Novinka! Rezervujte si dovolenou na konkrétní termín a vyhrajte 3× 5000 Kč

Už více než 50 % našich nabídek z oblíbené kategorie Cestování tvoří pobyty a zájezdy, které si můžete rezervovat online. Jednoduše si vyberete termín, který se vám líbí a na 2 kliknutí jej rezervujete.

Vybrat termíny s online rezervací

Už tak nemusíte volat na recepci nebo žádat o potvrzení termínu e‑mailem. Nakoupíte pohodlně a bez starostí. Stále navíc děláme na tom, aby těchto nabídek s termíny byla naprostá většina.

Rezervujte si pobyt na konkrétní termín a vyhrajte 3× 5000 kreditů

Až do konce dubna máte skvělou šanci vyhrát kredity v hodnotě 5000 Kč, za které pak nakoupíte na Slevomatu úplně cokoli. Pořiďte si od 19. 2. do 30. 4. 2018 jakýkoliv pobyt “na termín” a my vás automaticky zařadíme do soutěže. Odměníme 3 výherce, které vyhlásíme 1. 5. 2018 přímo tady na blogu. Soutěžní kredity budou mít platnost až do konce června. 

Platí pro pobyt na termín, který se uskuteční kdykoliv během roku 2018 a který byl zakoupen v období od 19. 2. do 30. 4. 2018.

23. února 2018

Získejte až 700 Kč na vaše nákupy. Rozdáváme kredity!

Právě teď padají na Slevomatu kredity v hodnotě až 700 Kč. Nakupte u nás do nedělní půlnoci a my vám je připíšeme. Celkem rozdáváme kredity v hodnotě 2 000 000 Kč. 

Kolik vám připíšeme?

    • Nákup nad 500 Kč = kredity v hodnotě 100 Kč
    • Nákup nad 1500 Kč = kredity v hodnotě 300 Kč
    • Nákup nad 3000 Kč = kredity v hodnotě 700 Kč

 

Jak to funguje?

Stačí, abyste si od pátku (16. 2.) do nedělní půlnoci (18. 2.) něco koupili a zaplatili. My všechny vaše nákupy (od 16. do 18. 2.) sečteme a podle toho, jaké výše dosáhnou, vám připíšeme kredit. Nezáleží při tom, zda zaplatíte část či celou objednávku kredity. Do nákupů se nezapočítává poštovné ani dárkové balení.

Kredity vám připíšeme do 3 pracovních dnů od doručení platby a využít je budete moci až do 28. 2. 2018.

Co jsou to kredity?

Kredity jsou platidlem Slevomatu, mají stejnou hodnotu jako peníze (10 kreditů = 10 Kč), ale nakupování je s nimi pohodlnější. Chcete vědět, kolik máte kreditů? Podívejte se na váš účet. 

Ukázat moje kredity 

Nejčastější dotazy:

1. Co znamená třeba „nákup nad 500 Kč“? Musí to být 501 Kč, nebo stačí nakoupit za 500 Kč?
Když nakoupíte přesně za 500 Kč, kredity v hodnotě 100 Kč vám připíšeme.

2. Zakoupila jsem dárkové poukazy v hodnotě 3000 Kč. Bude mi 700 kreditů také připsáno?
Ano, kredity budou připsány.

3. Pokud nakoupím v pátek dopoledne za 500 Kč a odpoledne za 500 Kč. Budu mít celkový nákup za 1000 Kč. Dostanu tedy dvakrát 100 kreditů?
Nikoliv. Maximální odměna, kterou za nákupy nad 500 Kč získáte, je 100 kreditů. Každý zákazník tedy může získat maximálně jeden bonus.

4. Platím převodem, moje platba tak dorazí nejspíše až po víkendu. Bude mi 100 kreditů připsáno?
Nebojte se. S prodlevou připsání platby počítáme. Pokud nám platba dorazí začátkem příštího týdne, o odměnu určitě nepřijdete. 

15. února 2018

Mama blogerka MK life doporučuje: Kam s dětmi v Harrachově

Rádi byste vyrazili s dětmi do Krkonoš? Zajeďte si do Harrachova. Z Prahy jste tu za necelé dvě hodinky jízdy. Jestli sem vyrazíte s rodinou a lyžování s dětmi vás přestane bavit, najdete tu zábavné aktivity uvnitř i venku. Mama blogerka MK life s rodinou prozkoumala okolí Harrachova a přináší vám tipy na výlety, při kterých se vaše děti určitě nudit nebudou. Promění se na moment v lišku nebo zjistí, která stopa patří kterému zvířátku. 

Podívat se na baby friendly ubytování v Harrachově

Na Liščí stezce

Kdo se bojí nesmí do lesa. To by se dalo říct i o všech stezkách, které dostávaj v zimě správný grády :-D . Cesta k Mumlavskému vodpopádu začíná na kraji centra od chaty Šidelka a většinu cesty jdete do mírného svahu. Délka trasy je 1,2 km, což je ve sněhu o něco náročnější, ale po zbytek roku je to fajn asfaltka, která je sjízdná s kočárkem i na odrážedlech.

Na téhle cestě jsme byli poprvé, když byly Nelince 4 měsíce a já jí tady nesla ve svém milované TULA nosítku. Bylo vedro, já měla sukni a tílko a dnes tu běhaj dvě nabalené koule, které jásaj, že našly prima stezku. Poměrně nové odpočinkové místo - Liščí stezka,  je kousíček od cesty a jsou to spíš takové menší prolejzačky.

Pro holky to ale bylo moc fajn zpestření. Zas jsme ale ocenily, že mají pořádné boty, gatě a rukavice. Dokonce jsem jim nechala na hlavě i kukly z lyžování a nasadila na ně zimní čepky.

Přelezli jsme, vylezli a prolezli, aby se mohlo frčet dál. Celkově nám cesta i s pauzou na oběd zabrala dvě hodiny,  takže v létě to máte za chvíli ujité. Pro zdatné turisty z řad dětí ale dobrá zpráva. Cesta nekončí u Mumlavského vodopádu, můžete si jí prodloužit až třeba ke Krakonošově snídani, kam jsme šli před těma 4 lety.

Mumlavský vodopád

Po 800 metrech už to totiž vypadalo, že děti nechaly své síly na Liščí stezce a teď se snaží přivodit příjemné usínání řidiči naší té naší čtyřkolé rakety :-D .

Jenže náš táta je fištrón, který ze sebe prý nenechá dělat otroka. Takže jde se na zimní olympiádu :-D . Trefování do stromů, skákání, stavění, koulování, a pak hurá k vodopádu…

Po půlhodince dětským tempem jsme se dostali k první možnosti na posilnění. Vím, že v létě je tu slušná porce lidí, ale teď jsme tu byli téměř sami.

Jakmile dojdete k Mumlavské boudě, máte vyhráno. Tam se bude dětem moc líbit a cesta zpátky je už celá z kopečka. Zázrakem nebyl nikdo promrzlý ani promoklý, ale byl čas na jídlo.

V tomhle srubu najdete místo k sezení, slíbený záchod (nejen) pro Nelu a několik jídel, kde se dalo vybrat i dětem. Holky si za 89 Kč daly špagety s boloňskou omáčkou a sýrem, my s tátou šly do domácí zelňačky, která nebyla jak od maminky, ale hlavně že je teplá a nemusela jsem vařit já :-) .

Po prohřátí bříšek hurá dolů k vodopádu. Od cesty je to jen kousek, ale i v létě to je celkem sešup. 

To je on. Deset metrů vysoký Mumlavský vodopád má po většinu roku stálý tok a stává se tak jedním z nejvodnatějších vodopádu v ČR. Nejmohutnější je vodopád při jarním tání. Naopak v zimě proud vody zamrzá a vytváří unikátní přírodní dílo tzv. ledopád. To se nám bohužel nepoštěstilo, ale už jsem viděla fotky, kde děti na vodopádu bobovaly :-D .

Cesta zpátky k muzeu nám pak trvala si 15 minut :-D . Byl na nás asi docela veselý pohled, protože poslední nadechnutí jsme stihli u vodopádů, když jsme strčili do bobů s dětma :-D .

Interaktivní expozice Šindelka

Konečná výletu byla stejná jako jeho začátek. Chata Šindelka, která je muzeem se svou expozicí o místním lese, ekosystému a vůbec všem Krkonošském. Julinka už dlouho touží po muzeJu, takže jsme to brali jako docela dobrý nápad. Tady se pokocháme, vzděláme, ohřejeme, převlékneme, vyvenčíme děti a hurá na cestu směr Špindlerův Mlýn.

Musím poděkovat milé paní z obsluhy, protože jsme se pokusili dovnitř dostat i přesto, že byla zrovna v otevírací době pauza. Ejhle, dveře se otevřely a paní jen zvesela „jasně pojďte dál“. Byli jsme tam jediní, nikomu nepřekáželi a výstava je moc příjemná. V přízemí si prohlédnete vše o dřevinách, těžbě dřeva, děti si pohrají s interaktivním modelem řeky, kde budou pouštět klády po řece a přesouvat je tak z bodu A do bodu B, jak se to dělá.

V prvním patře je pak moc hezká expozice, kde uvidíte místní zvířenu. Lišku, veverku, jelena, divokého kance nebo třeba tohohle fešáka.

Na veliké tabuli si dáte hádačku v poznávání stop,  kterou pak rozluštíte zvednutím tabulek a stop je tam víc, než jsem já sama znala :-) .

Z muzea si krom zážitku ale odnášíme i deníček. Už ho sleduju dost dlouho a pořád si říkám, že pro nás nemá cenu. Teď ale holky nadchlo razítkování a já se přiznám, že na kupování turistických známek nemám chuť ani prostor :-D .

Vyřešil nám to tedy celé právě on. Turistický zápisník, do kterého se lepí turistické známky. My si tady v muzeu nalepili rovnou tři. Všechny jsme si vybrali v bílém kabátku, protože jsme tu v zimě a deníček teď bude cestovat s námi. Mohli bychom naráz doobjednat vše, kde jsme byli, ale spíš to pojmeme tak, že Mumlava je start a budeme teď plnit na následujících výletech. Jedna známka nás vyšla 12 Kč, samotný deníček stojí 50 Kč.

O MK life

Znáte blog MK life? Píše ho mladá lékařka a hlavně máma dvou dětí. Čtenáře inspiruje tak moc, že získala 1. místo v soutěži MAMAblog 2017. 

13. února 2018

Richard testuje: Horský hotel Čeladenka v Beskydech

Náš videomág Richard má tu nejpříjemnější práci na světě – pravidelně totiž testuje hotely a restaurace. Tentokrát navštívil Horský hotel Čeladenka, který leží v klidné krajině Beskyd. A jak si to tady užil? Mrkněte se na video!

Při pobytu v Čeladence člověk nemusí z hotelu vytáhnout paty. V Lesních lázních se dá parádně lenošit, v restauraci oceněné Maurerovým výběrem se zase dobře najíte. Ale pokud byste přece jen chtěli vyrazit na výlet, inspirujte se několika tipy: 

1. února 2018

Mama blogerka MK life navštívila show cirkusu Humberto

Vezměte své děti do cirkusu Humberto na parádní podívanou. V úžasu budou sledovat odvážné akrobatické kousky a rozesmějí se na celé kolo, až jim legračně nastrojení klauni předvedou svá ztřeštěná čísla. Na představení se byla podívat i mama blogerka MK life s rodinou, a jak se ukázalo, cirkus měl úspěch. Dívky si ještě týden po návštěvě cirkusu hrály na klauny a siláky.  

Chci lístky do cirkusu

Jak hodnotí mama blogerka MK life cirkus Humberto?

Přišlo to i k nám. Nela dorazila domů ze školky s přáním, že chce vidět cirkus. Ačkoli do divadla chodíme od jejího roku, cirkusy jsme doposud nenavštěvovali a v plánu to, se přiznám, nebylo. Ani mě nenapadlo, že si o to v necelých 5 letech sama řekne. A tak to přišlo. Dilema, zda rozhodnout za ni a vysvětlit, proč s principem cirkusu nesouhlasím a nepůjdeme, nebo udělat ústupek, cirkus si ukázat a nechat ji si udělat obrázek svůj.

Tohle byla příležitost si představením projít a pak popovídat, zda to dětem přijde správné, nebo ne. Říct holkám nepůjdete, protože maminka nechce“, mi nepřišlo fér. Přirovnala bych to asi ke sladkostem, které dostává Nela ve školce. Já ji sladkým nekrmím. Čokoláda jí nedá vůbec nic dobrého, ale neřeknu paní učitelce „mé dceři nedávejte“ a nevyčlením ji z kolektivu jen proto, že s tím nesouhlasím já. U cirkusu věřím, že si povídáním o celém představení sama urovná, jestli je to správné, nebo ne. S tou čokoškou jí to (že z toho tělo nic nemá) asi bude fuk, protože mňam :-)

Mile mě překvapilo, že převažovala čísla artistická, která se dětem i daleko víc líbila. Groteskní klaun, který zapojoval děti do představení, byl asi nejvýraznějším prvkem celého cirkusu. A k mému překvapení si holky ještě týden po návštěvě cirkusu hrály doma právě na klauny nebo na siláka, který se snaží udělat stojku na rukou a přejít tak dlouhou kladinu. Ani jednu nenapadlo doma seřadit plyšáky do lajny a drezurovat je. 

I tak se ale přiznám, že jsme se shodli, že nejlepší čísla byla vážně ta, kde artisté dělali „psí kusy“, a tak si příště cirkus zase najdeme, ale bude to právě tenhle „wow, jak může stát na jedné ruce?“ „Jak se na tom laně udrží?“ :-) 

Cirkusová představení jsou dost dlouhá a taky často v pozdějších hodinách, takže my neabsolvovali představení úplně celé. Dvě a půl hodiny sice půlila přestávka, ale večerní hodina už byla na ani ne tříletou dceru dost.

V každém případě jsem moc ráda, že se dětská sekce Slevomatu začala plnit možnostmi na dětskou kulturu, kterou využíváme opravdu hodně, a právě se balíme na Káťu a Škubánka do Branického divadla. Tak snad se bude líbit :-)

O MK life

Znáte blog MK life? Píše ho mladá lékařka a hlavně máma dvou dětí. Čtenáře inspiruje tak moc, že získala 1. místo v soutěži MAMAblog 2017. 

31. ledna 2018