Zahrajte si minigolf s Krakonošem a ochutnejte poctivý burger

Zahrajte si minigolf s Krakonošem a ochutnejte poctivý burger

Mama live 4. 10. 2018 Sdílet

Kam vyrazit a co s dětmi zažít, když v Peci pod Sněžkou prší? Svoboda nad Úpou! Neznáte? Měli byste. 

Víte, že si tu můžete zahrát adventure minigolf u Krakonoše a po turnaji dát burger tak výborný, že se sem budete kvůli té chuti vracet? Ano, ani mama blogerka Katy z blogu Mama live to nevěděla. S rodinou (děti 3 a 6 let) si tu udělala zastávku cestou z Pece pod Sněžkou do Prahy a o své dojmy (nejen ze hry) se podělila. 

Chceme si zahrát adventure minigolf

Strávili jsme víkend v Peci a protože se nám nechtělo jet přímo domů, udělali jsme si hned 13 km za Pecí přestávku. Chtěli jsme si jít zahrát s dětmi minigolf do R burger a dát si tu pak i oběd.

A není to obyčejný minigolf, je to adventure minigolf – hřiště s jedinečnou úpravou drah, které hezky využívá přírodních materiálů pro tvorbu překážek na dráze.

Minigolf otvírá v 11, takže jsme nejdřív zamířili „o dveře vedle“. V místním infocentru je totiž tak trochu dětský ráj. Krásný koutek a výstava Do Krakonošova. Ta nám zpříjemnila hodinku čekání víc než zdařile. 

A teď hurá patovat… Minigolf si rádi dáme, kdykoli je možnost. Vděčná zábava pro celou rodinu. Já jsem dávno vzdala nějaké počítání bodů – děti podvádí a mě to baví pouze, když se mi daří 😀 

Adventure minigolf ve Svobodě nad Úpou je sice po střechou, ale imitace přírody je víc než povedená. Na zdech je vymalovaný Krakonoš a vy jen čekáte, kdy se odněkud vynoří sojka práskačka 😀

Dostali jsme tři dospělé hole a pro tříletého Honzíka dětskou dřevěnou hůl: „Kámo, tobě to půjde líp s touhle, co myslíš?“ – Honzíka to neurazilo, hned mu došlo, že nebude omezený kovem, a jal se holí krájet vzduch nad hlavou 😀 

Jamek je osm, některá je obtížnější, jiná lehčí. Žádná není vyloženě krkolomná a nehratelná. U jamky, ke které vedou tři různé cesty, jsme se i velmi pobavili – jednou jamkou totiž míček proklouzne za vaše záda a vy to máte i s pátračkou 😀 

Můžete se volně pohybovat celým prostorem, zároveň jsem nikde neměla pocit, že je to tam nebezpečné a hrozí rozbité hlavy. 

Ke stolu jsme chodili popíjet limonády a kávu, před koncem „zápasu“ jsem objednala burger, Club sendvič a kuřecí stripsy, abychom pak nemuseli na jídlo čekat. Čekání totiž znamená dětskou nudu a dětskou nudu nechceš! 😀 

Sem tam jsem už Honzu zaslechla říct něco ve stylu „lepší hambáč jsem nejedl“. Ale ve Svobodě nad Úpou bych to nečekala. Můj Club sendvič byl stejně skvělý jako můj oblíbený pražský a děti nám kuřecí řízečky „zapomněly“ dát ochutnat. 

Nesmím zapomenout na hrozně milou obsluhu – týpci od burgerů prostě bývají sympaťáci a platí to i v Krkonoších. 

Pokud vás tedy budou v okolí Pece pod Sněžkou bolet nohy z náročných výšlapů, bude vám pršet (to vám nepřeju!) nebo budete mít odpočinkový třetí den dovolené, pokud prostě budete hledat fajn program pro vás i děti, zajeďte do Svobody nad Úpou. Vás už to teď nepřekvapí, ale my odjížděli vykulení, jak báječné tři hodiny jsme tu strávili.

Podívejte se na naši nabídku „Adventure minigolf v burger bistru: 60 minut hry pro malé i velké“.

Mama live

Mama live

Jsem máma dvou dětí, žena jednoho muže a píšu o nás. Jsem na mateřské čtyři roky a po dvou letech této super dovči mě začalo každodenní popíjení drinků s nohama na stole nudit. Tak jsem založila blog a začala psát. A když mi dojdou slova, tak to vyfotím, když nevím kudy kam, vezmu to přes humor.