Surf Arena Praha: zkuste s dětmi bodyboarding!

Surf Arena Praha: zkuste s dětmi bodyboarding!

Kamila - I love cake 11. 9. 2018 Sdílet

Milujete adrenalinové aktivity? Jste ve vodě jako doma? Těžko se loučíte s létem a vodními sporty? Chcete si s dětmi i na podzim užít při společných zážitcích kupu legrace a dát si do těla? Víte, jaký je rozdíl mezi bodyboardingem a surfingem?

Vyrazte do Surf areny v pražských Letňanech a váš „problém“ je vyřešen. Se sedmiletým synem vyzkoušela lekci bodyboardingu i mama blogerka Kamila z blogu I Love Cake a vypadá to, že budou pořizovat permanentku 😀

Ukažte mi nabídku Surf Areny

Poslední prázdninový víkend jsme se chtěli strávit na pozitivní vlně, než začnou povinnosti. A tak jsme se rozhodli pár těch vln rovnou sjet. Vydali jsme se do Surf Areny v pražských Letňanech (zastávka MHD Tupolevova).

Pohodlně jsme zaparkovali přímo před arénou a šli se nahlásit na recepci. Protože jsme se do Surf Areny vydali celá rodina, tedy i s kočárkem, kvitovala jsem výtah. Ten nás vyvezl do hlavního prostoru, kde je recepce, restaurace a také obří sklo, které vypadá jak akvárko, ale místo rybiček se tam prohání surfaři a bodyboardisti, co si sem přišli užít jeden ze zážitků.

Chvíli jsme počkali a pak už si nás ještě s dalšími účastníky vyzvedl instruktor, který nás odvedl o patro výš a udělal celé skupině školení, jak se na bodyboardu a v prostoru bezpečně chovat. Kromě toho jsme se dozvěděli i drby z oceánu, tedy jaký je rozdíl mezi bodyboardem a surfem (což jsem osobně vůbec nevěděla) a taky proč se tyto dvě skupiny nemají vůbec v lásce a občas se i perou. První skupina totiž té druhé bere vlny.

My jsme tentokrát byli objednaní právě na bodyboard, na kterém se nestojí, ale leží nebo klečí, a dají se na něm dělat i různé triky. Pak už jsme se šli převléct do neoprenů, který vám v aréně zapůjčí (jen pozor, ať si ho neoblečete na „kravaťáka“ – tedy zipem dopředu a šňůrka visí jako kravata :-D). Protože jsme s sebou měli i ročního syna, do vody šel nejdřív muž se starším synem a já čekala u kočárku, abychom se vystřídali. Zpoza skla jsem zatím sledovala, jak jim to jde.

Nejprve se několikrát sklouzli bez prken zezdola po zadku, po břiše, aby si vyzkoušeli, jak silný proud v aréně je, oťukali se a pak už šli na to. Ve skupince bylo několik menších dětí (nejmladším bylo 6 a to je asi i věk, odkdy má lekce smysl), včetně mého syna, tak si je instruktor, který je v aréně celou dobu, radí, koriguje a pomáhá, postupně bral a první vlny sjížděl s nimi. Aby získaly jistotu a nebály se do toho opřít samy. O prkna se ve skupině střídaly a ve vodě vždy byly ve dvou. Občas bylo poměrně náročné se navzájem vyhnout.

Protože v kočárku nespal roční syn, ale Šípková Růženka, rozhodla jsem se, že půjdu dovnitř za kluky a budu za sklem jenom koukat, jestli se nebudí. Docela mě překvapilo, že ve chvíli, kdy jsem si stoupla nahoru, měla se na bodyboard položit a začít jezdit, byla jsem dost nervózní (víc než při nedávném paraglidingu, ehm :-D). Ale pak jsem samozřejmě zjistila, že o nic nejde. Celé je to především o správné práci rukou, tedy dodržovat instruktáž jak mít na prkně ruce a tělo, a pak už si to jenom užívat. Můžete různě zatáčet, dělat otočky, klečet, instruktor a později i děti po sobě házeli balóny a dost se vyblbli.

Pokud člověk spadne nebo chce jízdu už ukončit, jednoduše se schoulí do pozice embrya a proud vody ho vynese nahoru. Celé obložení i dno jsou z měkkého materiálu, takže nehrozí žádné bolestivé nárazy. Proud vody je opravdu silný a v aréně je veliký hukot, tedy pokud máte citlivé uši, doporučuji vzít s sebou špunty do uší.

40 minut uteklo jako voda a my museli uvolnit místo další skupině. V šatně, kde jsou i sprchy, jsme se převlékli, nechali tam zapůjčené neopreny a vrátili se do prostoru restaurace.  Samozřejmě nám po ježdění vyhládlo, tak jsme se rozhodli, že vyzkoušíme místní kuchyň. Výběr nemají vůbec marný, u nás volba padla na klasiku v podobě salátu César, hot dogu a k tomu domácí limonáda. Oboje bylo opravdu příjemným překvapením. Rozhodně se nejednalo o jídlo bufetového typu, co by člověk v podobném zařízení očekával, ale měla jsem pocit, že sedím v dobré restauraci. Byla to moc příjemná tečka na závěr.

V Surf Areně je možné si objednat několik druhů balíčků, můžete jít jak ve skupině s cizími lidmi, tak si prostor pronajmout jen pro sebe a přátele. Můžete zkusit surf a bodyboard, pro nadšence mají i kombinaci obojího.

Po velmi akčním létě jsme důstojně prázdniny uzavřeli dalším skvělým zážitkem právě v Surf Areně a jak už je zvykem, při odchodu se syn ptal, kdy tam zase půjdeme.

Kdy jdete vy? Vouchery zde

Kamila - I love cake

Kamila - I love cake

Jsem máma dvou turbo kluků, díky kterým jsem pořád v pohybu. Vymýšlím program tak, aby uspokojil batole i skoro školáka milujícího veškerý pohyb a adrenalin. Vedou u nás výlety do hor, kola, zábavní parky a díky nedávno pořízenému obytnému autu se z nás stávají pomalu a jistě dobrodruzi užívající si svobodu přejezdů a přespávání v přírodě. Rozhodně ale nepohrdnu ani životem ve městě, kde vyhledávám hlavně dobré kavárny a restaurace, a v létě miluji pikniky v parcích s kamarádkami a dětmi batolícími se okolo nás a demolujícími naše pečlivě připravené svačiny.