Den dětí se blíží. Kde a jak ho můžete letos oslavit?

Den dětí se blíží. Kde a jak ho můžete letos oslavit?

Sandra Soukupová 13. 5. 2020 Sdílet

Připravte dětem parádní program na Den dětí. Vládní opatření se postupně uvolňují, a tak by mělo být prvního června už všude otevřeno. Vyrazte spolu třeba do zoo, sjeďte řeku Berounku, pojeďte na výlet za rejnoky… Zážitků na vás čeká spousta. Nebo oslavujte doma v kruhu rodinném. Máme pro vás také tipy na slavnostní občerstvení, dárky pro děti a zábavné hry na doma i ven.

Hurá, venkovní zážitky volají

Doma jste se teď naseděli až až, takže děti jistě uvítají změnu. Vezměte je za zvířátky do Farmaparku Soběhrdy, Zoo Tábor nebo zamluvte pobyt na farmě či westernovém ranči s koňmi.

Ve Farmaparku najdete přes 60 druhů zvířat z celého světa, nespočet venkovních prostorů na hraní, ale třeba i vytápěnou vnitřní hernu. Richadovi se nejvíc líbilo krmení zvířat a trampolíny, kterých v parku najdete hned několik.

Andrea Tengler, maminka a blogerka


Tip: Ve Farmaparku Soběhrdy byla i mama blogerka Andrea Tengler. Podívejte se na její recenzi, ať víte, co všechno v parku zažijete.

Láká vás spíš něco akčnějšího? Půjčte si loďku a sjeďte Berounku, vyrazte do lanového centra nebo si zahrajte netradiční únikovou hru v jeskyni u Macochy

Berounka je voda klidná, teče krásnou přírodou a je na ní i dostatek jezů, takže si každý přijde na své. Start a předání veškerého potřebného proběhlo na nástupním mostě u Dolanského Mostu poblíž Plzně. Odtud nás čekalo celkem 35 km a v neděli vrácení loďky v kempu U Mloka. Není třeba se bát, že tuhle trasu nezvládnou začátečníci. My vyjížděli v pátek až po 16. hodině, takže jsme trasu jeli jen dva dny a kousek.

mama blogerka roku MK life

Tip: S dětmi (neplavci, 5 a 3 let) sjela část Berounky i mama blogerka roku MK life, která si zapůjčila třímístnou kánoi. Jak se jim výlet vydařil a jak to zvládly děti? Přečtěte si celou recenzi.

Tip: Podívejte se, jak vláda postupně otevírá jednotlivé provozovny. Veškeré informace najdete v článku Kdy bude kde otevřeno.

Vyberte si rodinný zážitek ve svém okolí

Uspořádejte doma senzační oslavu

Budete letos slavit doma? Tak to chce slavnostní občerstvení. Gábi, autorka blogu Recepty dětem, vám poradí, jak udělat výtečná domácí lízátka, krekry nebo zdravé chipsy, po kterých se děti utlučou. Mrkněte na její článek a pusťte se do díla. Recepty jsou snadné, děti vám klidně můžou pomáhat třeba se zdobením.

Na domácí oslavě nesmějí chybět ani zábavné hry. Pořiďte dětem neokoukané deskovky, karty nebo pexeso a zahrajte si všichni spolu. Nebo jim darujte něco kreativnějšího. Třeba takové malování podle čísel nebo barevné pískování zabaví děti na hodiny. A pokud vám nevadí zmáčené oblečení a chcete děti opravdu překvapit, uspořádejte doma pořádnou vodní bitvu.

Princip pískování je velmi jednoduchý. Šablony jsou „přednařezané“ a spodní část lepí. Vy tedy odlepujete jednotlivé části, zasypáváte barevným pískem a tím vystupuje obrázek. Kouzlo, magie! Líbí se mi, že je sada kompletní a já nemusím před samotným tvořením vykoupit papírnictví a výtvarné potřeby.

Mama live, blogerka

Tip: Tvoření obrazů z písku vyzkoušela s dětmi (3 a 6 let) i blogerka Mama live. Přečtěte si celou recenzi.

Další tipy na hry, ke kterým nepotřebujete nic speciálního, jen věci běžně dostupné doma, najdete v článku Domácí bojovky pro děti. Skvělé je třeba bingo nebo pátrací hra Detektiv Papírák. Také si stáhněte naše pracovní deníky – jsou plné zábavných úkolů a luštění.

Vyrazte na výlet do přírody

Den dětí můžete oslavit i rodinnou procházkou. Máme pro vás tipy na výlety maminky Kačaby, autorky blogu Kačabí pohorky, a maminky Mili. Prozradí vám, kde uvidíte kostru mamuta, dům hrozivého loupežníka, rejnoky nebo třeba největší keltské sídliště a krásné vyhlídky. Mezi jejich tipy najdete jak výlety pro malé děti a kočárky, tak aktivity pro starší potomky. Mrkněte na jejich články, připravte svačinu a užijte si prima den venku. 

Tip: Další várku výletů z celé republiky najdete na stránce www.slevomat.cz/vylety.

Zamluvte si rodinný pobyt poblíž výletů

Tak co, jak tedy budete letos slavit? Ať vymyslíte cokoli, přejeme vám i vašim dětem úžasný den plný zážitků.  

Sandra Soukupová

Sandra Soukupová

Co bych vám na sebe tak práskla? :) Mám ráda zmrzlinu, cestování, hory, jízdu na kole a lego. Jako malá jsem chtěla být zpěvačkou, právničkou, doktorkou, majitelkou restaurace nebo třeba popelářkou. Nakonec vyhrálo psaní a nelituji, protože mně i čtenářům rozšiřuje obzory, což je skvělé.