Naučit se během dvou hodin na longboardu? S přehledem!

Naučit se během dvou hodin na longboardu? S přehledem!

Veru Harnol 21. 5. 2018 Sdílet

Popadnout prkno, nasadit helmu a chrániče a vyrazit ven být cool. Ať je vám 6 nebo 36, tenhle sen si můžete splnit. Ať jste holka nebo kluk, můžete se stát hvězdou ramp a umět triky jako profík.

Mama blogerka Veru Harnol vzala pětiletého syna a manžela na lekci pennyboardu do Inline školy pohybu s radostí. Nevěděli úplně, co je čeká, ale o to větší radost ze společného zážitku měli. 

Chceme se naučit na longboardu

Veru zase něco napadlo 😀Jelikož mám doma dva akční muže, které baví sport, tak jsem je jednoho dne překvapila. Objednala jsem nás na Kurz longboardu a pennyboardu pro děti i dospělé, měli jsme soukromého lektora, který s námi měl trpělivost a naučil nás něco nového. Nikdo z nás jsme nevěděli, do čeho jdeme, a šli jsme do parku hodně opatrně, já téměř po špičkách, abych kluky nějak neznervóznila. Opět se opakovala situace, že jdeme do něčeho nového, neznámého… Při objednávání kurzu jsem po pár telefonátech byla přepojena na našeho lektora Petra, se kterým jsem domluvila setkání u nás na Ladronce, v neděli dopoledne. Moc děkuji Petrovi, že byl ochotný na Ladronku přijet (kurzy se běžně provádí ve Stromovce, ale věřím, že vždy se dá vše dohodnout). A jak takový kurz probíhá?

Jako první jsme se seznámili s našimi longboardy a pennyboardem. Musím zmínit, že na kurz si musíte donést své vlastní longboardy/pennyboardy, my děkujeme našemu rodinnému příteli za zapůjčení. Lukášek má svůj penny doma již dlouho Lektor nám popsal, kde je přední část (já to netušila), jaký typ koleček máme, ukázal nám postoj, představil základní techniky jízdy vpřed,  jak udržet rovnováhu, jak se brzdí, apod. Vše vypadalo tak nějak snadněji, než jaká byla realita…

To asi nemusím ani zdůrazňovat, ale u Lukáška pro nás byla na prvním místě bezpečnost – chrániče a přilba…

Po teorii následoval trénink 🙂 Můj muž mě strašně překvapil tím, jak mu to šlo a šel do toho se zapálením, odvázal se a zavzpomínal na „mládí“, kdy jezdil na skejtu, což jsem vůbec nevěděla a bylo to milé. Lukovi to šlo parádně, po dvouhodinnovém tréninku se vážně zlepšil. Já jsem paní opatrná, ale myslím si, že mi to šlo také. A malej Lukášek, ten si to doslova užíval, Petr mu věnoval maximální pozornost a péči. X krát s ním objel oblouk v našem parku a upřímně ho chválil. Lukášek je super, vnímá teorii a pak se to nebojí použít. Ten přesně ví, jak to funguje, jak se přenáší váha, jak to zatáčí!!!

A jaký byl náš progres? Minimálně ten, že do parku jsme těžké longboardy nesly v rukách a domů jsme na nich dojeli!!! Což si myslím, že je bomba. Důležité je trénovat, trénovat a tím se zdokonalovat. Člověk musí mít respekt, ale taky se musí trochu odvázat.

Za mě i za kluky to bylo báječné dopoledne, byli jsme všichni tři nadšení a já jsem v očích svých mužů zase o chlup lepší maminkou a odvážnější ženou 🙂

Tak schválně, co si o takovém kurzu myslíte? Je jedno, že to není náš životní styl, nejdůležitější to dopoledne bylo, že jsme byli všichni tři spolu. Máme společné zážitky a to se počítá, to je pro nás nejvíc. Doma na zadku umí sedět každý! A já se těším, na další aktivitu, kterou spolu zažijeme.

Chceme se naučit na longboardu

Veru Harnol

Veru Harnol

Jsem již druhým rokem pracující maminka na full time. Ovšem ani to mi neubírá na elánu a snažím se žít stále aktivní život, jako tomu bylo na mateřské dovolené, kterou jsem si užívala na 100%. Volný čas trávím nejraději se svou rodinou a nejbližšími přáteli. Ráda odpočívám aktivně formou výletů anebo péčí o svou domácnost. A co je pro mě typické? Úsměv na rtech!