Do světa i přes zavřené hranice. Pojeďte do Ameriky, Mexika nebo k Jadranu

Do světa i přes zavřené hranice. Pojeďte do Ameriky, Mexika nebo k Jadranu

Sandra Soukupová 15. 5. 2020 Sdílet

Když nemůžeme do světa, přijde svět k nám. Objevte krásy České republiky, které dostaly jméno podle slavných světových předloh. Zajeďte konečně do Ameriky, prohlédněte si zámecké komnaty českého Versailles, dovezte si písek ze Sahary nebo načerpejte energii u menhirů z jihočeského Stonehenge. Máme pro vás tipy na krásné výlety po celé republice, díky nimiž projezdíte celý svět, aniž byste opustili republiku.

A hned pro vás máme dobrou zprávu! Až do 8. června rozdáváme každému 500 kreditů na libovolný nákup nad 5000 Kč z kategorie Cestování – to aby se vám výletilo ještě lépe! Získejte je i vy.

Získat kredity

Moravské Toskánsko

Že je jižní Morava nádherná, o tom žádná. Věděli jste ale, že u Kyjova máme kousek vlastního Toskánska? Zvlněnou krajinu s poli doplňuje sem tam kaplička, remízek nebo osamocený strom. Romantika jak vyšitá, zvlášť při západu slunce. Ne nadarmo je toto místo oblíbené u fotografů. Časopis Condé Nast Traveller dokonce zařadil moravské Toskánsko mezi 50 nejkrásnějších míst na Zemi. 

Časopis Condé Nast Traveller zařadil moravské Toskánsko mezi 50 nejkrásnějších míst na Zemi. Časopis Condé Nast Traveller zařadil moravské Toskánsko mezi 50 nejkrásnějších míst na Zemi. 

Ukázat ubytování na jižní Moravě

České Versailles 

Pokud si chcete připadat jako velevážený šlechtic, udělejte si výlet na zámek Nové Hrady na Pardubicku. Tento rokokový zámek je právem přezdívaný jako české Versailles nebo Malý Schönbrunn. Oběma slavnějším předlohám se podobá nejen vzhledem, ale také rozsáhlými zahradami. Najdete v nich dokonce labyrint nebo zámeckou oboru s daňky a jeleny. Podívat se můžete jak do samotného zámku, tak do muzea cyklistiky a galerie klobouků. 

Na rokokovém zámku Nové Hrady mají labyrint, zámeckou oboru s daňky a jeleny, ale i muzeum cyklistiky a galerii klobouků. Na rokokovém zámku Nové Hrady mají labyrint, zámeckou oboru s daňky a jeleny, ale i muzeum cyklistiky a galerii klobouků. 

Tip: Poblíž zámku najdete také oblíbenou přírodní rezervaci Toulovcovy maštale se skalním městem. Podívejte se i na další tipy na ověřené výlety na Pardubicku. 

Ukázat ubytování ve východních Čechách

Okruh po Americe a Mexiku

Děsí vás představa dlouhého letu přes oceán? Mám pro vás dobrou zprávu. Do Ameriky a Mexika dojedete autem. V Českém krasu najdete tři zatopené vápencové lomy, které si vysloužily jména Velká Amerika, Malá Amerika a Mexiko. Lomu Velká Amerika se dokonce přezdívá český Grand Canyon. Točil se tu Limonádový Joe a i dnes lom láká spoustu výletníků. Můžete se kolem něj projít po žluté turistické značce, je tu i několik vyhlídek.

Lomu Velká Amerika se přezdívá český Grand Canyon. Točil se tu dokonce Limonádový Joe.Lomu Velká Amerika se přezdívá český Grand Canyon. Točil se tu dokonce Limonádový Joe.

Tip: Lomy jsou poblíž hradu Karlštejn. Když vám zbyde čas, stavte se i na tomto velkolepém sídle. Dáme vám tip na vyhlídku, odkud budete mít Karlštejn jako na dlani. Stačí, když mrknete na článek 5 romantických vyhlídek v okolí Prahy

Ukázat ubytování ve středních Čechách

Český Yellowstone

Když už jsme v Americe, zajeďte se podívat na český Yellowstone. Tak se přezdívá Národní přírodní rezervaci Soos u Františkových Lázní. Jde o rašeliniště s bahenními sopkami, ve kterém vyvěrá několik minerálních pramenů. Nejznámější je Císařský pramen, který můžete ochutnat. Skrz rezervaci vede 1,2 km dlouhá naučná stezka, najdete tu také geologický park, muzeum zaměřené na přírodu Chebska a paleontologii nebo záchrannou stanici a Ptačí svět. 

Český Yellowstone neboli Národní přírodní rezervaci Soos u Františkových Lázní. Jde o rašeliniště s bahenními sopkami, ve kterém vyvěrá několik minerálních pramenů.Český Yellowstone neboli Národní přírodní rezervaci Soos u Františkových Lázní. Jde o rašeliniště s bahenními sopkami, ve kterém vyvěrá několik minerálních pramenů.

Ukázat ubytování ve Františkových Lázních

České Švýcarsko

Jestli máte rádi skály, tak rozhodně vyrazte do Národního parku České Švýcarsko. Ikonou celé oblasti je skalní útvar Pravčická brána, ale najdete tady mnoho dalších stěn, roklí, vyhlídek a soutěsek. Za “hlavní město” Českého Švýcarska se považuje Hřensko, odkud dojdete k přívozu. Ten vás proveze Tichou a Divokou soutěskou, což je velmi krásný zážitek. A pokud by vám česká strana nestačila, udělejte si výlet do německého národního parku Saské Švýcarsko, který je hned za hranicemi.

Ikonou Českého Švýcarska je skalní útvar Pravčická brána, ale najdete tady mnoho dalších stěn, roklí, vyhlídek a soutěsek.Ikonou Českého Švýcarska je skalní útvar Pravčická brána, ale najdete tady mnoho dalších stěn, roklí, vyhlídek a soutěsek.

Ukázat další ubytování v severních Čechách

Česká Sibiř

Českou Sibiř najdete ve středních Čechách mezi Voticemi a Miličínem. Je to krásná kopcovitá krajina s lesy, loukami a poli, ale jak už název napovídá, bývá tu překvapivě tuhá zima. Pokud se sem však vypravíte na jaře a v létě, užijete si krásné turistické i cyklistické stezky. Podívejte se třeba na zámek Vrtochovy Janovice, vystoupejte na rozhlednu Velký Blaník nebo si prohlédněte zříceninu hradu Borotín. 

Česká Sibiř je krásná kopcovitá krajina s lesy, loukami a poli. Podívat se můžete třeba ke zřícenině hradu Borotín.Česká Sibiř je krásná kopcovitá krajina s lesy, loukami a poli. Podívat se můžete třeba ke zřícenině hradu Borotín.

Ukázat ubytování ve středních Čechách

Česká a moravská Sahara

Sahary máme v republice rovnou dvě. Za českou zajeďte na Třeboňsko k obci Vlkov. Právě tam vznikla přírodní rezervace Písečný přesyp. Vítr si tu s pískem pohrává a vytváří různé naváté útvary. Návštěvu české Sahary můžete spojit s koupáním. U přesypu jsou Veselské pískovny, které jsou v létě hojně navštěvovány. 

Za českou Saharou zajeďte na Třeboňsko k obci Vlkov. Právě tam vznikla přírodní rezervace Písečný přesyp.Za českou Saharou zajeďte na Třeboňsko k obci Vlkov. Právě tam vznikla přírodní rezervace Písečný přesyp.

Ukázat ubytování v jižních Čechách

Písečné duny mají také na Moravě, konkrétně u Bzence. Moravská Sahara neboli Váté písky jsou vyhlášeny národní přírodní rezervací a můžete tu zahlédnout celou řadu živočichů, dokonce i kudlanku nábožnou nebo dudka chocholatého. 

Moravská Sahara neboli Váté písky jsou vyhlášeny národní přírodní rezervací a můžete tu zahlédnout celou řadu živočichů, dokonce i kudlanku nábožnou nebo dudka chocholatého. Moravská Sahara neboli Váté písky jsou vyhlášeny národní přírodní rezervací a můžete tu zahlédnout celou řadu živočichů, dokonce i kudlanku nábožnou nebo dudka chocholatého. 

Ukázat ubytování na jižní Moravě

Jihočeský Stonehenge 

Britský Stonehenge je známý po celém světě. Věděli jste ale, že máme svůj vlastní v jižních Čechách? Říká se mu Holešovický kruh, ale vžilo se spíš označení jihočeský Stonehenge. Kamenné menhiry můžete obdivovat ve vesnici Holašovice. Ta je mimochodem zapsaná i na seznamu UNESCO, má totiž mimořádnou architektonickou hodnotu. Jde o jedinečný celek hospodářských usedlostí v podobě selského baroka. 

Kamenné menhiry můžete obdivovat ve vesnici Holašovice, která je pro svou jedinečnou architekturu zapsaná na seznamu UNESCO.Kamenné menhiry můžete obdivovat ve vesnici Holašovice, která je pro svou jedinečnou architekturu zapsaná na seznamu UNESCO.

Ukázat ubytování v jižních Čechách

České moře 

Po Sahaře to chce trochu zchladit. Klasické moře u nás sice nenajdete, ale vodní nádrž Lipno slibuje taky skvělé koupání. Ne nadarmo se jí proto říká české moře. Okolí je navíc jako dělané na pěší i cyklovýlety. Navštivte třeba Stezku v korunách stromů, sjeďte bobovou dráhu, skočte do aquaparku nebo vyrazte na výlet k Plešnému jezeru. Více tipů na zážitky najdete v článku 10 nejzajímavějších míst kolem Lipna

Okolí Lipna je jako dělané na pěší i cyklovýlety. Navštivte třeba Stezku v korunách stromů, sjeďte bobovou dráhu, skočte do aquaparku nebo vyrazte na výlet k Plešnému jezeru.Okolí Lipna je jako dělané na pěší i cyklovýlety. Navštivte třeba Stezku v korunách stromů, sjeďte bobovou dráhu, skočte do aquaparku nebo vyrazte na výlet k Plešnému jezeru.

Ukázat další pobyty na Lipně

Moravský Jadran 

Rozložte si deku na pláži u moravského Jadranu a chytejte bronz jako v Chorvatsku. Sluníčko u nás taky peče fest a koupání ve Vranovské přehradě osvěží podobně jako moře. A nechybí ani oblíbené vodní sporty, půjčte si třeba lodičku, šlapadlo nebo zkuste windsurfing. Lenošení u vody navíc můžete proložit návštěvou zámku Vranov nad Dyjí nebo procházkami v Národním parku Podyjí. 

Lenošení u Vranovské přehrady můžete proložit návštěvou zámku Vranov nad Dyjí nebo procházkami v Národním parku Podyjí.Lenošení u Vranovské přehrady můžete proložit návštěvou zámku Vranov nad Dyjí nebo procházkami v Národním parku Podyjí.

Ukázat ubytování na jižní Moravě

Moravská Amazonie

U řeky Dyje ještě zůstaneme, ale přesuneme se až na nejjižnější cíp Moravy, k trojmezí u česko-rakousko-slovenských hranic. Právě tam, na soutoku řeky Dyje a Moravy v lužních lesích, najdete oblast nazývanou moravská Amazonie. Toto unikátní prostředí se stalo domovem mnoha vzácných živočichů. Vidět tu můžete třeba čápa černého nebo bobra.

Na soutoku řeky Dyje a Moravy v lužních lesích najdete oblast nazývanou moravská Amazonie, která je domovem čápa černého nebo bobra.Na soutoku řeky Dyje a Moravy v lužních lesích najdete oblast nazývanou moravská Amazonie, která je domovem čápa černého nebo bobra.

Ukázat ubytování na jižní Moravě

Česká Kanada

Bez pasu do Kanady? Žádný problém. A navíc se nemusíte bát medvědů, v České Kanadě totiž žádné nepotkáte. Tato krásná oblast se nachází mezi obcemi Kunžak, Slavonice a Nová Bystřice, tj. na hranici jižních Čech a jižní Moravy. Na své si tu přijdou jak pěší turisté, tak cyklisté, kteří mohou z České Kanady pokračovat třeba na Třeboňsko. Mezi hojně navštěvovaná místa patří Slavonice s podzemními chodbami, Jindřichův Hradec s úzkokolejkou, zřícenina hradu Landštejn nebo památník Járy Cimrmana u obce Kaproun. 

Mezi hojně navštěvovaná místa České Kanady patří Slavonice s podzemními chodbami, Jindřichův Hradec s úzkokolejkou, zřícenina hradu Landštejn nebo památník Járy Cimrmana u obce Kaproun. Mezi hojně navštěvovaná místa České Kanady patří Slavonice s podzemními chodbami, Jindřichův Hradec s úzkokolejkou, zřícenina hradu Landštejn nebo památník Járy Cimrmana u obce Kaproun. 

Tip: Chystáte se na kolo do jižních Čech? Mrkněte na cyklotrasy okolo Třeboně. 

Ukázat ubytování v jižních Čechách

Benátky, Vídeň i Petrohrad

Navštívit u nás můžete také obce se světovými názvy. Třeba Benátky máme rovnou troje, nejznámější jsou ty nad Jizerou. Na Vysočině je zase obec Vídeň, Mnichov najdete v okrese Pelhřimov, Domažlice i Cheb. Dále je tu Krakov, Petrohrad nebo Janov. Chcete najít další české obce se světovými jmény? Proklikejte si web ARES, kde najdete kompletní přehled obcí v ČR. Pak už jen stačí zabalit svačinu a vyrazit do světa.

Ukázat nabídky ubytování v Česku

Sandra Soukupová

Sandra Soukupová

Co bych vám na sebe tak práskla? :) Mám ráda zmrzlinu, cestování, hory, jízdu na kole a lego. Jako malá jsem chtěla být zpěvačkou, právničkou, doktorkou, majitelkou restaurace nebo třeba popelářkou. Nakonec vyhrálo psaní a nelituji, protože mně i čtenářům rozšiřuje obzory, což je skvělé.