Ráj pro milovníky koní, wellness a lívanců kousek od Brna? Nemojanský mlýn

Ráj pro milovníky koní, wellness a lívanců kousek od Brna? Nemojanský mlýn

BEJBYBLOG BEJBYBLOG 15. 10. 2018

Když se z Brna vydáte směrem na Vyškov, zhruba po půl hodině dorazíte k Nemojanům. Proč byste to dělali? Protože zdejší Hotel Nemojanský mlýn prostě musíte s dětmi poznat. Nádherné místo v přírodě, kde nakrmíte zvířátka, zajezdíte si na koních, pokocháte se výhledy na rybník a pochutnáte si na výtečné kuchyni.

Mama blogerka Vendula z blogu Bejbyblog sem vyrazila na dámskou jízdu s pětiletou Vali. Z čeho měla obavy, jak se nakonec Bejbydámy v Nemojanech měly a bude svatba?

Ukažte mi nabídku Hotelu Nemojanský mlýn.

Žádnej neví, co jsou Nemojany?

Díky Slevomatu jsme se opět mohly dostat na krásné místo a vlastně ho vůbec objevit. Trochu nafoukaně jsem si myslela, že všechna hezká místa v okolí Brna znám. Na rovinu přiznávám, že o Nemojanech jsem nikdy předtím neslyšela. A ani nikdo z mých známých.

Před odjezdem jsem měla hodně práce a nebyl čas se těšit předem nebo řešit, jaké to tam bude… Prostě jsme se v pondělí v poledne s Vali sbalily a vypadly z Brna směr Vyškov (cesta trvá asi 30 minut).

A když jsme dorazily a začaly objevovat hotel a okolí,  byla jsem nadšená.

Pro mě je moc příjemné psát o hotelu/místě, o kterém si nepřečtete na šesti dalších blozích a které nemá na Instagramu tolik fotek, že ho vlastně znáte ještě předtím, než se tam vůbec vydáte.

A přitom tohle místo je absolutně #photofriendly a servisem se těm profláknutým resortům může v klidu rovnat.

Proto mám takovou radost, že vám ho můžu představit zrovna já.

Nemojanský mlýn, to je osm hektarů velký areál, který zahrnuje 2 budovy s pokoji, apartmány, wellness, restauraci se zahrádkou, 2 biotopy s japonskými kapry Koi, altánek vhodný pro svatby na velké zelené louce, fotbalové hřiště s umělou trávou a 2 dětská hřiště s trampolínou. Není toho málo, že? 😀

Jako musím říct, že jsem se hodně nadchla pro místo pro svatby – altánek v blízkosti jezírek. Já, starej cynik, jsem se lehce rozplývala.

Ale hlavně to vidím prakticky i jako máma – altán v zeleném parku, který je chodníčky spojený s restaurační terasou, a do toho je zakomponované dětské a menší hřiště s brankami, které to ale vůbec nijak neruší. Všechno v jednom areálu – no nezní to jako sen? Nejsem zahradní architekt, ale myslím, že tohle se povedlo.

Samozřejmě jsem si s Vali musela hned zahrát na svatbu. V devíti z deseti her jsem byla ženich, tak jsem se ani nestihla dojímat.

Nejen pro svatby, ale i třeba na letní dovolenou více rodin, jsou super letní chatky. V letním období je jich k dispozici 8 a jsou hrozně roztomilé. Navíc si můžete „půjčit“ ohniště s posezením.

Jak moc jsou Nemojany „baby friendly“?

Mimo hřiště, která jsou v dnešní době tak nějak samozřejmá…

… je v Nemojanech jízdárna, kde si můžete domluvit vyjížďky třeba do lesa nebo nechat děti jen tak se povozit. Koně mají opravdu rozlehlé ohrady, kde se přes den pasou, takže když se vydáte na prochajdu, určitě nějaké taky potkáte.

Cestou zpátky z projížďky jsme si pořádně prohlídly celou mini zoo. Nejdřív voliéry s papoušky, hrdličkami, korelami, andulkami a výběhy s husami, slepicemi a pávy.

No a samozřejmě taky náš nejoblíbenější výběh s kozami, muflony, dvěma lamami, mezi kterými běhala miniprasátka, která měla vedle chlívek s maminkou a tatínkem.

A nemyslete si, že jsme je krmily nějakým rohlíkem. U ohrady stál velký dub, ze kterého jim padaly žaludy přímo do ohrady. Takže jsme věděly, že tímhle jim neublížíme.

Po pěkné procházce po okolí se buď svalte do postele v moderním stylovém pokoji…

…nebo se zrelaxujte ve wellness s finskou saunou, infrasaunou a ochlazovacím bazénkem. K dispozici máte i vířivku, Kneippův chodník (kamínky na nožky), odpočívárnu a objednat si můžete i masáž.

Každopádně tohle všechno doporučuju až po moc dobrém jídle v restauraci, kterou můžete navštívit, i když nejste hosty hotelu. Dětskou krupici jsem stihla vyfotit jen rozmazaně, tak rychle ji do sebe Vali ládovala. Asi jako tyhle lívance.

Na rautové snídani bylo hlavně důležité, že jeden den měli koblihy a druhý nutellu. To zrovna nikde zdokumentováno nemám, protože jsem měla co dělat, abychom nejely do Brna s nutellou ve vlasech. Vali byla za dámu a mazala si rohlík sama = vlhčené ubrousky měly pohotovost.

To vypadá pohádkově, ukažte mi nabídku Hotelu Nemojanský mlýn.

BEJBYBLOG

BEJBYBLOG

Mám svou Valentinku a taky tak trochu "retro" mezi mamablogy. Bejbyblog.cz jsem začala psát chvíli po tom, co se Vali narodila. Od té doby se snažím každou volnou chvíli vyplnit tak, abychom si ji užily obě dvě stejně skvěle. Miluju čerstvé květiny a nesnáším rajčata.