Wellness hotel Bozeňov: adrenalin park venku, vodní postel a totální relax vevnitř

Wellness hotel Bozeňov: adrenalin park venku, vodní postel a totální relax vevnitř

ANDREA TENGLER 6. 9. 2018 Sdílet

Odpočinout si i s dětmi, ochutnat skvělé jídlo, vyřádit se na adrenalinových aktivitách venku a pak se uložit na vodní postel ve wellnessu uvnitř? Kde? V Bozeňově. A to je kde? V podhůří Jeseníků, necelou půlhodinku od Šumperka.

Vydala se sem s rodinou (Riki, 5 let) i mama blogerka Andrea Tengler a zodpovědně se s námi podělila o všechno, co jí během víkendu ve wellness hotelu pomohlo k tomu, aby úplně vypnula a odpočinula si. Ano, i s dítětem a partnerem po boku!

Wellness pro celou rodinu? Kde koupím voucher?

Už od jara mluvíme doma o tom, že pojedeme na wellness. A v srpnu jsme to uskutečnili 😀 Jsme s mužem oba zaneprázdnění, samá práce, nehodilo by se to nikdy. Ale o „tom“ víkendu jsme úplně vypnuli, nebyl tam totiž signál,  nikdo nevolal a my jsme si užili rodinnou pohodu.

Hurá, jsme tady!

Po 150. otázce „Už tam budem?!“ jsme rádi, že jsme dorazili na místo. Wellness hotel Bozeňov vás vítá! 

Už pří výstupu z auta jsme nadšení polohou hotelu, všude kolem je totiž naprosto nádherná příroda. Klid, ticho a les… ideální kombinace! Ať žije podhůří Jeseníků 🖤
Zaparkovat můžete hned u hotelu, takže se s kufry nemusíte tahat moc daleko. A Richard? Ten už vidí i to, co jsme vidět nechtěli. Obří dětské hřiště, které jsme původně chtěli nechat až na sobotu 😀

Nakonec přemluvíme Richarda, že prvně musíme na pokoj a na večeři a pak možná vyrazíme na chvilku na hřiště. Riki je unesený z krbu, který je na pokoji,  a já teda taky. Když si totiž lehnu do postele, skrz krb vidím na postel Richarda. A co teprve, až ho večer zapálíme! To bude romantika 😀

Co si dáme dobrého?

Na jídlo se těšíme moc, protože víme,  že tady výborně vaří. A přesvědčíme se o tom hned u večeře, kterou si můžete vybrat ze dvou chodů. V ceně pobytu je snídaně a večeře.

Snídaně je formou švédských stolů – od párků, přes vajíčka, jogurt, sladký dezert, marmelády… Velký výběr je i z pečiva a dokonce měli i Rikiho oblíbenou tmavou kaiserku.

Oběd jsme si dávali ve stejné restauraci jen s tím rozdílem, že jsme seděli venku. Svíčková, guláš, sladké knedlíky… jedno lepší než druhé! Kromě klasických jídel v jídelníčku najdete i různé druhy masa z grilu, to kdybyste náhodou drželi dietu jako já (já jsem měla ten guláš :-D).

Na stolech tam najdete i spoustu nakrájené zeleniny, včetně zeleninových salátů. A samozřejmě nechyběl ani dezert. Tomu jsem první den odolala, druhý už to ale nešlo.

K restauraci patří venkovní terasa, u které najdete i menší dětské hřiště s domečkem a pískem. Skvělé je, že nemusíte mít sebou peníze, vše si můžete nechat psát automaticky na pokoj.

Personál je tady nejmilejší, pobíhající děti jim vůbec nevadí, spíše naopak! Jde vidět, že jsou na děti zvyklí a připravení. Třeba u džusů se už automaticky ptají, zda je mají naředit s vodou do půllitru? 🙂

Jdeme už na to hřiště?

V pátek nám nakonec začalo pršet, takže jsme na hřiště vyrazili hned po sobotní boží snídani. Protože s plnými břichy to je ideální čas na skákání na bungee trampolíně, že jo? :_D Vedle hotelu totiž nenajdete jen dětské hřiště, ale i adrenalin park. 

Tam můžete, kromě bungee trampolíny, kterou si Richard totálně zamiloval, vyzkoušet  i lezeckou stěnu, skákací boty, minigolf nebo střelnici. Všechny tyhle aktivity si musíte rezervovat předem telefonicky nebo přímo v malé chatičce, kterou najdete vedle hotelu. My jsme si je rezervovali hned ráno, později už tam bylo docela plno.

Bungee trampolína byla pro Richarda opravdu zážitek! Skákat na ní můžou děti od 5 let pod dohledem instruktora. Slečna byla naprosto úžasná a Rikimu se skákáním i pomáhala 😀

Malí návštěvníci jsou tady vítaní, o tom se můžete přesvědčit i na dětském hřišti. Jedno menší najdete vedle restaurace, druhé je pak přes cestu naproti hotelu. Na tom větším najdete dřevěný hrad plný různých prolézaček, pískoviště, houpací hnízdo, fontánu pro děti a spoustu dalších aktivit. Dospěláci si tady můžou zahrát volejbal nebo si třeba půjčit kolo.

No a zatímco si Riki hrál, my jsme si sedli do altánku a jen tak si užívali tu krásnou přírodu ❤

Cestou k vodě si můžete zahrát hry

Když se na hřišti dostatečně vyřádíme, vydáváme se koupat do místní přehrady. Kousek od hotelu totiž najdete rovnou dvě – dolní a horní přehradu. Než tam však dojdete, můžete si cestou zahrát Zážitkovou herní stezku – ta má celkem 11 zastávek – od panáka, přes dámu nebo hrazdu. Richarda bavily hlavně šachy a Člověče, nezlob se 😀 Ty najdete hned vedle hotelu.

A pak se před námi objevilo tohle… Dolní přehrada v celé své kráse ❤ V té jsme s Richardem nakonec i skončili a strávili jsme ve vodě více než hodinu. U přehrady najdete i menší občerstvení, houpačku s výhledem na vodu a pískoviště. U Dolní přehrady moc lidí nebylo, u té Horní už jich bylo o hodně více.

Tak a teď už do vířivky

Wellness, to byl příjemný oddych po nabitém dni. Prostor je útulný a nádherně provoněný. To bylo úplně první, co mě upoutalo, nádherná (jakoby citrusová) vůně 😀 Kdo mě zná, ví že jsem na citrusy hodně zatížená, takže to byl balzám na duši.

Najdete tady i relaxační místnost,  kde si můžete v klidu odpočinout. Vidíte sami, jak to odpočívání Richarda baví? 😀 My bychom tam s Patrikem dokázali i usnout,  za to on si to představoval trošku jinak, no 😀

Kromě relaxace můžete využít whirpool, finskou saunu, parní lázeň s aromaterapií, ochlazovací bazének a taky masáže. No a co myslíte, že mělo největší úspěch u Richarda? 😀

Za sklem je to, co jsem chtěla vždycky vyzkoušet. Vodní postel! A Richard? Takový záchvat smíchu jsem u něj už dlouho neslyšela 😀 A jo, je to fakt pecka, spát bych na tom sice nechtěla, ale je to super relax!

Občerstvení jako voda, bylinkový čaj a ovoce je připraveno pro všechny návštěvníky ❤

Na wellnessu je bezplavková zóna, u vstupu tak rovnou dostanete ručník i prostěradlo. My jsme v sauně byli jen chviličku,  za to ve vířivce jsme řádili pěkně dlouho. Ta je totiž od minulého podzimu Rikiho oblíbeným místem na každém wellnessu. Naposledy jsme si ji užívali na Velikonoce, kde jsme ji měli přímo na chatě.

A víte, co se líbilo nejvíce mně? Že měla otevřenou střechu… hned, jak jsem tam vlezla, vzpomněla jsem si na naši koupelnu na Srí Lance… Jen tady se místo do pralesa díváte na hory ❤

Po wellnessu na nás čeká ještě jedna skvělá večeře a pak už frčíme na pokoj za naším psím parťákem. Nedaleko v místním kempu je dneska koncert,  Riki ale padá únavou, tak už na něj nestačíme ani dojít 😀

My jsme to tentokrát pojali jako opravdu relaxační víkend. Ale i v okolí hotelu najdete spoustu míst, která stojí za to navštívit. Z měst je to třeba Zábřeh, Mohelnice nebo Šumperk. Za návštěvu stojí určitě hrad Bouzov, zámek Skalička nebo hrad Sovinec.

Čas loučení je tady. Užili jsme si to na maximum, tak snad brzy zase na viděnou!

Wellness hotel Bozeňov vypadá skvěle. Chci koupit voucher

ANDREA TENGLER

ANDREA TENGLER

Mateřství je poslání, nikdy jsem ale netoužila zůstat jen doma a netvořit. O dobrodružstvích, výletech, o oblíbených hračkách, kosmetice a o mně. A o Richardovi. Mé každodenní inspirace a středu našeho vesmíru. To je náš blog, směle nás navštivte, virtuální dveře máme vždy otevřené!