromů u nás je otevřená celoročně. Je 40 m vysoká a stojí na vrcholu Kramolín ve výšce 901 m n. m. v bezprostřední blízkosti Active Park Lipno/Skiareálu Lipno. Stezka v délce 372 m z dřevěné konstrukce je citlivě zasazena do smíšeného lesa a při maximálním stoupání 2–6 % se dostanete až do 24metrové výšky. Stezka je zakončena 40metrovou vyhlídkovou věží. Stezka je bezbariérová a zvládnete ji bez potíží vyjít i s kočárkem nebo vyjet na vozíku, protože má mírné stoupání. 

Na vrchol Kramolína se dostanete „Stezkabusem“ z Lipna nad Vltavou či lanovou dráhou Lipno Express. Z rozhledny uvidíte na Lipenské jezero, šumavskou přírodu, Novohradské hory a vrcholky rakouských Alp. Stezka zahrnuje také výukové prvky, aby se její návštěvníci seznámili blíž nejen s přírodou ale i s ochranou životního prostředí.

Celá cesta na vrchol stezky má 675 m, to už je do mírného kopce pěkná procházka. Dolů můžete sjet po tobogánu, který je dlouhý 52 m. Děti nadchne lezecké centrum, které najdete přímo pod rozhlednou a vstup je zdarma. 

Lajk od maminky Libušky

Pro ty nejodvážnější jsou ve výšce 24 m umístěné 3 zážitkové stanice s lanovými prvky. Trvalo mi několik návštěv, než jsem na ně vstoupila, ale když mě předešly mé dcerky ve věku 5 a 2 roky, sebrala jsem všechnu odvahu a vydala se je "zachraňovat".