Dárková sada španělské šunky, stojanu a nože

Tuto nabídku již nelze koupit.

109 zákazníků
už jen 41 kusů

V ceně:

  • Šunka jamon serrano paleta cca 4–4,5 kg
  • Stojánek a nůž
  • Návod na správné krájení
  • Délka zrání šunky je cca 7 měsíců
  • Celková váha šunky (bez kosti) je cca 2 kg
  • Expirace do nakrojení 6/2017, od nakrojení 2 měsíce 

Doručení:

GLS
159 Kč (5 prac. dní)

Osobní odběr na provozovně
Zdarma (6 prac. dní)

Místa osobního odběru:

Sabores

Thámova 13, Praha – Palác Karlín

Dnes otevřeno 10:00–20:00

Sabores

Charlese de Gaulla 800/3, Praha

Dnes otevřeno 11:00–20:00

Doručuje obchod:

Mojelahudky.cz
www.mojelahudky.cz
info@edelikatesy.cz
+420 607 043 370

Na delikátní šunce Paleta Serrano z přední nohy si můžete pochutnat i vy. Stačí si své 4 až 4,5kilové dárkové balení objednat.

Dárkové balení, které obsahuje šunku, stojánek, nůž a to vše zabalené v dárkovém vaku. Nechybí návod na správné krájení.

Aby chuť šunky dokonale vynikla, krájí se na velmi tenké plátky. Dokonalé krájení chce ovšem cvik, který španělští mistři léta trénují. S kvalitním ostrým nožem a stojánkem vám to půjde skoro samo.

Získejte skutečnou specialitu, kterou milují nejen Španělé, ale i gurmáni po celém světě. Sušená šunka, ze které si sami ukrajujete, a která jakoby neubývala, je perfektní s čerstvou bagetou i v tradičních tapas.

Plíseň na jamónu

Mnoho zákazníků vyděsí pohled na plísní pokrytou šunku. První reakcí často bývá pocit,   že je šunka zkažená, není ale žádný důvod k panice, jde o přirozený jev spojený s tímto produktem. V našich podmínkách nejsme příliš na plíseň na potravinách zvyklí, nicméně ve Středomoří je plíseň mnohdy přirozenou součástí zrání určitého produktu, ať už jde o plíseň na sýrech, na šunkách nebo klobásách.

Plíseň na povrchu jamonu nemá žádný vliv na šunku jako takovou a provází přirozeně proces zrání šunky. Tuk a kůže působí jako konzervant a pokud se plíseň vyskytne,   ze šunky se setře textilním ubrouskem pomocí oleje. Navíc je samozřejmostí, že se před konzumací tuk a kůže odkrájí a konzumuje se jen maso.

Fotogalerie

Obrázky jsou pořízeny v sušárnách šunek ve Španělsku a dokazují, že plíseň je opravdu normální záležitost a není důvod se kvůli plísni na povrchu znepokojovat. Plí­seň je na povrchu při zrání bílá, žlutá i zelená. Když se jamony exportují ze sušáren, plíseň na povrchu šunky se stírá. Nicméně proces zrání se tím nezastaví a plíseň se během velmi krátké doby může objevit znovu. Pokud se šunka nachází v méně větraném prostoru, vznikne na ní plíseň během několika dní. Plíseň může mít různé barvy, které závisí na prostředí. Pokud šunku zavěsíte v dobře větraném prostoru, většinou se začne objevovat až po nějakém čase a je bílá, pokud ji necháte v obalu v místnosti v krabici, bude zelená nebo žlutá a vyskytne se poměrně rychle. Plíseň na povrchu jamonu neznačí, že by byla šunka špatná.

Přejeme Vám

Dobrou chuť!

Adresa pro případné vrácení zboží:

Sabores, Charlese de Gaulla 800/3, Praha 6, 16000

Sabores, Thámova 13 - Palác Karlín, Praha 8, 18600

Obchodní podmínky prodejce

Hodnocení podniku

Radka
5. 10. 2016
Ondrej

Paradni maso, fajn zážitek

Člověk chvíli tápe, kde začít :)

22. 3. 2016

Všechna hodnocení