Advent 2017

Ruku na srdce. Kupovali jste někdy vánoční dárek cestou na štědrovečerní večeři na benzínce? A pohoda čtyř adventních nedělí se vám rozplývá v mlžném oparu front v obchodních centrech, připálených vanilkových rohlíčcích a pracovních povinnostech s deadlinem 24. 12.?

Ano, i taková vánoční apokalypsa se dá odvrátit. Jak? S dobře nažhavenou tiskárnou, počítačem nebo chytrým telefonem a nikdy nevysychající studnicí inspirace jménem Slevomat.

Bruce Willis na vás bude pyšný!

1. Fakta: Zjistěte si fakta aneb Kdy začíná advent 2017 a co to vlastně je?

Jakým dnem tedy začíná advent v roce 2017? Napsat do kalendářů datum 3. prosince! Né že přivezete rodinu na vánoční svařák o týden dřív. Advent trvá čtyři týdny a končí v neděli 24. prosince Štědrým dnem. Vánoční svátky jsou neodmyslitelně spojeny s křesťanstvím. Z historických pramenů lze vyčíst, že advent je obdobím klidu, rozjímání a dobročinnosti. No... bejvávalo.

2. Věnec: DIY Adventní věnec s přehledem

Pár smrkových větviček, drátek, 4 svíčky, skořice a pomeranč a je vymalováno. Teda uvázáno. Sousedi budou vyzvídat, kde jste ho koupili a vy budete vědět, kolik nedělí do toho velkého dne Š vám ještě zbývá. Jen prosím nenechávejte svíčky bez dozoru. Během vteřiny může být oheň na stole. A nejen tam.

3. Útěk: Tajné tipy na útěk na adventní trhy

Pijete už čtvrtý horký punč, ostatní se v klidu cpou českým trdlem nebo německým bratwurstem, vy si odběhnete do místního obchoďáku dobít dárkový arsenál a idylka je na světě. U nás si můžete užít advent ve všech koutech Evropy.

Chci objevovat advent v Evropě

Německo

Se Slevomatem můžete tradičně zažít advent v Drážďanech, Regensburgu nebo Norimberku. U našich německých sousedů jsme pravidelnými návštěvníky. Výletíme za hranice pro pořádný bratwurst, silný glühwein v originálním hrnečku a překrásně nazdobená náměstí.

Rakousko

Advent ve Vídni, Salzburgu nebo Schladmingu si určitě zařaďte do plánu. Hlavní město Rakouska vás přivítá přátelskou atmosférou, která tam panuje celý rok, nejen na Vánoce. Salzburg a jeho mrazivá třpytivá nádhera při procházce kolem řeky je něco, co prostě musíte zažít. A pro milovníky čertů je tu Schladming, kde se koná největší slet čertů v Evropě tzv. krampuslauf.

Česká republika

Vánoční trhy v Praze, Brně nebo Olomouci už patří mezi české stálice předvánočního nebe. Ale co zkusit vyrazit třeba do pohádkového Babiččina údolí a Ratibořic, kde na vás čekají pravé české vánoční tradice. Také vánoční trhy v Českém Krumlově získávají svůj věhlas. A abyste si mohli dopřát teplý punč, grog nebo horkou medovinu, tak vám jistě přijde vhod ubytování v Českém Krumlově, které si můžete objednat online už nyní.

4. Dárky: Oskarové dárky na poslední chvíli

Pro tchyni masáž, pro děti něco pohádkového, pro partnera něco na sebe. Vše nakoupíte online během pár minut. 

Jste hrdina!

Navíc s výběrem tipů na dárky přímo od zákazníků Slevomatu nemůžete šlápnout vedle.

Chci se podívat na nejoblíbenější dárky

Z voucheru vám vytvoříme luxusní dárkové balení a pošleme poštou. Nebo klidně voucher vytiskněte doma, vložte do obálky a last minute dárek s Oskarovým potenciálem dřímá pod vánočním stromečkem jako král.

5. Relax: Ve zdravém těle zdravý duch

Až budete potřebovat doping v podobě vířivky, sauny a nebo relaxačních masáží, tak i tady vám zachráníme tělo i duši. Stačí si jen vybrat z nepřeberné nabídky na Slevomatu. Odpočívat se musí.

Chci si dopřát luxusní relax

A na Štědrý večer stačí už jen:

 • osmažit kapra
 • zabalit dárky
 • sníst kapra
 • rozbalit dárky

...ALE hlavně si konečně užít tu pravou vánoční pohodu s rodinou a přáteli.

A hned poté se těšit na Vánoce v dalším roce.

6. října 2017

Retro dílnička: vyrobte si krabičku na dětské poklady

Také jste jako malí s babičkou vyráběli krabičky z pohledů? Naučte to své děti, krabičky se jim budou hodit na figurky i další poklady! Jak na to, vám ukáže blogerka Audina. 

Návod na výrobu domečku nebo krabičky

Budete potřebovat:

 • Pohledy, ideálně staré, ale není to nutné: 14 ks na domeček, 12 ks na krabičku
 • bavlnku

Kolik času to zabere? Cca hodinu

Jdete do toho? Pak se nám svým výtvorem pochlubte na deti@slevomat.cz

Domeček

4 pohledy vystřihněte do tvaru „štítové“ stěny domečku tak, že sestřihnete vždy 2 rohy pohledu. Do každého pohledu udělejte špendlíkem dírky: 1 cm od kraje a s mezerami 1 cm. Aby se vám pohledy lépe propichovaly, použijte korkovou či polystyrenovou podložku.

Položte na sebe dva pohledy obrázkem ven. My měli pohledů málo, proto jsme použili na vnitřní stranu domečku pevnou čtvrtku. Nyní dvojice pohledů obšijte obnitkovacím stehem, viz obrázek.

Teď sešijte střechu: dva pohledy k sobě. Ostatní části sešijte do tvaru domečku.

Na závěr přišijte k domečku jednu polovinu střechy. Ta druhá bude sloužit jako víko krabičky.

Podobným způsobem vyrobíte i krabičku.

2. října 2017

Fotosoutěž o pobyt pro dva!

Soutěž o pobyt pro dva v hodnotě 3000 Kč! Udělejte fotku z vašeho prodlouženého víkendu, nahrajte ji na svůj instagram, přidejte hashtag #dovolenasvaclavem, a kdo ví, třeba právě na vás sedne štěstěna. Výherce vyhlásíme v úterý 3.10.

www.instagram.com/slevomat

Soutěž probíhá od 26. 9. 2017 do 3. 10. 2017.

26. září 2017

Jak u nás vypadá výběrové řízení?

Ve Slevomatu se snažíme přistupovat ke každému kandidátovi osobně, takže pečlivě sledujeme jeho schopnosti a motivaci. I proto je níže uvedený postup výběrového řízení spíše orientační. Ne vždy je nutné uskutečnit všechny fáze nebo jejich pořadí tak, jak je popsáno. Často se stává, že některé kroky vynecháme nebo uděláme pohovor netradičně třeba v kavárně nebo na obědě.

Ve většině případů je však postup vybírání kandidátů následující:

 1. Každou nově otevřenou pozici oznamujeme na našich webových stránkách. Pozice pak propagujeme převážně na sociálních sítích (Facebook, LinkedIn, Twitter), proto se vyplatí naše profily sledovat, aby vám neunikla žádná nabídka.

 2. Na zaslané životopisy reagujeme do několika dnů, někdy to může trvat z operativních důvodů déle. Životopisy shromažďujeme po celou dobu výběrového řízení, které může trvat 1 až 4 týdny v závislosti na počtu vhodných uchazečů. Pokud se výběrové řízení z jakéhokoli důvodu protahuje, snažíme se o tom kandidáty informovat průběžně. Ne vždy je to však při velkém množství kandidátů možné, proto pokud chcete vědět, v jakém stavu se posuzování vaší žádosti nachází, můžete nám poslat e-mail, rádi vám odpovíme.

 3. Z přihlášených zájemců o pozici vybereme úzký okruh kandidátů, kteří postoupí do prvního kola pohovoru. Ten se uskuteční většinou po telefonu a trvá zhruba 10-30 minut.

 4. Na základě výsledků telefonického pohovoru vybereme uchazeče, které pozveme do dalšího kola na osobní pohovor. S kandidáty se osobně setká vedoucí oddělení, ve kterém se volná pozice obsazuje, spolu se zástupcem HR.

 5. U některých pozic zařazujeme mezikola, kterými testujeme schopnosti a odborné či jazykové znalosti pomocí praktických úkolů, modelových situací nebo případových studií.

 6. Nejlepší kandidáti z osobních pohovorů postoupí do finálního kola, kde se setkají s výkonnou ředitelkou Slevomatu Maruškou Chytilovou, popř. s obchodním ředitelem Milanem Kubátem. Po finálním pohovoru se kandidát dozví, jak si ve výběrovém řízení vedl a pokud uspěl, obdrží od nás pracovní nabídku.

 7. Po vzájemném odsouhlasení nabídky výběrové řízení uzavíráme a písemně o tom informujeme všechny uchazeče, kteří se do něj přihlásili. Kandidáty, kteří neuspěli v jednotlivých kolech, informujeme průběžně o jejich výsledku e-mailem nebo telefonicky.

 8. Pokud nás jako kandidát zaujmete, avšak momentálně pro vás nemáme vhodnou pozici, rádi si necháváme kontakt do budoucna. Jakmile totiž otevřeme pozici, která by vám mohla padnout jako ulitá, kontaktujeme vás s nabídkou zařazení do výběrového řízení.


25. srpna 2017

A je to tady: Velká letní hra o zájezd do Legolandu začíná!

Popadněte papír, ořežte si pastelky a probuďte v sobě umělce. Od 14. až do 31. srpna 2017 můžete do soutěže s dětským Prázdninovým deníkem posílat obrázky totemů. A když se na vás usměje štěstí, budete už brzy s celou rodinou dovádět v německém Legolandu. A hrajeme i o další prima ceny: o kredity na nákup a fotoknihu.

Nestihli jste na facebooku Rodina a děti: Co teď letí lovit soutěžní indicie od začátku? Nevadí! Máme je pro vás pěkně pohromadě, tak se na ně mrkněte a začněte luštit:

Chci vidět všechny indicie

Abyste se do soutěže mohli zapojit, je třeba vyluštit všech 7 indicií. Z indicií vznikne 7 slov a vaším úkolem pak bude použít alespoň 3 z nich při kreslení totemu, který nám se 7 vyluštěnými slovy pošlete.

Těšíme se na vaše výtvory!

14. srpna 2017