Vyzkoušejte s dětmi pískování. Otestovali jsme kompletní sady na tvorbu písečných obrazů

Vyzkoušejte s dětmi pískování. Otestovali jsme kompletní sady na tvorbu písečných obrazů

Mama live 5. 11. 2019

S příchodem sychravého počasí roste potřeba zajistit dětem zábavu v teple domova. A my pro vás máme tip na kreativní tvoření, které zvládnou i menší děti.

A na tvoření není potřeba mít doma nic speciálního. Radost v písku je totiž kompletní kreativní sada pro vytváření nádherných barevných písečných obrazů. Vyzkoušela mama blogerka Mama live s dětmi (Baru, 6 let a Honzík, 3 roky) – blogerka zkoušela jednu ze základních sad.

Přiznávám bez mučení, že nepatřím mezi kreativní maminky, které mají na každý den s dětmi nachystané tři tvořící aktivity. I proto jsem tak moc ráda, že šestiletá Barunka ráda maluje a tříletý Honzík to od ní okoukává. „No, ode mě to nemají! :-D“

Kreativní sada pro sypání barevným pískem Radost v písku mě nadchla. Hodně jsem o tom slyšela a nakonec jsme vyzkoušeli.

V balení najdete vše potřebné: šablony, dostatek barevného písku (snad 10 barev), obaly na šablony, pomůcky a návod pro pískování.

Moc se mi líbí, že všechny součásti jsou vyrobené v České republice a materiály jsou přírodní. Motivy a barevné složení písku vycházejí z praktických zkušeností lektorů tvořivých dílniček pro děti.

Občas mám tendenci dětem do jejich kreativity mluvit (přitom bych se od nich spíš měla učit) – v návodu mě rovnou výrobce „zastavil“ a doporučil, ať dětem nemluvím do barev. Nechala jsem to tedy na nich.

Princip je velmi jednoduchý. Šablony jsou „přednařezané“a spodní část lepí. Vy tedy odlepujete jednotlivé části, zasypáváte barevným pískem a tím vystupuje obrázek. Kouzlo, magie! 😀

Děti si nejdřív si barvy rozdělily genderově a pak handlovaly 😀

Já jsem jen špendlíkem pomáhala odlupovat jednotlivé části šablony, sypala barevný písek do kelímků a někdy písek špachtličkou uhladila nebo odsypala z obrázku písek přebývající. Když už jsme na desce měli moc vysypaného písku, tak jsem děti i desku trochu vyluxovala 😀

Barunka si vytvořila lachtánka na míči a Honzík koníka. Nabídka obrázků je obrovská, jsou i tématické, vánoční apod.

Mám vždy radost, když objevíme novou zajímavou kreativní techniku. Tato bavila malé Osičky velmi, zkrátila nám dlouhou chvíli při léčbě rýmičky.

Moje shrnutí je:

Moc ráda podporuji české výrobce.

Vznikají krásné obrázky, nikdo se k ničemu nepřilepil. A písek není po celém bytě.

Zcela samostatně to zvládla šestiletá a s pomocí tříletý.

Za mě je obrovské plus, že v balení je vše potřebné a nemusím před samotným tvořením vykoupit papírnictví.

Trénujete umělecké cítění, kreativitu, trpělivost. Vaši i dětí 😀 

Jak se vám článek líbil?

Mama live

Jsem máma dvou dětí, žena jednoho muže a píšu o nás. Jsem na mateřské čtyři roky a po dvou letech této super dovči mě začalo každodenní popíjení drinků s nohama na stole nudit. Tak jsem založila blog a začala psát. A když mi dojdou slova, tak to vyfotím, když nevím kudy kam, vezmu to přes humor.