V jeřábu, pekle i mezi lvy. 20 neuvěřitelných hotelů, které musíte vidět na vlastní oči

V jeřábu, pekle i mezi lvy. 20 neuvěřitelných hotelů, které musíte vidět na vlastní oči

Sandra Soukupová 14. 2. 2020 Sdílet

Už jste někdy spali zavěšení na skále nebo třeba v silu? Že ne? Objevte ty nejzajímavější hotely a zažijte něco mimořádného. Nemusíte kvůli tomu jezdit ani moc daleko, kromě 11 zahraničních hotelů tu najdete i 9 českých, které nabízejí pořádnou porci zážitků a slibují prima dovolenou.

11 výjimečných hotelů po celém světě

1. Vyspěte se dorůžova mezi lvy a tygry

Někdo má na zahradě psa, někdo zase tygra. V anglickém Port Lympne Hotelu se ubytujete v luxusním apartmánu přímo u výběhu tygrů, lvů nebo vlků. Skrz velké okno budete mít šelmy jako na dlani a můžete je sledovat třeba při krmení nebo hraní. Součástí hotelu je obrovské safari, takže kromě šelem uvidíte také žirafy, medvědy, nosorožce, gorily a spoustu dalších zvířat.

2. Apartmán s bazénem v korunách stromů? Proč ne

Phuket, největší thajský ostrov, vás ohromí nejen nádhernou přírodou, ale také luxusními stromovými domy s bazénem. Najdete je v resortu Keemala a jedno je už teď jisté – nebude se vám chtít domů. Každý stromový dům je skvěle zařízený a má svůj vlastní bazén. Jen si představte tu pohodu: koupel, západ slunce, vychlazený drink… Prostě paráda!

3. Luxusní oáza uprostřed pouště

Prožijte noc jako beduín a zamluvte si ubytování přímo na Sahaře. V Maroku, uprostřed písečných dun Erg Chebbi, stojí luxusní Merzouga Desert Camp. Budete mít přepychový stan s klimatizací, topením, sprchou i toaletou.

V Maroku, uprostřed písečných dun Erg Chebbi, stojí luxusní Merzouga Desert Camp a v něm přepychové stany s klimatizací, topením, sprchou i toaletou. Jeli byste?V Maroku, uprostřed písečných dun Erg Chebbi, stojí luxusní Merzouga Desert Camp a v něm přepychové stany s klimatizací, topením, sprchou i toaletou. Jeli byste?

A co že tu budete celý den dělat? Jezdit na velbloudech, meditovat v božském tichu, sjíždět duny na čtyřkolce nebo v bugině, hodovat nebo tančit a zpívat u večerního táboráku

4. Vítejte v ledovém království

200 km nad polárním kruhem, asi 15–20 minut od švédského města Kiruna, leží největší ledový hotel na světě. Vydržíte v něm nejspíš jen jednu noc, ale zase to bude zážitek na celý život. V pokoji je mrazivých –5 až –7 °C, nic pro zimomřivé.

Kousek od švédského města Kiruna, leží největší ledový hotel na světě. Vydrželi byste v něm? V pokoji je mrazivých –5 až –7 °C.Kousek od švédského města Kiruna, leží největší ledový hotel na světě. Vydrželi byste v něm? V pokoji je mrazivých –5 až –7 °C.

Personál vám dá pořádný spacák vhodný do extrémních podmínek a na posteli najdete tlustou matraci a sobí kožešiny. Hotel je zároveň unikátním uměleckým dílem, které zdobí ledové sochy. A pokud byste ho navštěvovali pravidelně, nikdy se vám neokouká. Staví se totiž každý rok znovu a otevřený je jen od prosince do dubna.

5. Noc na skále v bývalé incké říši

Posvátné údolí Inků odkrylo svůj další poklad – fantastický Skylodge hotel. Vyrazte do Peru a přenocujte v prosklené kapsli zavěšené 400 metrů nad zemí.

Vyrazte do Peru a přenocujte v prosklené kapsli Skylodge zavěšené 400 metrů nad zemí.Vyrazte do Peru a přenocujte v prosklené kapsli Skylodge zavěšené 400 metrů nad zemí.

Budete mít fenomenální výhled nejen na údolí a řeku Urubambu, ale také na hvězdy. Ovšem nebude to jen tak. Abyste se do hotelu dostali, musíte zdolat ferratu, případně ferratu a zipline. Zkrátka dobrodružství, jak má být. 

6. Už jste spali uvnitř jeřábu? Ne? Zajeďte do Amsterdamu

Kdybyste náhodou měli starý jeřáb a nevěděli, co s ním, udělejte z něj luxusní hotel. Jeden takový mají v Amsterdamu. Jmenuje se Crane Hotel Faralda a rekonstruoval se dlouhých 6 let.

V Amsterdamu najdete luxusní hotel třeba i v jeřábu. Jmenuje se Crane Hotel Faralda a v nejvyšším patře má venkovní vířivku s výhledem na město.V Amsterdamu najdete luxusní hotel třeba i v jeřábu. Jmenuje se Crane Hotel Faralda a v nejvyšším patře má venkovní vířivku s výhledem na město.

Výsledek ale stojí za to, dokonce v roce 2016 získal cenu Pieter van Vollenhoven Award for Restoration. Pokud se tam vydáte, můžete si vybrat jeden ze tří luxusních apartmánů. Každý je jiný a je z nich pěkný výhled na centrum Amsterdamu. Ten si můžete vychutnat také z venkovní vířivky, která je v nejvyšším patře. 

7. Noc v druhém největším letadle na světě

A máme tu něco pro milovníky letadel. Přímo na stockholském letišti Arlanda Airport se můžete ubytovat v trupu Boeingu 737 přezdívaném Jumbo. Nemusíte se bát, nečeká vás noc na sedačkách, po které budete rozlámaní a mrzutí. Vyspíte se na pohodlných postelích, třeba přímo v kokpitu nebo v některém z motorů, které jsou upraveny na pokoje. 

8. Přenocujte v silu

Pokud jste doteď vnímali silo jen jako něco nevzhledného, budete překvapeni, jak pěkné bydlení v něm může být. Na Novém Zélandě poblíž města Christchurch najdete 8 originálních eco-friendly apartmánů, které získaly i dvě ceny za design. Co na ně říkáte? Přespali byste v jednom z nich?

9. Co takhle strávit noc pod vodou? 

Tohle je naprostá pecka! V Manta resortu na Zanzibaru si můžete pronajmout apartmán uprostřed Indického oceánu, jehož ložnice se nachází pod vodou. Je prosklená a umožní vám 360° výhled na pestrobarevné rybky, chobotnice a olihně. Uvidíte je dokonce i v noci, protože kolem oken jsou rozmístěné reflektory. Tím ale zábava zdaleka nekončí. Kochejte se romantickým západem slunce ze střešní postele, skočte do vody rovnou z terasy, potápějte se nebo si vyjeďte na kajaku. 

10. Hotel na vodě taky není k zahození

Je pro vás spaní pod vodou moc velká divočina? Zkuste umírněnější variantu a pojeďte do 5* polského hotelu Mikolajki. Nachází se na hladině Mikolajského jezera ve městečku Mikolajki a s pevninou ho spojuje molo. Idylku dotváří nejen výhled na klidnou vodní hladinu a lodě, ale i relaxace ve wellness. Dejte si pár temp v rekreačním bazénu s masážními tryskami a protiproudem, ohřejte se v saunovém světě se suchou i solnou saunou a parní lázní, zkuste bahenní lázeň, některou ze tří vířivek nebo spa procedury.

Polský hotel Mikolajki se nachází na hladině Mikolajského jezera a s pevninou ho spojuje molo. Idylku dotváří nejen výhled na klidnou vodní hladinu a lodě, ale i relaxace ve wellness.Polský hotel Mikolajki se nachází na hladině Mikolajského jezera a s pevninou ho spojuje molo. Idylku dotváří nejen výhled na klidnou vodní hladinu a lodě, ale i relaxace ve wellness.

11. Tak trochu jiné spaní pod širákem

Žádný spacák ani tvrdá zem. V jihoafrickém pohoří Cederberg budete mít pohodlnou postel přímo pod hvězdami a překrásný výhled na okolí. V resortu Kagga Kamma nabízejí kromě tradičního ubytování i dva “pokoje”, které nemají žádné stěny ani stropy. Probouzet se budete s východem slunce, večer si vychutnáte pohled na zářivé hvězdy. Počítejte ale s tím, že příroda nikdy nespí, a tak je dost možné, že v noci uslyšíte šakaly nebo dusot antilop. 

9 jedinečných hotelů v Česku

Za výjimečnými hotely naštěstí nemusíte jezdit až do Peru nebo do Afriky. I u nás jich najdete dost a věřte, že si z nich odvezete spoustu nezapomenutelných zážitků. A kdoví, třeba se do některého z nich vydáte už na letošní dovolenou. Tak kam to bude?

1. Přenocujte v táborské zoo

Noc v zoo zažijete třeba v ZOO Tábor. Přímo v areálu zahrady na vás čeká 4lůžkový apartmán, takže budete usínat i vstávat za zvuků šelem, papoušků a dalších zvířátek.

Přenocujete v ZOO Tábor. Přímo v areálu zahrady na vás čeká 4lůžkový apartmán, takže budete usínat i vstávat za zvuků šelem, papoušků a dalších zvířátek.Přenocujete v ZOO Tábor. Přímo v areálu zahrady na vás čeká 4lůžkový apartmán, takže budete usínat i vstávat za zvuků šelem, papoušků a dalších zvířátek.

Sotva se ráno probudíte, můžete zaběhnout k oblíbeným výběhům a pozdravit zvířecí sousedy. Je jich tu více než 300 a vy si je díky dvoudenní vstupence, kterou k pobytu dostanete, prohlédnete opravdu pořádně. Rozhodně si nenechte ujít pravidelné krmení a stavte se na hostině lvů, medvědů nebo třeba surikat.

2. Přespat na stromě a pak hurá na výlet do Českého ráje

Noc na stromě můžete strávit i poblíž Prachovský skal a Rumcajsova Jičína. Krásný stromový domek pro čtyři osoby najdete v rekreačním areálu Sklář. Stojí hned u rybníka, na který uvidíte přímo z postele. Další skvělá zpráva je, že ráno nemusíte nikam chodit. Personál vám snídani donese až do domu. A až zatoužíte po troše vzruchu, zajděte si zaplavat, zdolejte překážky v lanovém parku nebo si zahrajte volejbal. K zapůjčení jsou i lodičky, šlapadla nebo třeba skákací boty. 

Co takhle přenocovat v domě na stromě poblíž Prachovský skal a Rumcajsova Jičína? Najdete ho v rekreačním areálu Sklář hned u rybníka.Co takhle přenocovat v domě na stromě poblíž Prachovský skal a Rumcajsova Jičína? Najdete ho v rekreačním areálu Sklář hned u rybníka.

 3. Nocleh v samotném pekle 

Co takhle přenocovat u čertů a pak se podívat, jak to chodí v pekle? Udělejte si výlet do Pardubického kraje a zabydlete se v Pekle Čertovina, z Pardubic je to sem necelou hodinu autem. V podzemním labyrintu chodeb nakouknete do knihy hříchů, podíváte se do trapírny a komůrky 7 smrtelných hříchů, a možná se dokonce zvážíte na váze hříšníků. Čerti si pro vás připravili po čertech pestrý program, a protože nejsou zas takoví nelidové, ubytují vás ve zbrusu nových apartmánech. Říkají jim Kocourkov a každý z nich vybudovali v jiném duchu. Moc hezky je třeba u čarodějnice nebo v Alcatrazu.

Udělejte si výlet do Pardubického kraje a zabydlete se v Pekle Čertovina. V podzemním labyrintu chodeb nakouknete do knihy hříchů, podíváte se do trapírny a komůrky 7 smrtelných hříchů.Udělejte si výlet do Pardubického kraje a zabydlete se v Pekle Čertovina. V podzemním labyrintu chodeb nakouknete do knihy hříchů, podíváte se do trapírny a komůrky 7 smrtelných hříchů.

Tip: Asi 20 km od Pekla Čertovina se nachází pohádková vesnička Podlesíčko. Navštivte kromě čertů také Sněhurku, Rákosníčka nebo Růženku.

4. Húúú, v tomhle hotelu straší

Vzpomínáte si, jak musel statečný chasník v pohádce přespat ve strašidelném mlýně? Něco podobného zažijete v Dětenicích, které jsou jen hodinu autem z Prahy. Stačí, když si zamluvíte pokoj ve středověkém hotelu, a začnou se dít věci. V hotelu totiž ve dne i v noci straší a každý večer ožívá i středověká krčma, kterou zaplaví tóny dobové hudby, kejklíři, fakíři se svým ohnivým vystoupením a tanečnice. Uslyšíte řinkot mečů i nadávky šermířů, odrazíte pokusy žebráků, kteří se snaží ze stolu ukrást kosti, a poklábosíte s hubatou obsluhou, která se s ničím nemaže. A až se do vás už nic dalšího nevejde, svalíte se do postele v dobově zařízeném hotelu. Středověk je prostě dřina. 

Přeneste se na chvíli do minulosti a vyrazte do středověkého hotelu v Dětenicích. Ve dne v noci tam straší a večer ožívá i středověká krčma, kterou zaplaví tóny dobové hudby, kejklíři, fakíři se svým ohnivým vystoupením a tanečnice.Přeneste se na chvíli do minulosti a vyrazte do středověkého hotelu v Dětenicích. Ve dne v noci tam straší a večer ožívá i středověká krčma, kterou zaplaví tóny dobové hudby, kejklíři, fakíři se svým ohnivým vystoupením a tanečnice.

5. Pojeďte s dětmi do pohádky

Vezměte celou rodinu do pohádkové vesničky Podlesíčko a ubytujte se v pohádkové chaloupce nebo apartmánu. Přenocování u Karkulky, Sněhurky nebo třeba Budulínka pro vás bude úžasný zážitek. Kromě toho strávíte pár dní na čerstvém vzduchu, v ekologicky nejčistší oblasti České republiky, na Vysočině, zhruba hodinu autem z Pardubic i Jihlavy. Každé úterý a neděli se koná prohlídka pohádkové vesničky, kterou mají na starost samotné pohádkové bytosti. Těšte se na veselé scénky a soutěž. 

Vezměte děti do pohádkové vesničky Podlesíčko. Přenocování u Karkulky, Sněhurky nebo třeba Budulínka pro ně bude úžasný zážitek.Vezměte děti do pohádkové vesničky Podlesíčko. Přenocování u Karkulky, Sněhurky nebo třeba Budulínka pro ně bude úžasný zážitek.

Tip: Asi 20 km od Podlesíčka se nachází Peklo Čertovina. Navštivte také Lucifera a jeho čertí bandu, nachystali si pro vás zábavný program.

6. Honem do krytu, než bude noc

Zahrajte si na vojáky a přespěte v atomovém krytu 10-Z. Nachází se v Brně pod Špilasem a přenese vás do socialistického Československa 80. let. Spát budete na marodce, v kanceláři SNB nebo třeba ve služebně civilní obrany. Nečekejte žádný luxus, ale dobové, zcela funkční vybavení, které umocňuje výjimečnou atmosféru.

Určitě si vezměte spacák a teplé oblečení. V krytu je celý rok pouze 14 °C a drží se tu vlhkost, jen v obytných částech se mírně přitápí. Na vaši bezpečnost a pořádek bude dohlížet několik uniformovaných soudruhů, k zapůjčení jsou dobové tiskoviny a čeká vás i komentovaná prohlídka bunkru. A kdoví, možná zažijete i noční poplach při náletu.

Zahrajte si na vojáky a přespěte v atomovém krytu 10-Z. Nachází se v Brně pod Špilasem a přenese vás do socialistického Československa 80. let.Zahrajte si na vojáky a přespěte v atomovém krytu 10-Z. Nachází se v Brně pod Špilasem a přenese vás do socialistického Československa 80. let.

7. Vezměte děti do houbičkové chaloupky

Rostou! A jak! Na Křivoklátsku se vylouplo sedm úžasných houbiček, které mají pod kloboučkem krásné pokojíčky pro celou rodinu. Zabydlete se v hříbečkovi nebo třeba v muchomůrce a užijte si pohádkový pobyt. Chaloupky jsou součástí hotelu Jesenice (hodinu autem z Prahy, necelou hodinu z Plzně a Karlových Varů), kde najdete venkovní tenisový kurt a multifunkční hřiště na volejbal, fotbálek, basketbal nebo badminton. Uvnitř i venku jsou pingpongové stoly a dále kulečník a stolní fotbal. A když zatoužíte po pořádném odpočinku, zajděte do venkovní vířivky, solné jeskyně, na perličkovou koupel nebo rašelinový zábal.

Zabydlete se v hříbečkovi nebo třeba v muchomůrce a užijte si pohádkový pobyt v jesenické vesničce U Houbiček.Zabydlete se v hříbečkovi nebo třeba v muchomůrce a užijte si pohádkový pobyt v jesenické vesničce U Houbiček.

8. Zabydlete se ve středověkém stanu

Proměňte se na chvíli v chrabré rytíře a vyrazte do kempu Malešov u Kutné Hory. Hlavně pro děti to bude úžasný zážitek, protože přespí v rytířském stanu přímo pod tvrzí. Hudrovat nebudou ani dospělí. Každý stan má totiž vlastní koupelnu i toaletu a pohodlné postele.

Proměňte se na chvíli v chrabré rytíře a vyrazte do kempu Malešov u Kutné Hory. Přespíte v rytířském stanu přímo pod tvrzí.Proměňte se na chvíli v chrabré rytíře a vyrazte do kempu Malešov u Kutné Hory. Přespíte v rytířském stanu přímo pod tvrzí.

Jste přece udatní a vážení rytíři, nebudete spát na slámě. A protože po bitvě je potřeba náležitý odpočinek, nechte si připravit bylinnou lázeň v kamenné lazebně a relaxujte za zvuků praskajícího ohně v krbu. Zlatý středověk!

9. Jak se asi spí na Divokém západě

Zažijte pravé pistolnické dobrodružství a přijeďte na pár dní do westernového městečka Šiklův mlýn na Vysočině (cca hodinu autem z Brna). Potkáte tu drsné kovboje s kolty proklatě nízko u pasu, divoké býky, kteří potřebují zkrotit, a nejspíš vás zachvátí i zlatá horečka. Vyrýžovat zlato by nebylo špatné, co říkáte? V areálu je spousta atrakcí a každý den kromě pondělí se tu koná zábavný program. Uvidíte westernovou a ohnivou show, ukázku kovbojských dovedností, tance a spoustu dalšího. A když bude slunce pořádně pražit, svlažíte se ve venkovním koupališti. 

Zažijte pravé pistolnické dobrodružství a přijeďte na pár dní do westernového městečka Šiklův mlýn. Potkáte tu drsné kovboje, divoké býka nebo třeba indiány.Zažijte pravé pistolnické dobrodružství a přijeďte na pár dní do westernového městečka Šiklův mlýn. Potkáte tu drsné kovboje, divoké býka nebo třeba indiány.

To je všechno? Kdepak, další netradiční hotely najdete v naší nabídce. Mrkněte se a pojeďte za zážitky.

Ukázat ubytování v netradičních hotelech

Sandra Soukupová

Sandra Soukupová

Co bych vám na sebe tak práskla? :) Mám ráda zmrzlinu, cestování, hory, jízdu na kole a lego. Jako malá jsem chtěla být zpěvačkou, právničkou, doktorkou, majitelkou restaurace nebo třeba popelářkou. Nakonec vyhrálo psaní a nelituji, protože mně i čtenářům rozšiřuje obzory, což je skvělé.