Zábava na celý den ve Farmaparku Soběhrdy: krmení zvířat, tubing, buřtíky i krytá herna…

Zábava na celý den ve Farmaparku Soběhrdy: krmení zvířat, tubing, buřtíky i krytá herna…

Andrea Tengler 20. 5. 2020 Sdílet

O Farmaparku Soběhrdy jste už určitě (nejen od nás) slyšeli. Velký park za Prahou směrem na Brno se zvířátky, skluzavkami, trampolínami, lanovými centry a dalšími atrakcemi, které ocení malí, velcí i největší.

Byla tu i mama blogerka Andrea Tengler a to v době, kdy bylo jejímu synovi Rikimu 5 let. Udělali si sem výlet a natočili s naším videomágem Richardem i krásné video. Jak si to užili? Kde se bavil Riki a Andrea tolik ne?

 

Chcete vidět, jak to v parku vypadá? Podívejte se na video, za nás můžeme říci, že areál je opravdu rozlehlý a lidé se tu krásně rozptýlí, takže nemusíte mít strach.

Kousek za Prahou vás čeká zábava na celý den

Kousek od Prahy, přesně 36 km z Chodova, najdete přes 250 000 metrů čtverečních velký park. Park je sice kousek u dálnice, ale v nádherném prostředí. My jsme v něm strávili jen 4 hodiny, vy si na jeho návštěvu vyhraďte určitě celý den. My to příště uděláme taky tak, za těch pár hodin totiž nemáte šanci všechno v klidu projít. 

Riki si užil vláček i šlapací traktůrky – super atrakce!

   

Ve Farmaparku najdete přes 60 druhů zvířat z celého světa, nespočet venkovních prostorů na hraní, ale třeba i vytápěnou vnitřní hernu (za tu jsme po velkém slejváku byli moc vděční). Ve vnitřní herně se Rikimu nejvíc líbily dřevěné hranoly, které jsou podobné jeho oblíbené hře Kapla.

 

Nakrmte si své oblíbené zvířátko

Hned u vchodu dostanete mapu celého prostoru, na které je také vyznačeno, v kolik probíhá krmení u jednotlivých zvířat. Ale pozor, možnost krmení si musíte zaplatit hned u vchodu! Po zaplacení dostanete na ruku speciální náramek, podle kterého vás chovatelé hravě poznají. Díky němu se dostanete do ohrady a můžete být v bezprostřední blízkosti všech zvířat.

Tuhle část si Richard užíval samozřejmě nejvíce, já už teda o trošku méně. Z většiny zvířat mám totiž velký respekt, takže to pro mě byla taková zkouška šokem :-D.

   

S kočárkem to hravě zvládnete

Pokud do parku vyrazíte s kočárkem, nemusíte se bát. Všude se s ním totiž pohodlně dostanete, cesty kolem výběhu se zvířaty jsou navíc asfaltové. Doporučuji si s sebou přibalit i deku, abyste si mohli udělat piknik :-D.

Richardovi se kromě zvířat líbily tradičně trampolíny, kterých v parku najdete hned několik. Vyzkoušeli jsme i tubing, tam jsem si původně říkala, že určitě nebude chtít jít… No a pak jsem ho odtamtud nemohla dostat 😄

My se do parku chystáme ještě jednou, tentokrát ale i s kamarády. Ve větší partě si to tam totiž děti užijí ještě více

Andrea Tengler

Andrea Tengler

Mateřství je poslání, nikdy jsem ale netoužila zůstat jen doma a netvořit. O dobrodružstvích, výletech, o oblíbených hračkách, kosmetice a o mně. A o Richardovi. Mé každodenní inspirace a středu našeho vesmíru. To je náš blog, směle nás navštivte, virtuální dveře máme vždy otevřené!