Objevte Café Pink Bear: budoár (nejen) pro princezny, výtvarné herny a domácí zmrzlina

Objevte Café Pink Bear: budoár (nejen) pro princezny, výtvarné herny a domácí zmrzlina

I LOVE CAKE 29. 8. 2018 Sdílet

Kde v Praze najít v létě s dětmi chládek a na podzim schovku před deštěm a plískanicí? Kde uspořádat dětskou oslavu? Kde si v klidu vypijete kávu a děti se zabaví třeba při kreativním tvoření? Případně kde vám děti i na pár hodin pohlídají a vymyslí jim prima program? 

Dětská herna a klub Café Pink Bear na Praze 4 (Braník) je doslova dětské království. A i když jsou některé její části víc než růžové a vyřádí se tu hlavně malé parádnice, nebojte se sem vzít ani malé muže. Tak jako to udělala mama blogerka Kamila z blogu I Love Cake. Co se jí tu líbilo a proč se sem chce vracet? 

Koupit vouchery do Café Pink Bear

Růžové dětské království najdete v jedné úzké uličce v pražském Braníku. Café Pink Bear. Jak už název dává tušit, tahle herna vám nasadí růžové brýle. Alespoň na chvíli, kdy si v klidu vypijete kávu, dáte domácí vafli a děti si zatím budou hrát v jedné ze tří místností.  

Touhle hernou jsem odstartovala hernománii mladšího (1 rok) syna. Tak nějak tuším, že především chladné dny budeme trávit právě v podobných zařízeních a sem se moc rádi budeme vracet.

Hned po vstupu dovnitř mě zaujal bar, u kterého zaplatíte vstupné – mimochodem s cenami podle mě nemají v Praze konkurenci. Já rovnou koukala, co bych si objednala. Je vidět, že paní majitelka má sama malou dceru a myslí nejenom na občerstvení rodičů, zatímco děti blbnou. Je tu i nabídka různých zdravých dobrot pro děti.

Celá herna je rozdělená na tři místnosti a právě tato první je nejvhodnější pro úplně nejmenší. Je v ní obrovský bazén s balónky a skluzavkou, molitanem ohraničený prostor, odkud prcci neutečou, kde je hrazdička a různé hračky především pro miminka a batolata. Co je pro mě, jako pro rodiče toužícím po chvilce klidu, skvělé, jsou stolky hned u hracích ploch, kde jsem si vychutnala zmíněnou kávu. V té samé místnosti probíhá přes léto také výtvarná herna pro starší děti.

Stačí přejít vedle a hned si užijí starší. Mého Augustina tam nejvíc zaujala uklízecí sada (kéž by mu to vydrželo☺ ) a kam se hnul, nosil si koště. Ale protože kluk se nezapře, pohrál si i na kobercové dráze s autíčky. Dvě cizí holčičky tam právě pekly zřejmě bublaninu v dětské kuchyňce a mně nabízely šálek čaje, který jsem s díky musela odmítnout, těšila jsem se totiž ještě na domácí limošku od paní majitelky.

Ve třetí místnosti mě ale čekalo největší překvapení a podle mě tahák celé herny, a to je jakýsi budoár nebo šatna, který je celý v růžové barvě a je to ryzí holčičí ráj. Vše, na co se tu kouknete, je růžové. Upřímně si neumím představit holčičku, která by z téhle místnosti nebyla nadšená. Agiho zaujal houpací koník, samozřejmě růžový, a se zájmem koukal na holky, jak se přehrabují kostýmy a šatičkami a neví, do čeho se převléct dřív. Mimochodem, právě kostýmy si tady můžete půjčit, pokud se vám kvůli jednomu karnevalu nechce pořizovat nový, nebo je využít na dětské oslavě, které tady o víkendech také pořádají.

Na závěr jsem si ještě dala kromě limonády i domácí zmrzlinu, kterou mi ale skoro celou snědl syn – jednalo se o jahodový sorbet s trochou třtinového cukru, takže naprosto bez výčitek. Paní majitelka mi ji dala do ručně ozdobeného kornoutku. Musím říct, že je fakt vidět, jak si tu s tím vyhrají, a podobných vychytávek mají hodně.

Na minulé mateřské jsme dětské herny v Praze měli se starším synem dost prochozené a já jsem ráda, že jsem objevila další prostor, kde se dá ta divá zvěř vypustit.

Před hernou jsem během dne v klidu zaparkovala, stejně tak se sem dostanete tramvají a autobusem ze zastávky Přístaviště nebo u Staré pošty. Jen pozor, v pondělí nabírají dech po víkendových oslavách a mají zavřeno.

V létě můžete využít služby krátkodobého hlídání s kreativní dílničkou.

Ukažte mi nabídku Café Pink Bear

I LOVE CAKE

I LOVE CAKE

Jsem máma dvou turbo kluků, díky kterým jsem pořád v pohybu. Vymýšlím program tak, aby uspokojil batole i skoro školáka milujícího veškerý pohyb a adrenalin. Vedou u nás výlety do hor, kola, zábavní parky a díky nedávno pořízenému obytnému autu se z nás stávají pomalu a jistě dobrodruzi užívající si svobodu přejezdů a přespávání v přírodě. Rozhodně ale nepohrdnu ani životem ve městě, kde vyhledávám hlavně dobré kavárny a restaurace, a v létě miluji pikniky v parcích s kamarádkami a dětmi batolícími se okolo nás a demolujícími naše pečlivě připravené svačiny.