A je to tady: Velká letní hra o zájezd do Legolandu začíná!

Popadněte papír, ořežte si pastelky a probuďte v sobě umělce. Od 14. až do 31. srpna 2017 můžete do soutěže s dětským Prázdninovým deníkem posílat obrázky totemů. A když se na vás usměje štěstí, budete už brzy s celou rodinou dovádět v německém Legolandu. A hrajeme i o další prima ceny: o kredity na nákup a fotoknihu.

Nestihli jste na facebooku Rodina a děti: Co teď letí lovit soutěžní indicie od začátku? Nevadí! Máme je pro vás pěkně pohromadě, tak se na ně mrkněte a začněte luštit:

Chci vidět všechny indicie

Abyste se do soutěže mohli zapojit, je třeba vyluštit všech 7 indicií. Z indicií vznikne 7 slov a vaším úkolem pak bude použít alespoň 3 z nich při kreslení totemu, který nám se 7 vyluštěnými slovy pošlete.

Těšíme se na vaše výtvory!

14. srpna 2017

Velká letní fotosoutěž

Vyhrajte wellness dovolenou v hotelu Morris**** v hodnotě 4000 Kč. Zachyťte váš letní zážitek se Slevomatem, nahrajte ho na svůj instagram, opatřete ho hashtagem "#letoseslevomatem" a označte nás na fotce. Neoriginálnější fotografie vyhrává wellness pobyt pro dva. Další dva odměníme porcí 200 kreditů. Přejeme vám hodně štěstí! 

www.instagram.com/slevomat

Soutěž probíhá od 17. 7. 2017 do 6. 8. 2017

17. července 2017

Indiánský deník + letní soutěž o zájezd do Legolandu a spoustu cen

Dny chvíli jen tak šly, chvíli doslova pádily - zkrátka indiánským během jsme se konečně dostali k létu a prázdninám, ke kterým patří i náš Prázdninový deník, tentokrát indiánský. Malí dobrodruzi v něm najdou tipy na kreativní tvoření, venkovní aktivity i spoustu zábavy. Zároveň spolu s ním startuje velká letní soutěž o zájezd do německého Legolandu pro dva dospělé a dvě děti. Hrát se bude i o další super ceny pro super rodiny.

Stáhněte si deník a hrajte o spoustu cen

Prázdninový deník červenec a srpen 2017

Vydejte se na stopu

K výhrám vás dovedou šifry, indicie a hádanky, které budeme každý týden zveřejňovat tady na blogu a na facebooku Rodina a děti: Co teď letí. Celkem posbíráte 7 stop - vyluštěná slova si pečlivě zapisujte nebo zakreslujte, vaším úkolem pak bude použít alespoň tři z nich při kreslení indiánského totemu, který nám spolu se všemi sedmi vyluštěnými slovy pošlete na e-mail deti@slevomat.cz

Nestihli jste soutěž a lovení stop hned od začátku? Vůbec nevadí, po celé prázdniny budou přibývat sem na blog, kde zůstanou pěkně pohromadě až do konce srpna, kdy je uzávěrka soutěže. 

Co je ve hře

Výherců tentokrát vybereme celkem 10, určí je pořadí, ve kterém nám dorazí fotky namalovaných totemů. 

 • Hlavní cenou je zájezd do německého Legolandu pro 2 dospělé a 2 děti včetně dopravy a vstupenek do areálu i na všechny atrakce. Za kopcem zábavy se vypravíte 28. 10. 2017 - vyhrává 30. obrázek totemu v pořadí
 • 2. cena je 3000 kreditů (1 kredit = 1 Kč), které můžete využít při nákupu libovolného pobytu z kategorie Pobyty s dětmi - vyhrává 60. odpověď.
 • 3. cena je fotokniha formátu A4 s 96 stranami, ve které uchováte všechny své prázdninové zážitky - vyhrává 96. odpověď.
 • 4.–6. cena je 250 kreditů, které můžete využít při jakémkoli nákupu v sekci Rodina a děti - vyhrává 150., 180. a 200. odpověď.
 • 7.–10. cena je 150 kreditů, které můžete využít při jakémkoli nákupu v sekci Rodina a děti - vyhrává 250., 260., 280. a 300. odpověď.

Jak se do hry zapojit

 • Každé pondělí (první 3. 7. a poslední 14. 8.) najdete na blogu a facebooku Rodina a děti: Co teď letí soutěžní úkol, který vám odhalí vždy jeden motiv.
 • Až vyluštíte všech sedm úkolů, probuďte fantazii a nakreslete indiánský totem, který budou zdobit alespoň 3 motivy.
 • Namalovaný totem a vypsaných všech 7 indicií nám pošlete na e-mail deti@slevomat.cz
 • Čas máte až do konce prázdnin, tedy do 31. 8. 2017 do půlnoci.
 • Pak podle pořadí zaslaných obrázků vybereme vítěze, které vyhlásíme opět na blogu i facebooku 1. 9. 2017 a zároveň je budeme kontaktovat mailem. 

Pročtěte si rovněž obecná pravidla soutěží na Slevomatu.

Stáhněte si i starší čísla Deníků 

Indicie 

3. 7.

Indiáni a indiánky, je to tady! Pusťte se bez otálení do luštění první indicie. Získáte ji, když poskládáte těchto 7 stromů podle velikosti od nejnižšího po nejvyšší (pozor, možná se jedná o více slov).

10. 7.

Je pondělí a to znamená jediné – pro malé indiánské stopaře máme další hádanku, která je může přiblížit k cestě do Legolandu a dalším cenám. Spočítejte jednoduchou matematickou úlohu, zadívejte se na řadu písmenek a vypátrejte v ní druhou indicii.

5 + 11 - 6 + 4 - 7 = ?

GALVIBOENJUSBČPÁŠYZLI

17. 7.

Letní soutěž o zájezd do Legolandu a další prima ceny je v plném proudu! Svolejte indiánskou radu, máme pro vás třetí pondělní šifru. Kromě komárů se v následující větě zabydlelo ještě jedno zvířátko. Odhalíte ho?

Komáry baví oštipovat nevinné táborníky.

24. 7.

Bystré oko a přesné počty – to budete potřebovat při řešení čtvrtého úkolu, který vás může přiblížit k cestě do Legolandu a dalším cenám. Tvar, který je na obrázku v sudém počtu, je vaší další indicií. Hodně štěstí, indiáni! 

31. 7. 

Indiánský šaman chystal další indicii vedoucí k cestě do Legolandu, ale něco mu zabránilo v jejím dokončení. Možná vám pomůže, když vedle sebe vyskládáte chybějící písmenka z jeho svědectví.

7. 8.

Pomalu se blížíme do finále, je tu šestá indicie prázdninové soutěže! Pomozte malému indiánovi uhádnout, kdo je tajemnou ochránkyní, která ho (a vás třeba taky) může dovést až do báj(eč)ného Legolandu.

14. 8.

Indiánské bubny ohlašují poslední sedmou indicii letní soutěže o zájezd do Legolandu! Najdete v tabulce schované slovo? Začněte v levém horním rohu a postupujte jakýmkoli směrem – uvidíte, že vás návaznost jednotlivých písmen povede tím správným. Nápověda: Slovo má 5 písmenek.29. června 2017

Letní soutěž! Hrajte o auto na víkend

Ve spolupráci s partnerem HoppyGo jsme pro vás připravili letní soutěž, během které můžete vyhrát auto na víkend.

Aktuální soutěž najdete vždy na začátku nového týdne na našem Facebooku.

A čím začínáme? Momentkami z dovolené! Ukažte nám ty nejlepší zážitky z vašich cest, a auto může být vaše. Stačí nám je vložit zde do diskuze.

HoppyGo spojuje lidi, kteří potřebují auto, s těmi, co ho můžou půjčit.

Pravidla soutěže:

Sdílejte zde, nebo v příspěvku na našem Facebooku vaše vtipné momenty z dovolené, ať už formou textu, nebo fotografie.

28. 6. vybereme jednoho z vás, který získá auto na víkend.

Auto si můžete půjčit až na dva dny do celkové hodnoty 5000 Kč.

Nevyhráli jste? Nesmutněte. Auto si můžete půjčit i tak, a teď navíc se slevou 491 Kč! Více zde.

21. června 2017

Blesk z čistého nebe: Soutěž nejen o pobyt v hodnotě 5000 Kč

K dovolené patří i letní bouřky a blýskavice. Proto je dobré si včas zajistit svůj letní pobyt a zůstat za všech okolností v suchu. Na Bleskomatu, teda pardon, na Slevomatu si nyní můžete zajistit garantované termíny prázdninových pobytů jediným bleskurychlým kliknutím. 

Nejvíce v suchu ovšem může být ten, kdo získá pobyt pro svou dovolenou - a hrom do toho! - zdarma. Buďte rychlí jako blesk, blýskněte se svou bystrostí a zapojte se do soutěže o letní ceny dřív, než se tahle soutěžní přeháňka přežene.

Jak metat blesky směrem k hlavní výhře

 1. Každý den od pondělí 19. 6. do pátku 23. 6. kolem 10.00 h vložíme na FB profil Slevomatu soutěžní otázku a seznam indicií, které vám pomohou dobrat se správné odpovědi. Hledat budete nabídku/akci, kterou najdete v naší kampani na dovolenou s on-line termíny.  
 2. Až si budete správnou odpovědí jistí, pošlete nám ji na e-mail soutez@slevomat.cz – zkopírujte a vložte url adresu (http://…) do textu e-mailu a odešlete. Svou odpověď posílejte z adresy, kterou se přihlašujete na Slevomat!
 3. Do soutěže se počítají všechny odpovědi, které nám v daný den přijdou na e-mail do 15.00. Poté správnou odpověď vyhlásíme.

Bleskové výhry až pro 15 z vás denně a ohromné losování na konec

O vítězích pro každý den rozhoduje pořadí, v jakém nám soutěžní odpovědi přijdou na e-mail. Kredity získává každá desátá správná odpověď, tedy:

 • 10. soutěžící – kredity v hodnotě 1000 Kč
 • 20. soutěžící – kredity v hodnotě 500 Kč
 • 30. soutěžící – kredity v hodnotě 250 Kč
 • 40., 50., 60. až 150. soutěžící – kredity v hodnotě 50 Kč

Každý den tak odměníme až 15 soutěžících. Pokud mezi nimi nebudete, zkuste štěstí znovu další den. Soutěžit a vyhrávat můžete od pondělí do pátku. 1 kredit má hodnotu 1 Kč.

Na konci týdne budou správné odpovědi slosovány a vyhlásíme vítěze 3 hlavních cen:

 1. Kredity v hodnotě 5000 Kč na letní pobyt dle vašeho výběru 
 2. Kredity v hodnotě 2500 Kč na libovolnou radost či zážitek 
 3. Kredity v hodnotě 1500 Kč na libovolnou radost či zážitek 

Výherce každého dne vyhlásíme tady na blogu kolem 17.00 hkontaktujeme ho e-mailem. Platnost připsaných kreditů je 6 týdnů. Obecná pravidla soutěží na Slevomatu najdete zde.

Indicie na dnešní den

Pondělí 19. 6.

Kulový blesk je vybíravý turista, který už leckde byl, a má proto na svou dovolenou specifické nároky. Coby milovník dramatické hudby by se rád ubytoval někde, kde se svého času po kolonádě procházeli i naši slavní skladatelé. Velice ho zajímá i architektura a rád by obdivoval stavby od arch. Jurkoviče. A aby nežil jen kulturou, chtěl by se smočit i na přehradě, pokud možno dostupné vyhlídkovým vláčkem, protože na kole kulový blesk navzdory svému jménu neumí.

Výherci pro 19. 6.

Na radu skoro 500 pečlivých detektivů se Kulový blesk letos zcela jistě vydá po Janáčkově zarostlém chodníčku relaxovat do Luhačovic. Správná odpověď na první otázku byla https://www.slevomat.cz/sleva/1142437-podlehnete-kouzlu-luhacovic-v-secesni-vile

K vítězství v prvním kole gratulujeme těmto pátračům:

1. místo (kredity v hodnotě 1000 Kč) získává paní Radka Porubská

2. místo (kredity v hodnotě 500 Kč) získává paní Milada Čaloudová

3. místo (kredity v hodnotě 250 Kč) získává paní Steinbauerová (jarka24@***)

4.-15. místo obsadili a kredity v hodnotě 50 Kč získali: 

Zdeněk Jedlička, Gabriela Bartáková, Veronika Tomková, Tereza Matušinová, wwenndy@***, Kristýna Jahnová, Lucie Navrátilová, Rosťula (rbradacova@***), Hana Trousilová, corela@***, welshcorgi@*** a  Iveta Martinovská

Nezapomeňte zítra kolem 10.00 hledat na FB profilu další indicii, cesta kulového blesku ještě zdaleka nekončí!

Úterý 20. 6.

Kulový blesk nelétá nebem sám – občas ho doprovází kometa. Tentokrát ho zavedla do města betlémů, kde je krom jesliček také pohádkový zámek. Kulovému blesku už ze všech povinností třeštila hlava, a tak mu dovolená přišla vhod. Objevil své nadání pro hru zvanou discgolf a jeho chuťové pohárky zažily úplnou renesanci.


Výherci pro 20. 6.

Uhodli jste správně: kometa dovedla našeho hrdinu na zámek v Třešti, kde byli naposledy spatřeni, jak jeden druhému v zámeckém parku jiskřičkami uždibují zmrzlinu. Správná odpověď v druhém kole tedy byla: https://www.slevomat.cz/sleva/1138205-dovolena-na-zamku-az-8-dni-pohadkoveho-odpocinku

K vítězství v druhém kole gratulujeme těmto výhercům:

1. místo (kredity v hodnotě 1000 Kč) získává Agatahola@***

2. místo (kredity v hodnotě 500 Kč) získává Tereza Meravá

3. místo (kredity v hodnotě 250 Kč) získává pdubina@***

4.-15. místo obsadili a kredity v hodnotě 50 Kč získali:

rbradacova@***, Simona Tomanová, Kristýna Jahnová, ver-nicka@***, kamilasvr@***, sokolka@***, Kateřina Vítková, Jana Maříková, Romana Syrovátková, Štefanská Monika, Marie Dostálová, Pavlína Cohornová

 

Středa 21. 6.

Kulový Blesk si jednou vyjel na pobyt s ochutnávkou Báthoryčkinej krve, jak se říká místnímu vínu Dunaj. A taky se vstupem na hrad, kde se celkem bál. Kdysi tu totiž žila hraběnka a ta měla vanu, ve které se strašně ráda čachtala v – no radši nechtějte vědět v čem. Kulový blesk tu informaci rozdýchal až při 3hodinové projížďce na kole.

Výherci pro 21. 6.

Třetí indicie mohla trochu nahánět strach, i tak jste ji ale odvážně vypátrali. Kulový blesk se za tajemstvím hraběnky Alžběty Báthoryové vydal na Slovensko a správná odpověď byla https://www.slevomat.cz/sleva/1138473-pobyt-s-polopenzi-a-vstupem-na-cachticky-hrad


Třetí kolo má tedy už své vítěze, kterým gratulujeme:

1. místo (kredity v hodnotě 1000 Kč) získává Lucie Navrátilová

2. místo (kredity v hodnotě 500 Kč) získává dali18@***

3. místo (kredity v hodnotě 250 Kč) získává Alena Pelechová

4.-15. místo obsadili a kredity v hodnotě 50 Kč získali:

beba.v@***, ja.pe@***, petrkkroupa@***, Tomeckova37@***, kovomrd@***, vs539@***, zdenek.krobot@***, jitka.eisnerova@***, 
evizak@***, pracizdar@***, knopovaklara@***, syrovatkovar@***

Čtvrtek  22. 6.

Kulový blesk je rád, když se čas od času nemusí o nic starat. A tak si teď užívá v místě, kde se dobře nají ráno, v poledne i večer. Nemá nouzi ani o dobré pití a rád relaxuje ve vířivce. A když se začne nudit, udělá si výlet až do výšky 1602 metrů.

Výherci pro 22. 6.

Kulový blesk se vrátil z výletu na Sněžku, odpočinul si ve vířivce a obdivně zapískal, když jsme mu ukázali, kolik z vás ho dokázalo najít. Jak jste správně tipovali, lenošil na chatě v Peci pod Sněžkou: https://www.slevomat.cz/sleva/1127461-krkonose-s-plnou-penzi-a-all-inclusive-napoji

K vítězství ve čtvrtém kole gratulujeme těmto výhercům:

 1. místo (kredity v hodnotě 1000 Kč) získává marcimila1
 2. místo (kredity v hodnotě 500 Kč) získává ZFrainsic
 3. místo (kredity v hodnotě 250 Kč) získává Anna Kovářová

4.-15. místo obsadili a kredity v hodnotě 50 Kč získali:

dali18, Kristýna Šplíchalová, Jan Duda, Petra Zítková, Iva Cenková, Jiří Heinrich, Jarka Petrášová, Radek Bauer, Daniel Filip, Agáta Holá, Klistatko, Lenka Voráčková

Pátek 23. 6.

Kulový blesk od rána přemítá nad starou bajkou o lázních, které byly založeny, když se místnímu pasáčkovi opařilo prasátko v horkých pramenech a zázračně se přitom vyléčilo. Blesk totiž horko přímo zbožňuje! Měli tam botanickou zahradu, hvězdárnu a morový sloup od Kukse... Kde to jen mohlo být?Výherci pro 23. 6.

Kulový blesk se dneska nemohl dopočítat, jestli viděl víc hvězd ve hvězdárně v Teplicích, nebo víc správných odpovědí v e-mailové schránce. Jak jste bravurně tipovali, užíval si tenhle pobyt: https://www.slevomat.cz/sleva/1130619-odpocinek-v-historickem-srdci-teplic-se-snidani

K vítězství pátém kole gratulujeme těmto výhercům:

 1. místo (kredity v hodnotě 1000 Kč) získává corela
 2. místo (kredity v hodnotě 500 Kč) získává Markéta Peta
 3. místo (kredity v hodnotě 250 Kč) získává Stanislav Sig

4.-15. místo obsadili a kredity v hodnotě 50 Kč získali:

Štěpán Wagenknecht, Martina Krupova, Libor Sajtar, Markéta Kupková, Vendula Pánková, Valérie Cigánková, Bety Neuschlová, Romana Pozlerová, dubina55, nihasa, Milena Skřivanová, evizak

Vítězové 3 hlavních cen, kteří vzešli z týdenního slosování

Sám Kulový blesk uznal, že naše mailová schránka zažila velikou smršť – odpovědi do ní přicházely minutu co minutu. Ze správných tipů paní Štěstěna náhodně vybrala 3 a jejich odesílatelé se mohou těšit na pořádný přísun kreditů.

 1. místo (kredity v hodnotě 5000 Kč na letní pobyt dle vašeho výběru) získává Petra Karpíšková
 2. místo (kredity v hodnotě 2500 Kč na libovolnou radost či zážitek) získává Lucie (přezdívka Lu Str)
 3. místo (kredity v hodnotě 1500 Kč na libovolnou radost či zážitek) získává Dana Řezáčová

Výherkyním gratulujeme, a všem, kteří se soutěže zúčastnili, posíláme velký dík. Jestli se vám vyhrát nepovedlo, nesmutněte – příště to už určitě vyjde!

18. června 2017