Galerii hrou ve Sladovně Písek doporučuje mama blogerka roku

Galerii hrou ve Sladovně Písek doporučuje mama blogerka roku

MK Life 12. 11. 2018 Sdílet

Sladovna Písek, největší česká galerie pro děti. Kulturní prostor v historickém centru města Písek. Místo, které je v poslední době skloňované ve všech pádech. A jen v tom pozitivním smyslu slova. Jezdí se sem přes celou republiku. A vydala se sem i mama blogerka roku MK life s holčičkami (3 a 5 let) a podělala se s námi o reportáž z toho místa. Vydejte se spolu s námi na cestu…

A podívejte se i na nabídku vstupenek do Sladovny Písek na Slevomatu.

Cesta do Písku, která trvá z Prahy jen hodinu a půl, se pořádně vyplatí. S dětmi do Písku totiž rozhodně doporučím vyrazit a je úplně jedno, jaké je zrovna ten den počasí. Od autobusového nádraží na Velké náměstí, kde Sladovnu najdete, je to hezká patnáctiminutová procházka.

Nemyslím, že se mohla lépe zužitkovat zrekonstruovaná budova písecké sladovny než pro kulturní život Písku. Díky Sladovně se sem sjíždí rodiny s dětmi i zdaleka.

Mraveniště je obří dřevěný labyrint tunelů, schovávaček a mostů. Písecká Sladovna si pro malé i velké připravila třetí pokračování nejúspěšnější interaktivní expozice pro děti s názvem Mraveniště. První dvě verze mravenčího doupěte byly z kartónu. Nové Mraveniště je ještě lepší. Je ze dřeva a ve Sladovně bude nastálo! Ať tedy přijedete kdykoli, v přízemí Sladovny ho najdete.

Všem vřele doporučuji začít při návštěvě procházet Sladovnu od nejvyššího patra. Jednak se vám půjde hezky „z kopce“, druhak budete mít Mraveniště až v samotném závěru výstavy. Tady totiž většina dětí bude chtít zůstat hodně dlouho 🙂 V mraveništi budete prolézat, oblézat, klouzat se, zkoumat a taky trochu číst a poznávat ten život malých mravenců.

O patro výš se nachází prostory, které jsou vždy věnované některé z interaktivních expozic. My tady zachytili výstavu Cesta do mytologie a pro holky i pro mě to byl opravdu zážitek plnící naše fantazie.

Cesta do Mytologie vás ohromí čarovným krajem fantastických příběhů plných bájných zvířat a léčivých rostlin. Ve Sladovně vznikla zážitková herní expozice, kde se děti v divadelních kulisách samy ponoří do světa mytologie. Pokusíte se společně osvobodit jednorožce, porazit bazilišky a v kůži mořských panen poplavou na ostrov vlkodlaků.

Jakmile se mi podařilo holky z mytologie odtáhnout, čekalo na nás zase další patro. Z Cesty mytologie jsme přešly do dalšího patra. Vítá nás patro s názvem Hnízdo ilustrace. Obrovská herna se spoustou knížek, projektorem, stavebnicemi a i nějakou tou postýlkou. 

Co je to vlastně ilustrace? Proč se jí tak říká? Je barevná nebo černobílá? Líbí se mi? Byly tu ilustrace odjakživa? Spousta otázek pro zvídavé děti coby začínající, pokročilé i náruživé čtenáře. Ilustrace jako most ke knihám, které se před dětmi otevřou v podobě velkých prostorových objektů a umožní jim prozkoumat rukopis vybraných ilustrátorů.

Hnízdo ilustrace je další stálá expozice ve Sladovně, kde děti objeví svět dětských obrazových knih a příběhů v nich ukrytých. Děti zde najdou ilustrace významných českých ilustrátorů.Odkrývat je přitom mohou způsobem jim nejbližším – prožitkem a hrou.

A tak jsme konečně navštívily TU Sladovnu a já věřím, že až tenhle článek bude číst náš táta, zalituje, že v sobotu vyrazil na rozlučku se svobodou, a bude příště chtít jet do Písku s námi 😀

Jedno z míst, kam byste s dětmi měli vyrazit co nejdříve! A předtím se podívejte na naši nabídku vstupenek.

MK Life

MK Life

Znáte blog MK life? Píše ho mladá lékařka a hlavně máma dvou dětí. Čtenáře inspiruje tak moc, že získala 1. místo v soutěži MAMAblog 2017.