3 ověřené tipy, jak vyzrát na rýmičky a posílit dětem imunitu

3 ověřené tipy, jak vyzrát na rýmičky a posílit dětem imunitu

Tipy rodičů 5. 10. 2018 Sdílet

Podzim má někdo spojený s barevným listím, chumláním se pod dekou s kakaem v ruce podle pravidel hygge pohody, rodiče malých dětí podzim spojují často s dětskými virózami a rýmičkami. Až někdo vynalezne lék proti nachlazení, bude veleben a sochy mu budou stavěny.

Zatím můžeme na imunitě, nejen té dětské, pracovat a posilovat ji. Jak? Máme pro vás hned několik tipů a budeme rádi, když se s námi podělíte o ty vaše.

Pobyt v solné jeskyni je téměř půl zdraví

Při pobytu v solné jeskyni sice nenasbíráte mušle, ale zase budete zdravotně mnohem efektivnější – 50 minut vydá za 2 – 3 dny u moře!

Pobyt v solné jeskyni má na zdraví stejný efekt jako několikadenní dovolená u Mrtvého moře, v Alpách nebo Himálaji. Ke zlepšení zdravotního stavu dochází obvykle již po několika procedurách. Unikátní jeskynní mikroklima očistí váš organismus od nahromaděných toxinů a obohatí jej o důležité stopové a minerální prvky. V období chřipek dokáže rychle pomoc.

Každý rodič asi zná mořskou vodu ve formě nosního spreje. Sůl přirozeně dezinfikuje a čistí (nejen) dutiny. Jako prevence před rýmou, kašlem, laryngitidou a dalšími „super“ věcmi značka ideál. Proto se už tradičně pořádají výlety k moři pro malé astmatiky, na které často přispívají i pojišťovny. Pomáhá navíc i zmírňovat příznaky alergií, protože působí proti otoku sliznic.

Solná jeskyně v Praze        Solná jeskyně v Olomouci       Solná jeskyně v Brně

Čerstvý vzduch a pohyb – ideálně ruku v ruce

Mohlo by se to zdát jako samozřejmost, ale pohyb na čerstvém vzduchu je pro imunitu základ. Tipů, kam vyrazit s dětmi na výlety, najdete v našem magazínu desítky (ale ne, skromnost stranou, jsou jich stovky!).

A když se spojí čerstvý vzduch se sportem, tak je to v podstatě značka ideál.

Fotbalový trénink na čerstvém vzduchu. Otestovala jej mama blogerka Veru Harnol, resp. její pětiletý syn. „Lukášek se soustředil na maximum, já jsem ho sledovala a byla jsem vážně moc pyšná. Nemá v povaze se vzdávat, při sportu ze sebe vydá vždy úplně všechno, což po mně nemá, je 100 % sportovně nadaný po svém tatínkovi. Zcela upřímně musím říct, že byl trénink náročný a makačka, žádná „ulejvárna”. Kluci byli zavaření, ale šťastní. Trenéři dohlíží na pravidelný pitný režim a minutové pauzy.“

Minigolf v Modřanech. Naše spolupracující blogerka Oh My Beautiful Life s rodinou golf i jeho mini variantu hraje ráda a často: „Jak zhodnotit hřiště ve Freestyle parku? To hřiště je lehké. Mohou tam bez problémů i menší děti, užijí si to taky. Povrchy jamek jsou z umělých koberců, je to příjemné na patování i pro začátečníky. Prostředí je fajn, snaží se to udělat zajímavé protékajícím potůčkem. O víkendech je tu určitě víc lidí, musíte si držet svoje místo za předchozí skupinou – stejně to funguje i na golfu, takže pro nás nic neobvyklého. Měli jsme strach, že bude Starosta zdržovat, ale zvládl to hezky, a nikdo nás nehonil. K dispozici je i místo s více jamkami u sebe, kde se dá udělat malá patovací soutěž. Občerstvení je skromné – k dispozici jsou nápoje u pokladny. Ale upřímně? Kvůli jídlu sem lidi nejdou. Zázemí na jídlo a zmrzliny je v rámci Freestyle parku na lodi.“

Nebo zajděte na tak trochu jiný golf. Na severu Moravy se s tím nepářou. Ostravskem proletěla fáma, že specialisté z FotbalParku vyvinuli vskutku unikátní výživový preparát. Jak jinak si vysvětlíte, že z jejich golfových míčků vyrostly fotbalové míče? Tričko s límečkem dneska klidně nechte doma – fotbalgolf je úplně jiný zážitek! Zahrajete si ho ve FotbalParku Rybí, který se nachází zhruba půl jízdy od Ostravy. Vaším cílem bude dostat fotbalový míč do jamky (nebo spíš do jámy) dobře mířenými kopy. A jak se pozná, kdo je vítěz? Během hry si budete zapisovat počet kopů do kartičky. Pokud jich budete mít na konci nejméně, jsou vavříny vaše!

A co nějaké vitamíny a doplňky?

Rádi byste dětem podpořili imunity i nějakými doplňky stravy, ale preferujete přírodní? I to pro vás na Slevomatu máme!

Rakytník? Tak určitě! Proti rýmě a nachlazení? Dobroty s rakytníkem – pravé pohlazení. Objednejte si rakytníkový set proti nachlazení z Ježkova statku – najdete v něm sirup, džem i sladký med. Rakytník má více vitamínu C než citrusy, a dokonce více vitamínu E než jakékoli jiné ovoce či lesní plody. Tato superpotravina je bohatá také na hořčík, železo, flavonoidy, pektiny, kyselinu listovou či organické kyseliny a nenasycené mastné kyseliny. Koupit rakytníkový set.

Goji? No, kdo to dnes nejí? V regionech pod Himalájem tyto plody pojmenovali jako „Ovoce Štěstí“. Účinky těchto sušených plodů jsou v tradiční čínské medicíně známé již po staletí. Kustovnice čínská či přesněji její plody goji jistě stojí za vyzkoušení – s voucherem můžete mít 500 gramů zdravé dobroty, kterou můžete buď jen tak zobat, popíjet v podobě čaje, přidat do jogurtů nebo do dezertů. Koupit vitamínovou goji bombu.

A pak je tu zázrak jménem rýmovník!

Neznáte rýmovník? A ptáte se, na co vám v boji s podzimními neduhy bude sbírka rýmů? 

Tahle pokojová kytička je hit poslední doby. Co umí? Krásně jemně mentolově vonět. Slušet každému parapetu v bytě. A nejdůležitější je, že když si mezi prsty rozdrtíte jeden z listů, úžasně si tak protáhnete dýchací cesty! A v boji proti rýmě pomůže i čaj z listů rýmovníku. 

Tipy rodičů

Tipy rodičů

Je stezka vhodná pro kočárek? Čeká na konci cesty odměna v podobě domácího ledového čaje a dětského hřiště? Je prohlídka zámku odborná a na dvě hodiny nebo je přizpůsobena i dětem? Kde najdete příjemnou kavárnu s dětským koutkem nebo dokonce muzeum pro děti? To vše a mnohem více vědí naši ambasadoři, aktivní rodiče, kteří nám posílají fotky a zážitky s dětmi.