Resort Malevil okouzlil mama blogerku roku: skvělá kuchyně, zoo a vyžití pro děti

Resort Malevil okouzlil mama blogerku roku: skvělá kuchyně, zoo a vyžití pro děti

MK Life 19. 12. 2018 Sdílet

Někdy jede člověk na dovolenou tzv. na jistotu, má doporučení a ví, že to bude fajn. Někdy to ale není jen fajn, někdy jste okouzlení a tak překvapení, že o tom napíšete krásnou reportáž. Jako mama blogerka roku MK life, která s rodinou strávila víkend na Malevilu.

Podívejte se na naši nabídku voucherů na Malevil a rezervujte si svůj termín.

Víkend na Malevilu byl pro nás jednou z nejhezčích jarních dovolených vůbec. Možná to bylo tím, že se povedlo počasí, děti byly fit a v optimální náladičce, ale hlavním důvodem pro mě byl fakt, že jsem Malevil naprosto podcenila. Věděli jsme, že tu budou zvířátka, nějaké to hřiště a bude to fajn výchozí bod pro výlety. Ale zdaleka jsem netušila, že to bude taková pecka, že se nehneme celý víkend z místa 🙂

V pátek odpoledne jsme se přijeli ubytovat. V rámci voucheru dostanete útulný pokojíček s dvěma lůžky a v případě, že vezete dítko, dostanete k němu do pokoje ještě přistýlku nebo dětskou postýlku.

Naše holky už jsou ale velké a chtěla jsem, aby měla každá svou vlastní postel. A nechtěla jsem se s Juli mačkat v naší posteli, nebo aby spala v malinké postýlce. Proto jsme si požádali o větší pokojíček, kde budou mít děti svá lůžka. A protože to ubytovací kapacity dovolily, moc milá slečna nám výměnu bez potíží zajistila 🙂

Pokud znáte Malevil a slyšeli jste, že se sem sjíždí milovníci golfu a jsou tu fajn firemní setkání, zdaleka jste neslyšeli to podstatné. Podle mě je to ráj pro rodiny (milovníky přírody, kol a zvířat) – velké hřiště a další vychytávky jsou toho důkazem.

My měli na koupání ještě dost chladno, ale v létě to musí být úplně top. Je tu k dispozici bazén, hned za ním právě zmiňované hřiště, lanový park a bylo to vůbec první místo, kde jsme holky (3 a 5 let) nechali úplně samostatně á la „dělej si, co chceš“.

Ke každému pobytu patří samozřejmě parádní snídaně a ta tady nechyběla. Naprosto nic nám nechybělo. Chodilo se na ni do místní restaurace a snídat venku s tím krásným výhledem byl balzám na duši.

A kdybyste měli pech na nepěkné počasí, určitě se děti zabaví v herně, která je hned u vchodu do restaurace. Prosklenými dveřmi tu navíc vidíte i na venkovní hřiště a bazén.

Moc chválím čerstvé a zdravé suroviny, výběr od slaného až po sladké. A hlavně to, že jídlo milá obsluha neustále vše doplňovala a nikdy nebylo u ničeho prázdno.

Já jela opět a zas na své cholesterolové vlně, takže „vajíčka ke mně“ 😀 Holky začaly jogurtem se zrním, koláčkem a zajedly to ještě šunkou nebo sýrem 😀

Je pro nás levnější mít všude polopenze a snídaně v ceně, protože s jejich apetitem tak vždycky ušetříme 😀

Další skvělost, kterou rozhodně nevyužije ani golfista ani manažer z firemního teambuildingu, to jsou tyhle trampolíny. Přímo před terasou restaurace jsou velké trampolíny, takže čekání na jídlo nebo jen tak poflakování tady bude luxus. Z druhé strany pak čeká mini zoo s ptáky, morčaty, fretkou a další zvířenou 🙂

Já si pravidelně brala ven knížku, holky si lítaly mezi hřištěm a trampolínama a rychle se rozplynula idea, že tady víkend provýletujeme. Proč jako, že? 😀

Krom fajn ubytování, hřiště a trampolín u restauračky je tady místní malá zoo. U vchodu je dřevěná kasička, do které hodíte dvacku jako příspěvek na krmení zvířátkům, a už můžete vejít. Píšu sice malá zoo, ale prostor, na které je, je obrovský.

Zoo je totiž spojená s místní botanickou zahradou, která je pro mě harmonickým vrcholem celého Malevilu,  a každý den jsme sem chodili, v sobotu hned 2×.

Potkáte známá i méně známá zvířátka, pohladíte, poňuchňáte a…

…občas podstrčíte nějakou tu dobrotu 🙂

V botanické zahrádce jste jako v upraveném parku, takže se tady vyvalíte nebo třeba využijete jednu z knihovniček, kde si vypůjčíte knížku a můžete si relax zpříjemnit čtením. A když si k tomu čtení navíc lehnete do houpací sítě…kdo by šel na výlet pryč odsud? 🙂

Bylo to bájo. Tím, že jste trávili všechen čas tady na jednom místě, nejezdili jsme ani nikam jinam na obědy.

Kuchyně je fantastická, jídlo moc chutné a krom těchto krás si tady můžete objednat i všemi oblíbenou pizzu 🙂

A že jsme vážně nečekali, že bude místo tak skvělé, dokazuje i fakt, že jsme si s sebou přivezli kola, abychom mohli vyjíždět a poznávat krásy Lužických hor. Aby se neřeklo, vytáhli jsme je alespoň tady a projeli se podívat na golfové hřiště, kde jsme pozorovali nadšence a utahali děti 🙂

Jen čtvrt hodinky od nádherného místa Malevil jsme udělali malý výlet, abychom viděli, jak se budou děti tvářit na jiné cesty než jen pohodlný asfalt. Prvně jsme je vzali na výlet do polních cest. Odměnou jim byly krásné Sloní kameny, které jsme měli většinu cesty přímo před očima.

Pokud se někdy ocitnete v libereckém kraji poblíž Rynoltic, udělejte si procházku na Jitravu a její Bílé neboli Sloní kameny. Jsou součástí Mezinárodní naučné stezky Lužických a Žitavských hor a zase je to jeden z těch bodů, kde si děti za odměnu hodí kolo do pangejtu a užijí si horolezení 😀

Cesta od silnice ke kamenům má asi 1,5 km, ale nejde o asfalt. Její součástí je jak rovina, tak kopec nahoru a zase dolů. Před skalami a v jejich průběhu uvidíte cedule k naučné stezce, takže se můžete vzdělávat, a dětem ukázat, co živého tady v okolí mohou vidět.

Bílé neboli Sloní kameny tvoří malé skalní město a 20 metrů vysoké skály připomínají tvarem slony. Jedná se o neobvyklou ukázku zvětrávání křídových pískovců, a právě proto jsou chráněny 🙂

Vrcholu jsme dosáhli všichni čtyři, počasí jsme nemohli mít lepší a jak na sebe byly holky pyšné! Pokud se sem vypravíte, nezapomeňte si Sloní kameny ještě obejít, dozadu pokračuje naučná stezka a holky si tady prošmejdily týpka a postavily domky pro trpaslíky.

Za nepříznivého počasí doporučujeme využít nedalekého Liberce, kde najdete neuvěřitelnou spoustu možností na indoorové aktivity. Ať už jde o bazén či aquapark, Centrum babylon, IQ park a spoustu dalšího. 

MK Life

MK Life

Znáte blog MK life? Píše ho mladá lékařka a hlavně máma dvou dětí. Čtenáře inspiruje tak moc, že získala 1. místo v soutěži MAMAblog 2017.