Už jste někdy bydleli v houbičce? Teď můžete

Už jste někdy bydleli v houbičce? Teď můžete

Kristýna Kohoutová 3. 6. 2021

Sníst muchomůrku by vám jistě nikdo nedoporučil. Co takhle se ale v jedné roztomilé muchomůrce ubytovat? To je jiná! A nejen v muchomůrce, bydlet můžete také v hříbečku s housenkou nebo v jiné houbičce. Na Křivoklátsku, v Jesenické vesničce U houbiček, je jich rovnou sedm a každá vypadá jinak. Tohle netradiční ubytování si užijí nejen děti!

Mrkněte na video, které jsme tu natočili s mama ambasadorkou Ájou:

S Ájou se sem vydal i náš slevomatí foto a video tým, a tak jsme se zeptali na dojmy fotografky Péti:

Houbičková vesnička je super místo, kam bych vzala svoji devítiletou dceru, klidně i s jejími kamarádkami, na víkend, houbičky mají totiž oddělená patra na spaní a v celém areálu je spoustu vyžití jak pro malé, tak větší děti. Stejně tak si dovedu představit strávit tady víkend s kamarádkami – skvěle tu vaří, masírují a navíc mají víno.

Ideální ubytování pro děti i na teambuilding

V houbičkových domech se bude líbit hlavně rodinám, je to ale super místo i pro partu dospělých. Nedávno tady měli teambuilding třeba chlapi z banky. Pěkné, že?

Celý domeček bude jen váš. Dole je vždy ložnice s manželskou postelí a koupelna, nahoře potom pokoj s dalšími dvěma nebo až třemi lůžky – klidně tedy přijeďte rovnou v pěti.

I když to tak zvenku nemusí působit, je tu spousta místa – v horním patře je strop ve výšce cca 2 m 30 cm, takže se nebojte, že byste se nevešli. Domečky jsou úplně nové, a tedy pěkně zařízené. Najdete tu i minibalkonek – sice se tam neposadíte, ale můžete na něj vyjít a nadýchat se čerstvého vzduchu.

Dobré vědět: V balíčku je i polopenze, na kterou se chodí do hotelu Jesenice. U večeří vás jistě potěší zmrzlinový bufet, ze kterého si naberete, kolik jen budete chtít.

Parádní vyžití pro malé i velké

Ať už sem přijedete s rodinou, romanticky ve dvou, nebo v partě dospělých, nudit se tu nebudete ani minutu. Pro děti je přímo před domečky zbrusu nové hřiště, na kterém se opravdu vyřádí – mají tady prolézačky, houpačky, klouzačky a další vychytávky. Rodiče mezitím mohou odpočívat na lavičkách, ze kterých na dítka perfektně uvidí.

Využívat ale v klidu můžete celý areál Jesenice, kde je i bazén, ve kterém si můžete užívat vodních radovánek, kdy se vám jen bude chtít. Bohaté je i sportovní vyžití – zahrajte si třeba fotbálek, basketbal nebo badminton.

Chci vidět víc nabídek netradičního ubytování

Kristýna Kohoutová

Ráda píšu a ráda piju víno – proto ve volných chvílích tvořím na Facebooku a Instagramu svůj „blog“ se jménem Píšu, protože víno. Baví mě taky zpěv, cestování a knížky (už pátým rokem píšu svoji, zatím jsem se ale nedostala přes pátou stránku). A zmiňovala jsem víno? I když žiju v Praze, krev mám pořád jihočeskou, a tak se domů, do Budějc, ráda vracím.

Zaujal vás článek? Tohle se vám bude líbit!