Kam o víkendu? Vyrazte za sportem a do přírody, dokud je hezky

Kam o víkendu? Vyrazte za sportem a do přírody, dokud je hezky

Tipy rodičů 14. 9. 2018 Sdílet

Přeskočíme „small talks“ o počasí a zdravém životním stylu a půjdeme rovnou k věci? Ano, o víkendu má být hezky. Ano, dětem (i dospělým) pohyb svědčí. A ať už se rozhodnete jít za sportem nebo na výlet do přírody, neuděláte chybu. Máme pro vás tipy na trampolíny, minigolfy a fotbal v kouli nebo parkour, ale i zábavné přírodní naučné stezky a to z celé republiky.

Praha: na prkno do Stromovky i do Surf areny, minigolf a víla Mimi

Nedělní kurz longboardu a penny boardu ve Stromovce: Chcete se naučit na longboardu? Není problém… Ve 2 a půl hodinách kurzu si v pražské Stromovce procvičíte správnou techniku jízdy a především si osvojíte bezpečné zabrzdění, a to i ve větších rychlostech. Na lekci se vydala i blogerka Veru Harnol. Jak to dopadlo? 

Koupit voucher na kurz

A jaký byl náš progres? Do parku jsme těžké longboardy nesly v rukách a domů jsme na nich dojeli!!! Což si myslím, že je bomba. Důležité je trénovat, trénovat a tím se zdokonalovat. Člověk musí mít respekt, ale taky se musí trochu odvázat.

— mama blogerka Veru Harnol

Přečtěte si celou recenzi blogerky, která překonala obavy a nenechala zahanbit.

Minigolf? Zábava pro celou rodinu: Taky si vaše děti připadají při minigolfu tak důležité? Působí to jako aktivita pro dospělé a přitom to zvládnou i ony. Tak jim udělejte radost! 

Můžete vyrazit do SK Oaza v pražské Krči, kde už od roku 1990 válí i mistři republiky. Veškeré vybavení, včetně dětského, vám na místě zapůjčí a na hru budete mít hned dvě hodinky. V provozu je také občerstvení, kde pořídíte pivko, kafe, nealko i něco na zub. Vše si s sebou můžete vzít na hřiště, aby vám to pálilo ještě lépe. 

Koupit voucher na hru pro dva

Surf Arena pro milovníky vody a adrenalinu: A když nebude počasí na pobyt venku, vyrazte k vodě! 😀 Chytněte vlnu a vyzkoušejte, zač je toho surfing! Surf Arena v Letňanech vám díky vyspělé technologii umožní zažít pocity, jako byste právě řádili v oceánu. Vrhněte se do té nejjednodušší varianty surfingu, tzv. bodyboardingu neboli jízdy vleže na břiše nebo vkleče, při kterém se skvěle bavila i mama blogerka Kamila aka I Love Cake se svým 7letým synem.

Koupit voucher do Surf Areny v Praze

Celé je to především o správné práci rukou, tedy dodržovat instruktáž, jak mít na prkně ruce a tělo, a pak už si to jenom užívat. Můžete různě zatáčet, dělat otočky, klečet. Instruktor a později i děti po sobě házeli balóny a dost se vyblbli.

— mama blogerka I Love Cake

Celou recenzi najdete v našem magazínu a mimo jiné se dozvíte, co to znamená „mít neopren na kravaťáka“.

Osm zastavení s vílou Mimi aneb k rozhledně Doubravka: Chybí vám zajímavý tip na rodinný výšlap, ale přitom se vám nechce jet z Prahy autem? My tu jeden od mama ambasadorky Jany máme!

Využijte pražskou MHD a vydejte se s dětmi Prahou 14 po stopách víly Mimi na jejích osmi zastaveních až k rozhledně Doubravka. Ta se nachází na vrchu Horka v lesoparku Čihadla a vyšlápnete-li si 98 schodů z akátového dřeva, naskytne se Vám z ní nádherný výhled na Prahu 14. 

— mama ambasadorka Jana

Dobré vědět:

 • Doporučujeme jet autobusem 110, 181 nebo 223 na zastávku Kyje, odkud začnete výšlap. U mostu přes říčku Rokytku se nachází první z osmi zastavení s vílou Mimi – naučná tabule pro děti, která jim sdělí mnoho zajímavého o přírodě a také o tom, jak se v ní správně chovat.
 • Váš cíl je „rozhledna Doubravka Praha 14“, u níž končí zastavením osmým příznačně nazvaným Doubravka XIV. Tady se můžete i občerstvit v mobilním stánku (pivo, limo, párky, zmrzlina), pročíst si zajímavou historii vzniku rozhledny a Huti Architektury Martina Rajniše (autora rozhledny), ale hlavně vyšlápnout 98 točitých schodů, z nichž velká část je obohacena na čelní straně vyrytými nápisy, vzkazy a jmény přispěvatelů na její stavbu.
 • Vstup je zdarma! Dodržte však kapacitu maximálně 9 lidí najednou na schodech i nahoře (pročtěte provozní řád před vstupem). Kočárek musíte nechat dole a mimčo do nosítka (vyhýbání s dítětem v rukou nedoporučuji).

Brno a jižní Morava: trampolíny, minigolf s farmou a koloběžky

JumpPark Brno: Můžete se jít proskočit ven a nebo to můžete vzít od podlahy a skoro jako profesionálové! Po skoku dalekém a vysokém vzrostla popularita skoku bláznivého. Staňte se šampionem! Tady se někdo bude mít! A to dokonce tak, že si notně poskočí radostí. Co poskočí – vy budete radostně skákat dokonce celou hodinu. V brněnském JumpParku jsou k tomuto druhu pohybu ostatně ty nejlepší podmínky. Na trampolínách od stěny ke stěně pořádně a hlavně zábavně protáhnete celé tělo.

Koupit voucher na hodinu skákání

Minigolf se zvířátky a dobrým pitím: Lámete si hlavu jak zabavit potomky nebo sami sebe? Vsaďte na minigolf! Čeká vás celý den aktivní zábavy v pěkném prostředí nedaleko zámku Náměšť nad Oslavou na mi­nigolfovém hřišti s 18 drahami. Zaručeně se pobavíte nad svými výkony, budete překvapeni zručností dětí a čas strávený na čerstvém vzduchu prospěje nejen vašemu tělu.

A u hřiště najdete kromě občerstvení i dětské hřiště a Zoo farmu.

Celodenní vstup na minigolf, farmu a k tomu nápoj

Zapůjčení koloběžky v Moravském krasu: Vyrazte si na oblíbených koloběžkách Kostka dech beroucí přírodou Moravského krasu. Jak na to co nejjednodušeji? Stačí přijet do pobočky Nakolobce.cz v Jedovnici. Milovníci zábavné a hravé turistiky si pro vás připravili několik typů i velikostí koloběžek české značky Kostka. Z perfektně seřízených strojů do města i do terénu si vyberou špunti od 4 let i dospěláci, dvoumetroví chlapi i křehké ženy. Zdarma se dá zapůjčit dětská sedačka pro rodiny s těmi nejmenšími prťaty, balíček s náhradní duší, lepením a pumpičkou či cestovní lékárnička.

Voucher na celodenní půjčení koloběžky

Naučná stezka Klucanina: Navštěvujete-li rádi rozhledny, jednu celoročně zdarma přístupnou doporučuje v Tišnově (okres Brno-venkov) mama ambasadorka Mili.

Cesta k ní je zpestřena naučnou stezkou uzpůsobenou i maličkým dětem. Interaktivní tabule jsou umístěny v takové výšce, že na ně dosáhnou ani ne dvouletí prckové. Díky tomuto výletu děti poznají  hmyz, zvířata a rostliny, které se zde vyskytují.

— mama ambasadorka Mili

Dobré vědět:

 • Trasa je dlouhá přibližně 2 km. Většina cesty je do kopce, malí průzkumníci jsou ale motivováni objevováním nových tabulí, takže by neměl být problém vylézt až nahoru.
 • Hodně akční rodiče mohou stezku zdolat i s kočárkem, nám se to povedlo dokonce s golfáčem, ale s tím už to bylo náročné. 
 • Auto je nejlepší nechat v Tišnově u hřbitova, kde také stezka začíná a je značena žlutou turistickou značkou. Zpět se dostanete stejnou cestou, jakou jste přišli.

Sever Moravy: parkour a naučná stezka Příroda

Ostrava je kraj rázovitý, tu se s tím nemažou – dejte parkour lekci: Sledujete na YouTube obdivně adrenalinová videa lidí, kteří ve městech přeskakují zdi, skáčou ze střechy na střechu a dělají neuvěřitelná salta? Pojďte si tyto freestylové věcičky zkusit na vlastní kůži! V UM Parkour Parku v Ostravě Kunčicích si prubnete, jaké to je divočit v ulicích města. Ale bezpečně! V parkourové hale (mimochodem v ČR jsou takové haly jen tři) najdete 200 m2 specifických překážek, 70 m2  tatami pro nejrůznější akrobatické prvky, hrazdy, žíněnky a obrovskou molitanovou jámu, díky které budou vaše dopady vždy do měkkého. Parkour je vhodný pro děti od 7 let, tak neváhejte!

Voucher na vstup i lekci s trenérem

NS Příroda a okolí Střílek: Už jste slyšeli, jak se čertům vaří v kotli voda? Že ne? Tak to musíte navštívit Chřiby a projít si naučnou stezku, na které se podílela základní škola a u které stezka začíná. Za tip děkujeme mama ambasadorce Markétě.

Hned na začátku stezky vás může okouzlit barokní hřbitov, který je kulturní památkou. Ale čeká toho na vás spousta dalšího zajímavého. Namátkou kamenná žába, kámen, kde uslyšíte slibované vaření vody čerty, památný a legendami opředený dub, vyhlídka ze zříceniny hradu, studánka, bývalý větrný mlýn a další. 

— mama ambasadorka Markéta

Dobré vědět: 

 • Kočárek nechte doma. Vytáhněte raději šátek nebo nosítko. Větší dítka zvládnou cestu sama, ale menší budou určitě bolet nohy. Je to totiž i do kopce a z kopce. Čtyřletého synka jsme museli místy vézt „na koni“.
 • Jako mínus stezky vás musím upozornit na její značení. Je tvořeno šipkami a logem školy na bílých cedulích. Na několika místech však nebylo jednoznačné. Šipka vedla například po cestě, vedoucí z lesa. Pak se však cesta v louce rozdvojila a směrovka žádná. Doporučuji tedy, ať si vyfotíte na začátku u prvního panelu mapu trasy NS do mobilu. 
 • Zaparkovat auto můžete na návsi ve Střílkách.

A po cestě zasloužená odměna – vřele doporučuji vegetariánskou restauraci Tilak. Taktéž na návsi ve Střílkách. Nabízí i výbornou pizzu a zmrzlinu.

Na Liberecku se hraje fotbal v kouli a v Krkonoších frčí lišky

Jste fotbalista tělem i duší? Teď budete fotbalista tělem a koulí! Nasoukejte se do obří nafukovací koule neboli bumperu a cvrnkněte si do kolegy, taťky, ségry nebo kamarádů při bubble fotbalu. Čeká vás spousta srandy, pádů i kotoulů. Doteď jste možná ani netušili, jaký akrobat ve vás dříme! Nevšední aktivitu si pro vás připravil Adre­nalinPoint. A v čem je fotbal tak nevšední? Všichni si na sebe totiž nejdříve nasadíte obří zorbingové koule, a pak teprve začne ta pravá zábava. Stojí-li vám protihráč v cestě na bránu, prostě se rozběhněte a vší silou do něj narazte. Pak už jen sledujte, jak se bezmocně kutálí do dáli. Nezapomeňte si ale krýt i svoje záda, abyste jako rotující koule neskončili na druhé straně hřiště i vy.

Voucher na Bubble football

Liščí stezka: na 100 metrech zábava na dlouho: Hledáte-li při návštěvě Harrachova zpestření pro děti, vydejte se na Liščí stezku. Měří sice pouhých 100 metrů, ale děti si tu dokáží hrát dlouho. Navíc můžete procházku prodloužit až k Mumlavskému vodopádu. O tip se s námi podělila mama ambasadorka Mili.

Prckové si vyzkouší zalézt do liščí nory, přeběhnout kládu nebo třeba prolézt hromadou větví. Hravou formou se dozvíte mnoho zajímavostí o liškách. Na stezku je možné vzít i kočárek, pokud ale budete pokračovat dál k vodopádu, moc jej nedoporučuji, cesta je plná kořenů. Automobil zaparkujete poblíž na velkém placeném parkovišti, takže ani v sezóně nemusíte mít strach, že nenajdete místo.

— mama ambasadorka Mili

Kam se chodí na houby v Jindřichově Hradci? Do parku

Z jižních Čech nám tip na výlet poslala mama ambasadorka Jana. Chystáte se na houby a děti brblají, že je to nuda? Tady je to bude bavit! Vydejte se za dobrodružstvím do Houbového parku nedaleko Jindřichova Hradce.

My jsme prošli „Výzkumnou expedici“,  která má 9 stanovišť. Cestováním napříč parkem objevujete také pohádkový svět. Průvodcem na této stezce nám byly dřevěné knihy, které popisují jednotlivé úkoly. Prodírali jsme se cestou necestou, šplhali jsme po žebříku ke zvonečku nebo zápasili s tříhlavým drakem, dobili jsme hrad Šípkové Růženky, a šermovali se zajímavými rytíři. Pak jsme se ocitli v prehistorické době s dinosaury. Jedná se o zajímavé propojení světa pohádky a historie. 

— mama ambasadorka Jana

Pro milovníky přírody je vhodná  „Botanická stezka“. Nejen malí školáci se můžou na „Planetové stezce“ dozvědět mnoho informací o naši slunečné soustavě, díky zdejšímu Planetáriu. K vidění je celá sluneční soustava. Samozřejmostí je „Houbová stezka“, na které je potřebné identifikovat jedlé a nejedlé houby. Je to ideální způsob jak se například připravit na podzimní houbaření. Pro nejmenší děti je k dispozici „Foťáková stezka“. Na herní stránce jsou uvedené fotky pohádkových postaviček a úkolem je najít  při toulání se parkem všechny.

Další zajímavostí parku je Muzeum fosilií. Jedná se o největší soukromou sbírkou v České Republice. K vidění jsou zde stovky druhů mušlí, zbytky stromů a rostlin uchovaných v kameni, zobrazující historii planety země a života na ni a mnoho dalšího prehistorického. 

Dobré vědět:

 • Nakonec (nebo i na začátku:) si děti můžou v herně něco vyrobit na památku např. magnetku, dřevěnou skříňku nebo i vlastní dlaždici. Herna se nachází hned u vstupu a kromě tvořivé dílničky nabízí taky různé dřevěné hry pro velké i malé. Výhodou je, že u her jsou k dispozici židličky, které malým dětským hráčům umožní stejné pohodlí jako hráčům vyšším či dospělým. Tahle část se také používá také u „indoorové stezky“.
 • Stezky se kromě návštěvy pro rodiny s dětmi můžou také využít na oslavy, firemní akce nebo akce pro školky a školy. Najít „Správný kód od trezoru“ nebo „Hledání pokladu“ je přece zábava vhodná pro malé i velké. Zjistit„Palačinkové tajemství“ je snem nejen každého kuchaře , ale také milovníka palačinek.
 • Cesta k parku je značená, dovedla nás přímo na parkoviště hned u vchodu do parku. V případě náhle změny počasí nebo při nepříznivém počasí je to ideální. Člověk alespoň nepromokne a může si ve vstupní hale zahrát indoorové hry a také využít zdejší tvořivé dílničky a vytvořit zajímavé dárky třeba už i na Vánoce. Po zakoupení vstupného je káva (turek nebo instantní) a čaj k dispozici zdarma. Je možné také dokoupit si drobné občerstvení. 
 • Toalety se nachází nedaleko vstupní haly. K dipozici je také přebalovací pult, WC pro invalidy a dokonce i sprchy. Celý park je bezbariérový.
 • Informace nejen o otevírací době a výší vstupného najdete zde: https://houbovypark.cz/#Otevíracídoba

Zabalte si repelenty a vydejte se na Komáří vrch v Karlovarském kraji

Rádi si na výlety vybíráte místa, která nejsou moc známá, okoukaná a na která nechodí moc lidí? Pak vám na Karlovarsku doporučuje mama blogerka Karol Komáří vrch, nejvyšší kopec nad městem Rotava!

Polovina cesty vede klidně a pohodově lesem bez překážek a je to skvělá cesta. Ovšem jakmile se dojde k oplocení, tak se jde dost divoce. Chce se to ale stále držet zeleného označení. I když se to zdá být nemožné, tak je vždy správně a dovede Vás do cíle. Není s výhledem, ale ničemu to vůbec nevadí. Je tam opravdu krásně a klid. Svým umístěním máte zaručeno, že tam jen tak někoho nepotkáte. Mám ráda podobná místa, která jsou v přírodě takhle krásně schovaná, že je člověk jen tak nezahlédne 🙂 

— mama blogerka Karol

Dobré vědět:

 • Komáří vrch se nachází 4 kilometry od Kraslic a 2,5 kilometru od Stříbrné. Jedná se o ojedinělý geologický útvar – o soustavu přirozených skalních výchozů a na ně vázaných geomorfologických útvarů a ekosystémů.
 • Nejlepší cesta na Komáří vrch je pěší cesta. Z náměstí T. G. Masaryka v Kraslicích po žluté turistické značce směrem na Skalní vyhlídku a dále po žluté turistické značce až na rozcestí Bývalá Nová ves (asi 4 km) a dále po zelené turistické značce na Komáří vrch.
 • Kousek od skalního útvaru se nachází ohniště, takže se můžete po takovém výšlapu pěkně odměnit pořádně propečenými buřty. 

Tipy rodičů

Tipy rodičů

Je stezka vhodná pro kočárek? Čeká na konci cesty odměna v podobě domácího ledového čaje a dětského hřiště? Je prohlídka zámku odborná a na dvě hodiny nebo je přizpůsobena i dětem? Kde najdete příjemnou kavárnu s dětským koutkem nebo dokonce muzeum pro děti? To vše a mnohem více vědí naši ambasadoři, aktivní rodiče, kteří nám posílají fotky a zážitky s dětmi.