Mama blogerka MK life testuje baletní představení Louskáček v Hybernii

Kam vzít děti za kulturou, aby se dobře bavily ony, ale i vy? V Hybernii se hraje baletní představení Louskáček, na které se s voucherem ze Slevomatu vydala i MK life, mama blogerka roku 2017, se čtyřletou dcerou Nelou. Přečtěte si, jak si „holčičí den“ užily.  

Jak se Louskáček líbil blogerce MK life a její dcerce

Udělat si o Vánocích tradice, to je pro mladou rodinu takovou milou událostí. Naše holky letos prožily své třetí a páté Vánoce, takže nějaké své rodinné zvyklosti už máme. Letos jsme si poprvé vyzkoušeli tradiční balet Louskáček, na který jsem se vypravila se starší dcerou do Divadla Hybernia.

Na kulturu, jako je divadlo, chodíme pravidelně od dvou let dětí, takže samotné divadlo nevzbudilo až takový ohlas, ale balet samotný už zaujal moc. V recenzích na balety v tomto divadle jsem četla i ne úplně pěkné komentáře, ale mým cílem bylo jen představit tenhle druh tance čtyřleté dcerce. Fronta na lístky žádná, šatnu jsme vystály za 5 minut a za 100 Kč zálohu si Nelinka vypůjčila v šatně podsedák, aby měla na ty „jeee další na špičkách“ dobrý výhled :-D

V divadle se nesmí fotit ani natáčet, což nám na začátku sdělili hned v několika jazycích :-D, ale nebyla jsem rebel. Zeptala jsem se uvaděčky a požádala o svolení alespoň dvakrát cvaknout, abych pořídila fotku právě do téhle naší ukázky, takže mám radost, že alespoň kousek uvidíte s námi. Pokud se budete chtít na balet vydat s dětmi, doporučuji jim vždy doma vysvětlit děj. U Louskáčka to bylo snadné, protože známe dětskou stejnojmennou knihu.

Louskáček je prvním představením, které pro nás bylo s přestávkou, což se Nela doslechla od sousedů, co seděli vedle nás. Po půlhodině se pořád strašně divila, že baleťáci ještě zvládnou baletit, když neměli tu „zastávku“ :-D Nicméně jak to zaujalo ji? Za celou hodinu a půl nepostřehla, že tam vlastně nikdo nemluví :-D

Pro mě to byl zážitek moc hezký, ale co mě trochu zklamalo, bylo samotné divadlo. Chodím okolo Divadla Hybernia už téměř deset let a na Nový rok jsem tam byla prvně. Zvenčí vypadá tak strašně honosně, je v nádherné části Prahy, ale samotné divadlo se uvnitř nelišilo od jiných. Což ale ne, že by nám vadilo. Jen jsem byla překvapená :-) 

A po kultuře jsem si s Nelinkou udělala rituál nový :-D Jakmile se narodí mladší sourozenec, starší přijde o mámu, kterou doposud mělo jen pro sebe. Vnímám proto, že je důležité, aby se občas taková chvíle vrátila a mohla být i Nela zase chvíli jedináčkem a mít mě jen pro sebe. A jestli se teď těší na divadlo a třeba další balet? Určitě, příště si prej dá koláč jahodovej :-D

O MK life

Znáte blog MK life? Píše ho mladá lékařka a hlavně máma dvou dětí. Čtenáře inspiruje tak moc, že získala 1. místo v soutěži MAMAblog 2017. 

11. ledna 2018

Slevomat hledá mámy ambasadorky. Zn. po celé ČR

Okolí si myslí, že s dítětem v náručí jen vysedáváte s kamarádkami (taky maminkami) po kavárnách. Vy jste přitom v noci třikrát vstávala, protože kojení, protože bubák…, pověsila prádlo, vyzkoušela syna z násobilky a už vymýšlíte, co s dětmi zažít dnes nebo o víkendu a kam vyrazit. Jste totiž akční máma!

Co takhle dostávat odměnu za to, že jdete se synkem či dcerkou za zábavou? Jako naše máma ambasadorka si parádně užijete čas se svými dětmi a získáte hezkou práci třeba při mateřské nebo o víkendech, které věnujete rodině. Budete ji dělat, když máte čas a když se chce vám, ne když musíte. Je to pro vás práce snů? Ozvěte se nám!

Právě vás hledáme, protože:

 • chcete být s dětmi spolu, něco spolu zažít a nenechat je sedět u tabletu
 • víte, kam ve vašem městě zajít do herny, divadélka, baby friendly kavárny
 • sledujete, co se děje ve vašem okolí a na jaké události či aktivity může vyrazit celá rodina
 • víte, že i na výletě na hrad/rozhlednu všechny cesty vedou přes hřiště, mini zoo nebo dětskou naučnou stezku
 • máte tipy z výletů po Česku a sousedních zemích, z dovolené i víkendu
 • berete děti jako parťáky na (skoro) každé dobrodružství
 • na vašich cestách se baví celá rodina
 • baví vás fotit, psát nebo točit videa
 • ráda sdílíte své zážitky mezi kamarádkami na sociálních sítích (jste aktivní na Facebooku nebo Instagramu)
 • nehledáte plný ani zkrácený úvazek, ale občas byste něco ráda dělala, cítila se užitečná, akční a něco za to získala

Po celé republice hledáme super mámy, které baví objevovat skvělá místa pro děti. Jste to vy? Pojďte s námi budovat unikátní databázi těch nej míst pro rodiny, kterou tvoří rodiče rodičům. Protože jen oni vědí, jaké informace jsou na výletech s dětmi důležité. A můžete nám i doporučovat prima akce, na kterých ostatní rodiny nesmí chybět.

Co vás zajímá

 • Kde budu pracovat? Jako akční maminka můžete pracovat všude, kdekoli budou zrovna vaše děti (stačí po ruce foťák, kamera nebo zápisník)
 • Jak často se mohu zapojit? Kdykoli budete chtít, třeba každý týden nebo jednou měsíčně, jenom v létě…
 • Co za to? Vaše ohodnocení bude záležet na tom, jak moc se zapojíte a budete aktivní. Za inspirativní příspěvky můžete dostat kredity na nákup, ty nejaktivnější maminky budou moci testovat naše nabídky a získávat i další benefity.
 • Proč do toho jít? Na výlety chodíte a jezdíte ráda (jinak byste nedočetla až sem) a my vás za čas strávený aktivně s vašimi dětmi budeme odměňovat! Protože každý den s dětmi se počítá!
 • A co tátové? Tatínky ambasadory bereme samozřejmě taky!

Je to pro vás to pravé? Ozvěte se nám na e-mail deti@slevomat.cz a připojte náš úkol. Zpracujte tip pro rodiny formou krátkého postu, článku s fotkou nebo jako video. Fantazii se meze nekladou, představte si, jaké tipy byste jako rodiče uvítali na našem webu vy.

Jak může úkol vypadat:

Až pojedete do Špindlu a zastihne vás třeba déšť, stavte se ve Svobodě nad Úpou, kde najdete parádní krkonošské pohádkové muzeum o dvou patrech. Tříletý syn měl respekt z čertů, ale skřítci se mu líbili moc. S kočárkem celou výstavu neprojedete, jsou tu schody, ale pohodlně jej zaparkujete v prostorách infocentra, jehož součástí je i dětská herna a kavárnička. Doporučuji pro děti od 2 do 10 let. Velmi sympatické je vstupné – dospělý 50 Kč, děti od dvou let 40 Kč. Dávám 5* z 5. Mama ambasadorka Katka

3. ledna 2018

Mama blogerka MK life testuje bruslení pod Žižkovskou věží a observatoř

Kam s dětmi vyrazit v zimě? Klouzat se! Tradičním místem, kde to parádně sviští malým i velkým bruslařům, je kluziště pod Žižkovskou věžíS rodinným voucherem ze Slevomatu ho za vás otestovala MK life, mama blogerka roku 2017, se svými dvěma ratolestmi a nevynechala ani návštěvu observatoře v 94 metrech. 

Jak se pod věží bruslilo blogerce MK life s rodinou

Konečně přišla zima, která se dá využít. Teploty už se drží okolo nuly a městským kluzištím odstartovala sezóna. Využili jsme tak první příležitosti a vydali se s rodinou pod Žižkovskou televizní věž, kterou známe z celoročních procházek s dětmi. Přímo pod ní je totiž ledová plocha, kde si můžete brusle vypůjčit a užít si kluzkou chvilku :-)

Obě holky se narodily na jaře a ve dvou letech prvně zkusily brusle. Letos byla řada na Julince a moc se na to těšila. Druhé děti to mají prostě hodně posunuté a díky starším sourozencům prostě „musí“ mít všechno :-) … a běda jestli ne hned :-)

Kluziště na Praze 3 najdete hned pod Žižkovskou věží – tou, na které se od jara do podzimu prolézají miminka (sochy). To se holkám vždy líbí, takže byly trochu zklamané, že je na ledu nemůžou pozorovat :-) Kluziště je otevřené ve všední dny od 12 h, o víkendu od 9 do 21 h. Jen pozor, že v 17 h se led upravuje, takže je v bruslení přestávka.

Na místě je možné zapůjčit si brusle (za 50 Kč/os.), nicméně my si koupili rodinný voucher, kde v ceně byly 2 hodiny bruslení, zapůjčení všech bruslí a ještě vstup na observatoř. Tedy na 94 metrů vysokou vyhlídku na Žižkovské věži.

Pokud budete nechávat děti jezdit už samotné, určitě doporučím s sebou i helmu. My si dávali jen pomalá kolečka za ruce, takže jsme ji ani letos nebrali. Prostoru bylo dostatek, lidi ukáznění a led byl skvělý. Bruslili jsme tak až do úplné tmy, a pak si udělali noční vyjížďku na vyhlídku po Praze.

Jestli zvažujete, zda s dětmi na brusle ano, nebo ne, já říkám rozhodně ano :-) Nejde vůbec o to, že se to mají naučit. Spíš se mi líbí dětem různé aktivity nabídnout. Uvidíte sami, jestli vás budou prosit o přídavek, nebo řeknou, že se jim to líbilo, ale znova už nemusí :-)

Observatoř Žižkovská věž

Jak vidíte, fakt se bruslilo až do tmy :-) Chvilku jsme zvažovali, že si na věž dojdeme jiný den (což voucher umožňuje), ale nakonec jsme se s tátou shodli, že rozsvícená Praha bude pro holky mnohem atraktivnější. Vstup nám vyřídila slečna na recepci a výtah nás vyvezl 94 metrů vysoko.

Holky se hned nalepily na skla a zíraly :-) Po celém obvodu věže jsou velká okna, skrz která máte 360° rozhled. Prahu si tak můžete prohlédnout dost důkladně a nám se líbilo, že jsme poznávali naše oblíbená místa.

Parky, zastávky tramvají a metra, kostel Nejsvětějšího srdce Páně na náměstí Jiřího z Poděbrad a vůbec celé, nám dobře známé, okolí. Co musím ale vyhlídce vytknout, je, že na observatoři není ani jedna část, kde by nebylo rozsvíceno. V noci tak vidíte ven až při důkladném „nalepení se“ na sklo. Tohle bych na nočních vyhlídkách určitě zlepšila. Stačilo by přítmí s tlumeným světlem.

A že někdo okolí nezná? Tak se buď pokochá jen tím výhledem, nebo si pomůže „mapou“, která je připravena nejen pro turisty. Dětem to je každopádně dost jedno :-)

A na závěr varování  :-) Tahle pohupující se křesla jsou děsně fajn, ale ne po dvou hodinách bruslení, protože jakmile vám tam děti zalehnou… a modří už vědí :-) Takže to pro příště.

O MK life

Znáte blog MK life? Píše ho mladá lékařka a hlavně máma dvou dětí. Čtenáře inspiruje tak moc, že získala 1. místo v soutěži MAMAblog 2017. 

3. ledna 2018

Strážní andělé ze zákaznické a jejich nejlepší WOW

ddd

31. prosince 2017

Soutěž o lístky na slavnostní premiéru pohádky Čertoviny

Milujete pohádky? My ano, a tu novou od Zdeňka Trošky jsme si oblíbili ještě před její premiérou. V Čertovinách totiž hraje náš kolega, který pro vás točí skvělá testovací videa. Víte, jak se jmenuje? Pošlete nám křestní jméno našeho videomága do půlnoci 26. 12. na mail deti@slevomat.cz a připište, s kým byste na film rádi zašli.

27. 12. vylosujeme a vyhlásíme 3 výherce, kteří od nás dostanou 2 lístky na slavnostní premiéru Čertovin. Ta proběhne 3. 1. 2018 ve Slovanském domě v Praze. Oficiálně jde film do kin 4. 1. 2018.

Soutěž poběží od soboty 16. 12. současně na našem facebooku Rodina a děti: Co teď letí. Jednoho výherce vylosujeme z facebookových komentářů, dva výherce z došlých e-mailů

Co dalšího podniknout v zimě + malinká nápověda

Kino je na zimní dny skvělý plán, my ale pro vás a vaše děti máme i spoustu dalších nápadů, jak je trávit. Podívejte se, kde všude se můžete pobavit. PS: Možná vám tyto akce pomohou s vyřešením soutěžního úkolu. Hodně štěstí a krásnou zimu!

Zaskákejte si v Jump Areně Zličín

Pojďte se bavit a bát do Pekla Čertovina

Za vodním dobrodružstvím hurá do Aqualandu Moravia

Potkejte hvězdy v Muzeu voskových figurín Grévin

Rozhovor s naším videomágem a pohádkovým Janem

Co bylo nejpohádkovější na natáčení pohádky Čertoviny?

Krajina a počasí. Celou dobu jsme měli jasno, a když pršelo, tak jedině v noci. Jako by to někdo nějakým kouzlem do té krasné krajiny přičaroval. Zdeněk umí vybrat úžasné lokace, takže jsem viděl spoustu nových pohádkových míst Česka. Poslední den se s poslední klapkou ozval hrom a začalo pršet. Celé natáčení bylo opředené zvláštním kouzlem. 

Jaký je Jan, tvoje postava v Čertovinách? Jste si v něčem podobní? 

Čeledín Jan je statečný. V tom jsme si, myslím, podobní. A nemá rád nespravedlnost. Prostě „jasnej klaďák“ :-) 

Videa pro Slevomat točíš už 2 roky. Jaké testování tě v poslední době nejvíc bavilo?

Moc mě bavilo, že jsem se díky Slevomatu taky dostal do Pekla Čertovina. Zdeněk tam točil všechny pekelné scény, do kterých se Jan jako dobrák samozřejmě nedostal :-) A čtrnáct dní nato přišla od Slevomatu poptávka na video. Takže jsem přijel testovat Peklo Čertovina a tam už bylo na dveřích: „Zde se natáčela pohádka Zdeňka Trošky, Čertoviny“. Tak jsem byl moc rád, že jsem se tam taky podíval. Mají to tam úžasné. 

Pročtěte si obecná pravidla soutěží na Slevomatu.

14. prosince 2017