4 důvody, proč letět na exotické Seychely

4 důvody, proč letět na exotické Seychely

CK Zanzo 5. 2. 2019 Sdílet

Víte, které destinaci se přezdívá „panenský ráj na zemi“? My ano, jsou to Seychely! Dovolenou na tomto překrásném souostroví volí vášniví potápěči i milovníci šnorchlování, obřích želv a zajímavých přírodních úkazů, např. kokosů ve tvaru … no, nechte se překvapit.

Prohlédněte si nabídku zájezdů na Seychely

1) Kokosy ve tvaru ženského klína

Na Praslinu, druhém největším seychelském ostrově, se nachází národní park Vallée de Mai, který v sobě ukrývá endemický klenot. Dvoukomorové kokosy Coco de Mer rostou pouze na palmě Lodoceia seychelská a mají tvar ženského klína. Tyto kokosy jsou největším semenem na světě a zároveň národním symbolem souostroví.

V parku jsou celkem 3 různě dlouhé stezky a ta nejdelší z nich vám zabere několik hodin. Vyrazte tedy co nejdříve a vezměte si s sebou dostatek tekutin.

2) Želvy, kam se podíváš

Nikde nepotkáte tolik želv jako právě na Seychelách. Na tomto souostroví žije několik druhů, např. želvy obrovské nebo želvy sloní. Želvy obrovské se dožívají i 160 let a váží cca 200 kg. Díky dlouhému krku si snadno obstarávají potravu, ať už z vyššího keře nebo přímo z vaší ruky. Během potápění a šnorchlování můžete narazit na karetu pravou nebo kožatku velkou. V obou případech se jedná o velmi ohrožený mořský druh. Kožatka velká navíc dosahuje opravdu obřích rozměrů. Krunýř mívá délku kolem 2 metrů a váha dosahuje až k neuvěřitelným 600 kg.

3) Překrásné bílé pláže a průzračné moře

Hlavním důvodem návštěvy tohoto pohádkového souostroví jsou jednoznačně nádherné pláže a průzračná voda, která láká k prozkoumání. Že to se šnorchlem neumíte? Nevadí, tady se to rádi (a snadno) naučíte, protože podmořský život a korálové útesy Indického oceánu vám jednoduše vezmou dech. Na hlavním ostrově Mahé navštivte oblíbenou 3 km dlouhou pláž Beau Vallon, na Praslinu vás uchvátí zátoka Anse Lazio. Ta vůbec nejkrásnější místa objevíte na ostrově La Digue.

4) Romantika každým coulem

Která žena kdy nesnila o romantických procházkách po pláži při západu slunce. A na Seychelách se tento sen může stát velmi snadno skutečností! Tamní pláže jsou totiž pro takové chvíle jako stvořené. Ze všech koutů souostroví navíc dýchá neskutečná pohoda a klid. Zaručujeme vám, že tady si dovolenou ve dvou rozhodně užijete!

Praktické informace

Souostroví v Indickém oceánu

Seychely se nachází uprostřed Indického oceánu, východně od afrického pobřeží. Toto souostroví tvoří 115 ostrovů, z toho pouhých 33 je obydlených. Většina obyvatel žije na hlavním ostrově Mahé, kde leží i hlavní město Seychel – Victoria. Nejbližším sousedícím ostrovem je Madagaskar.

Zpáteční letenka a transfer z/na letiště v ceně

Na Seychely se dostanete letecky. S letenkami si nedělejte hlavu, CK Zanzo vyřídí vše za vás. Let s 1 přestupem obvykle trvá kolem 15 hodin.

Z letiště do hotelu vás odveze transfer. Velikost transferu se vždy přizpůsobí počtu osob, které přiletí spolu. Tuto privátní přepravu mají zákazníci Slevomatu a CK Zanzo v ceně.

Cestovní pojištění od Uniqa pojišťovny je pro zákazníky zdarma.

Super info: Na vyžádání je možné zařídit odlet z jiného města (např. Vídeň, Mnichov, Berlín, Budapešť a další).

Tipy CK Zanzo

Přibalte léky

Proti průjmu a proti horečce. Ačkoliv je na Seychelách vysoká kvalita hygieny, střevní potíže vás můžou pár dní potrápit. Pokud se nebudete zdržovat blízko centra, na lokální lékárny raději nespoléhejte a potřebné léky si pro případ potřeby přihoďte do kufru.

Kupte si repelent

Komáři umí potrápit a na Seychelách obzvlášť. Ale pozor – repelenty, které jsou běžně dostupné v ČR, na tamní komáry neplatí. V exotických destinacích musíte vytáhnout něco silnějšího. Účinné repelenty koupíte až na ostrově, ať už na letišti nebo kdekoliv v obchodě.

Dobré vědět

Na letišti kontrolují: pas, zpáteční letenku a dostatek financí

Vízum: obdržíte zdarma po příletu na letiště v Mahé

Speciální očkování: nepotřebujete

Časový posun: +2 hod. v letním čase, +3 hod. v zimním čase

Měna: seychelská rupie (SCR); 1 SCR = 100 centů; 1 SCR = 1,7 Kč

Důležité: Na Seychelách musíte směnit peníze pouze v oficiální směnárně nebo bance. Pouličním stánkům se vyhněte, mohli byste se dostat do problémů se zákonem!

Zásuvky: tříkolíkové britského typu (adaptér přibalte)

Jazyk: angličtina, francouzština, seychelská kreolština

Kohoutková voda: je pitná, ale raději sáhněte po vodě balené

Počasí na Seychelách

Dovolenou na Seychelách si užijete kdykoliv v průběhu celého roku. Na souostroví panuje tropické a vlhké klima a průměrné teploty se neustále pohybují v rozmezí 24–32 °C. Nejteplejšími měsíci jsou březen a duben.

Od listopadu do února přichází mírné a krátké deště, a to převážně v noci. S monzuny a hurikány si nedělejte hlavu, v této oblasti se nevyskytují.

Super, že? Mrkněte na nabídku zájezdů na Seychely

CK Zanzo

CK Zanzo

CK Zanzo od Slevomatu je vaše nejpohodlnější cesta do exotiky. Dovolenou ve vaší vysněné destinaci vám ušije doslova na míru: připraví vám individuální dovolenkový balíček s letenkami, ubytováním, stravou i pojištěním, v destinaci vás čeká vyzvednutí na letišti, privátní transfer do hotelu a pak už jen nekonečná dávka zážitků.