Kudy do pekla i do pohádky? Směr zámek Berchtold

Kudy do pekla i do pohádky? Směr zámek Berchtold

Kristýna Kohoutová 16. 8. 2019 Sdílet

Hledáte místo, kam vzít rodinu? Na zámek Berchtold! Je tady totiž spousta vyžití pro malé i velké a budete tu mít co dělat, ať už se vydáte na den, nebo třeba na týden, jak dokazuje mama blogerka Veru Harnol.

Vzhledem k tomu, že právě byla v pokročilém stádiu těhotenství, ocenila dojezdovou vzdálenost od Prahy, kde bydlí (autem jste tu cca do půl hodinky). Jen 5 km odsud je navíc Cesta kocoura Mikeše, která se bude líbit vašim nejmenším. 

Den nabitý zážitky: prohlídka zámku i trampolína

Nudit se tady rozhodně nebudete, zámek nabízí spoustu vyžití. Bavit vás bude stolní tenis, vynechat byste neměli ani fotbalgolf. A až budete chtít něco odpočinkovějšího, vyrazte na prohlídku zámku – vždyť to je téměř povinnost.

Děti se vyřádí na velké nafukovací trampolíně, zatímco vy budete odpočívat v parku na lavičce. Bavit vás bude také dopravní hřiště, které si prosvištěte na koloběžkách nebo čtyřkolkách. 

„Na každém rohu jsme se kochali miniaturami českých hradů a zámků. V areálu právě probíhala Výstava skřítků, víl a strašidel. Navštívili jsme i peklo, ano, patříme mezi ty rodiče, co rádi postraší své dítě čertem, ale pochopili jsme, že se nás šestiletý kluk již nebojí. Jak jsme to poznali? Přečetli jsme mu ceduli s nápisem: ‚Opovaž se hodit do pekla kamínek!' a víte, co udělal? Vzal kamen a hodil ho tam!“ vypráví Veru.

Ukažte mi voucher do Dětského ráje

A co takhle zdržet se déle? Pěkné ubytování i skvělé jídlo

Ubytovat se můžete buď přímo na zámku, nebo v penzionu Pohádka, který je asi o 100 m dál. Veru s rodinou se ubytovala v Pohádce: „Je to z venku pohádkový dům, který vypadá jako velký strom plný zvířat – pavouků, hadů, žab, ptáků apod. Tyhle detaily hodně zapůsobily na Lukáška.“

Místní kuchyně je vyhlášená, a tak ji určitě nezapomeňte vyzkoušet. Mama blogerka jen potvrzuje: „Po odpoledni plném aktivit nám řádně vyhládlo a těšili jsme se do vyhlášené zámecké restaurace, na kterou jsme slyšeli jen samou chválu. Ochutnali jsme, co se dalo, a všechny chvály můžeme jen potvrdit. Luxusní vývar a svíčková, prostě vše pravé a dochucené.“

„U snídaně bylo v nabídce bylo vše – vajíčka, slanina, párky, pečivo, ovoce, zelenina, koláč, jogurt, džusy, káva… Pochutnali jsme si. Prostory zámecké restaurace měly své kouzlo. Kávu jsme si vychutnali již venku u zámku, kdy Lukášek řádil s kamarády,“ pochvaluje si blogerka.

Ještě váháte? Mrkněte na nabídku pobytu

Kristýna Kohoutová

Kristýna Kohoutová

Ráda píšu a ráda piju víno – proto ve volných chvílích tvořím na Facebooku a Instagramu svůj „blog“ se jménem Píšu, protože víno. Baví mě taky zpěv, cestování a knížky (už pátým rokem píšu svoji, zatím jsem se ale nedostala přes pátou stránku). A zmiňovala jsem víno? I když žiju v Praze, krev mám pořád jihočeskou, a tak se domů, do Budějc, ráda vracím.