Kam s dětmi v Brně a okolí? Zetor Gallery, Dům přírody i vyškovský aquapark

Kam s dětmi v Brně a okolí? Zetor Gallery, Dům přírody i vyškovský aquapark

Tipy rodičů 15. 1. 2019 Sdílet

Jedna z nejhorších věcí, která se vám jako rodičům může přihodit, je znuděné dítě. Netřeba popisovat, každý jsme to někdy zažil. Kde máte ale zaručeno, že se vám nuda vyhne, je jih Moravy. Neposíláme vás do sklípku, ale do Brna! Jihomoravská metropole totiž vzkvétá a vy si ji zcela jistě zařaďte mezi místa, která byste měli s dětmi navštívit.

Na jihu Moravy je zkrátka krásně, kdyby ale počasí zrovna nepřálo, přinášíme vám tipy na místa, kde vám bude pořád dobře a teplo.

Brno jako město pro rodiny s dětmi nám zhodnotila mama blogerka Vendy: „Brno se hodně snaží a já to tady mám fakt ráda. Spousta parků a zelených ploch, parky a hřiště s restaurací v těsné blízkosti. Za sebe doporučuji třeba park u Šelepky nebo Obilní Trh.“

Všechny brněnské tipy na zážitky najdete na naší stránce Rodina a děti.

Zetor Gallery pro milovníky silných motorů

1946 byl rokem, který přinesl zrození Zetoru. V Zetor Gallery budete žasnout nad nejnovějšími traktory včetně designového konceptu Zetor by Pininfarina, nechybí ani nejznámější historické traktory a technické unikáty. Do většiny se můžete i posadit a užít si reálný pohled traktoristy.

Brněnská blogerka Gábi navštívila Zetor Gallery s rodinou: Třikrát sláva těm, kteří sestavovali tuto expozici a přišli na to, že nejen děti nejvíce ocení, když si do traktoru budou moct i vlézt. Nikomu nevadí, když si děti vše vyzkouší. Samozřejmě určitá opatrnost a pozornost je potřeba, ale děti byly nadšené.“

Toužíte po suvenýru z výletu? Hledáte pěkný dárek? Součástí galerie je i Zetor Fan Shop! Najdete tu hrnečky, hračky, oblečení, knížky a řadu dalšího za výhodné ceny. Blogerka Gábi doplňuje: „Modely, karty, knížky, oblečení, školní aktovka, deskové hry… všechny možné varianty dárků, hraček a drobností, které potěší každého, kdo má rád traktory a konkrétně Zetor.“

Pořiďte u nás na Slevomatu výhodné vstupné a moc si to užijte! 

Modelový svět přímo v centru

Chcete se se svými dětmi na jeden den stát obry ve vysněném světě? V Modelovém světě v centru Brna na vás čeká digitální kolejiště, autodráha, dráha s RC autíčky a pro nejmenší návštěvníky je připraveno kolejiště s mašinkou Tomášem a Chuggington. Vstupenka platí po celý den, takže můžete kdykoliv odejít na oběd nebo svačinu a zase se posilněni vrátit do zápalu hru.

Blogerka Vendy z blogu Bejbyblog a její pětiletá Vali byly v Modelovém světě nadšené, a to si myslely, že tam budou „jen“ vláčky: Jedna místnost je celá obestavěná obrovským modelovým městem s příběhem, kde lítají vrtulníky, je tam zábavní park, letní kino, zřícenina, hospody, hotely a každičká budova a postavička je promyšlená, propracovaná. Po tom, co jsme se trošku rozkoukaly, zapnul nám pan majitel ‚noční režim‘. To byla teda paráda.“

Blogerka Vendy pokračuje: „Všem autíčkům i ‚ve dne‘ svítí světla, budovy jsou osvětlené, sanitky blikají, ale při nočním módu to opravdu vynikne… a to nemluvím o letním bijáku. 😀 V druhé místnosti je vláčkodráha pro nejmenší se spoustou zvířátek a kostiček navíc a potom ještě jedna dráha pro velké RC auto…“

Procházku po Modelovém světě začnete v zábavním parku, ve kterém je velké množství figurek, potkáte tu klauny, polykače ohně a mečů, cvičené opičky, zeleného Zlobra i draka chrlícího oheň a síru. Zábavu si tady tak užijí i ti nejmenší návštěvníci.

I Modelový svět máme v nabídce na Slevomatu. Je to tam super, tak to dá rozum!

VIDA! science centrum vás pohltí na hodiny

Interaktivní vědecká centra se těší velké oblibě jak u dětí, tak u rodičů. Znáte brněnské VIDA! Science centrum? Ne? Tak vida. Tento zábavní vědecký park najdete u brněnského výstaviště a je úplně pro všechny.

Co na VIDA! říká mama blogerka roku MK life? Celý areál je rozdělený do několika zón, takže se nám líbilo, že procházení má svůj řád a smysl. Nejoblíbenějšími se staly hry vodní a pak taky celá sekce o lidském těle :-). Na ploše téměř 5000 m² je přes 170 interaktivních exponátů, díky kterým můžeme objevovat, jak funguje svět kolem nás. Unikátní stálá expozice je rozdělena do pěti tematických celků: Planeta, Civilizace, Člověk, Mikrosvět a Dětské science centrum pro děti od 2 do 6 let.“

Minigolf v OC Futurum

Děti se chtějí bavit za každého počasí. A pokud to není na velké výlety, vezměte je na vnitřní minigolfové hřiště v OC Futurum. Čeká na vás celkem 18 jamek, ke kterým vedou dráhy plné vymakaných překážek. Dokážete je zdolat všechny?

Dráhy jsou sestaveny podle pravidel Světové minigolfové federace, takže vyhovují nejen začátečníkům, ale i ostříleným minigolfistům. Dorazit můžete v jakýkoli všední den, a pokud po náročné hře zatoužíte po troše oddechu, přesuňte se do kavárenské části podniku.

Hru se svou rodinou otestovala i mama blogerka Gábi„Ke hře jsme dostali 1 hůl pro dospělého a Violka dostala dětskou. K tomu 1 měkký a 1 tvrdý míček a nesměl chybět ani papír a tužka na zapisování výsledků. U každé překážky vždy najdete doporučení, jaký použít míček, jakou sílu úderu, a grafickou nápovědu, jakým směrem hrát.

Pořiďte výhodné vstupy na minigolf u nás na Slevomatu. 

Dům přírody Moravského krasu

Poodhalte roušku tajemství nad Moravským krasem a navštivte Dům přírody, který na Skalním mlýně pomocí interaktivní expozice vypráví příběh této oblasti od jejího vzniku až po současnost. V Domě přírody se netradiční formou seznámíte s fenomény a příběhy zdejší krasové krajiny.

V expozici se nejdříve dostanete do podzemí Moravského krasu a odhalíte kameny, které tuto krajinu tvoří. Ponoříte se do hlubin korálového moře, kde vznikaly vápence, na animacích vybudujete jeskyně i krápníkovou výzdobu. Potkáte se s pravěkými lidmi, kteří obývali jeskyně Moravského krasu.

Po náročném objevování a bádání se sejdete v 3D kině, kde si můžete pustit pohádku nebo krátký film o Moravském krasu (promítá se v 11:00, 13:00 a 15:00). Nebo s dětmi zavítejte do vnitřní herny a nechte je prolézt dětskou jeskyní či sestavit krápník z puzzlí.

Dobré vědět: Do konce března je otevřeno ve všední dny kromě pondělí do 15:00, víkendy pak do 16:00. V dubnu je už otevřeno denně do 17:00.

Dům přírody najdete v nabídce u nás na Slevomatu, tak neváhejte.

Aquapark ve Vyškově

Plavecký bazén i hřiště zároveň? Proč ne! V Aquaparku Vyškov si užijete spoustu atrakcí, na kterých se vyřádí malí i velcí milovníci vody, tepla a legrace. 3hodinové vstupy pro dospělé, děti i seniory můžete využít s celou rodinou. Pobyt ve vodním ráji začněte třeba pár tempy v bazénu s teplotou 27 °C, pak se prohřejte v páře, zchlaďte v bazénku a přesuňte na masážní lavici nebo do vířivé vany. Určitě se nechte strhnout k dovádění na tobogánu – je to vážně jízda!

Brněnská blogerka Bejbyblog navštívila aquapark s pětiletou Vali: Je to tam obrovské a každý si tam najde to svoje. Zaplavete si v „pětadvacítce“, kde se na skokáncích Vali hodně vyblbla. A pak si odpočinete v mělkém bazénu s bublinkami, masážní lavicí a gejzírem uprostřed.“

Sbalte plavky, ručník,  vouchery od nás ze Slevomatu a užijte si aquapark.

Objevte Brno (únikovou) hrou

Zahrajte si s rodinou nebo přáteli zábavnou venkovní hru Explore Brno, která mile překvapí i rodilé Brňáky. Není to žádný závod, ale klidná společná aktivita, při které projdete 15 atraktivních míst v centru města (Petrov, Denisovy sady, kostely, náměstí Svobody a další). Hra trvá 2–4 hodiny podle toho, jak moc budete spěchat nebo zda si uděláte pauzu v kavárně. Hrát můžete sami, ve dvou nebo v partě až osmi lidí. Součástí hry je hledání pokladu, řešení úkolů i poznávání památek a zajímavostí Brna. Cestou získáte indicie, s jejichž pomocí budete řešit tajenku. Když se vám to povede,  čeká vás v cíli odměna.

Jdete do toho? Tak zakupte vouchery, Brno volá.

Kasematy na Špilberku

Mama ambasadorka Mili tenhle výlet doporučuje: „Kasematy jsou ideálním místem pro výlet jak v létě, tak v zimě. Prohlídky s výkladem bývají každou celou hodinu. Můžete si je ale prohlédnout i individuálně pouze s tištěným průvodcem. Tuto možnost jsme zvolili i my. Myslím, že rodiče menších dětí individuální prohlídky uvítají. Obě naše děti bavilo pobíhat v potemnělých chodbičkách a v okýnkách objevovat různé figuríny. Eliška byla nadšená, že dokonce objevila „pana správce“ z pohádky Anděl páně – samozřejmě mu byla figurína jen podobná. Dále tu uvidíte vězně, mučírnu nebo třeba tehdejší kuchyni.“

Dobré vědět:

  • Otevírací doba je od dubna do září celý týden v čase 10–18 hodin a v říjnu až březnu od úterý do neděle v čase 9–17 hodin.
  • Vstupné pro dospělé je 90 Kč, pro děti od 6 let 50 Kč a pro děti od 2 do 6 let 10 Kč. Je možné využít i rodinné vstupné za 205 Kč. Návštěva není vhodná pro kočárky.
  • Automobil je nutné zaparkovat v některých z přilehlých ulic či v parkovacím domě. Výlet určitě doporučujeme spojit i s procházkou po přilehlém parku. Najdete tu krásná zákoutí a čeká vás pěkný výhled na Brno. 
Tipy rodičů

Tipy rodičů

Je stezka vhodná pro kočárek? Čeká na konci cesty odměna v podobě domácího ledového čaje a dětského hřiště? Je prohlídka zámku odborná a na dvě hodiny nebo je přizpůsobena i dětem? Kde najdete příjemnou kavárnu s dětským koutkem nebo dokonce muzeum pro děti? To vše a mnohem více vědí naši ambasadoři, aktivní rodiče, kteří nám posílají fotky a zážitky s dětmi.