V Zoo Tábor uvidíte bílé klokany i nakrmíte velbloudici Frídu

V Zoo Tábor uvidíte bílé klokany i nakrmíte velbloudici Frídu

BEBIRDIE 7. 8. 2018 Sdílet

Zoo Tábor není tak úplně typická zoologická zahrada, nenajdete tu kotce plné tísnících se zvířat, naopak hned při vstupu na vás dýchne příjemná atmosféra spíše takového zooparku. S dětmi tu strávila příjemný čas blogerka Vendula a podělila se o zážitky. Pojďte se projít zoo, kde zvířátka mají jména, spolu s Vendy.

Ukažte mi nabídku na Zoo Tábor

Návštěvy zoo a poznávání nových zvířátek už tak nějak patří k našim výletům. Měli jsme možnost navštívit zoologické zahrady v Dánsku, Německu a nespočet u nás v Česku. A když přišla možnost vydat se do zoo v Táboře, neváhali jsme ani chvilku a nadšeně přikývli. Hezčí závěr naší dovolené na jihu Čech jsme si nemohli přát 🙂

Zoo v Táboře ale nemusela vůbec existovat, nebýt nového majitele, pana Evžena Korce, který ji odkoupil od předešlého majitele, a většině zvířat tím doslova zachránil život. Je to již tři roky a od té doby zoo jen vzkvétá, většina zvířátek tu má jméno a jde znát, jak krásný a úzký vztah se svými ošetřovateli mají. O tom jsme se mohli přesvědčit hned na začátku návštěvy, dostali jsme totiž příležitost nakrmit v ohradě lamu Navaru a velbloudici Frídu. Dokud nedošla mrkev, byly s náma velké kámošky a tulily se o sto šest. Pro naše děti další úžasný zážitek, který prostě jen tak nezažijeme.

Soused Navary je 16letý velbloud, který za svůj život stihl zplodit 15 mláďat :-))) a táborská zoo už se těší na příští rok, kdy se jeho potomstvo snad rozroste o další miminko, a to právě s Navarou 🙂

Po krmení lamy a velblouda jsme se vydali omrknout pštrosa emu a taky klokany. Táborská zoo chová klokany albíny a na jaře tohoto roku se Myšce a Skipimu narodilo klokaní mláďátko, které zatím téměř nevylézá z úkrytu maminčina vaku, takže toho si necháme na příště, až povyroste:)

U výběhu klokanů pak naleznete první toaletu v zoo (TOI TOI) a velké indiánské teepee s ohništěm, za kterým už začíná obří výběh pro divoká prasata, která se tu mají doslova jak prasata v žitě 🙂 Na fotce je tak desetina osazenstva a všichni měli evidentně odpolední siestu, protože ani nemrkli a jen odfukovali 🙂

V sousedství prasat bydlí rys, který má tak domácí prostředí plné vzrostlých stromů, že se na jeden vyšplhal a byl dobrých 30 metrů vysoko. Ležel tam rozpláclej jak žaba a vypadal, že možná kluk potřebuje pomoct dolů…no snad tam není doteď 😀

Pokračovali jsme stezkou kolem hnědých medvědů. Johnny, evidentně jejich kápo, seděl opřený o strom a jen sledoval pořádek ve svém revíru. Napočítali jsme celkem 4 medvědy hnědé a ten jejich výběh jim závidí určitě i soused rys. Takové rokliny, strže, nory…páni, ti se maj!

Procházíme pak kolem tygrů, kteří v tom vedru také tvrdě spí, až dojdeme k sovám a krkavcům. Hedvika a Nicolas, sovice sněžné, měli právě malé vylíhlé sovičky a proto byl jejich výběh dočasně zakryt bambusovým plotem. Ale i tak šlo krásně vidět, jak Nicolas vždy odcupital pro myš a hrdě ji donesl Hedvice až pod nos. Prostě táta, prostě soví láska 🙂 Sousedé Krákorovi musí být z toho štěbetání soviček dle jejich výrazu hrozně nadšení, ale co naděláš, sousedy si nevybereš! 🙂

Hned vedle nás zaujali puštíci bradatí, Ajša a Žižka. Ta jména! :))) Ajša/Žižka vypadal jak ředitel celé zoo, jak se důležitě natřásal na bidélku 🙂

A to už naše děti zahlédly hřiště s občerstvením, takže jsme měli na dalších 30 minut o zábavu postaráno. Ve stánku najdete klasické občerstvení jako džusy, nanuky, sladké bonbony, pro táty pivo a k jídlu pouze párek v rohlíku. Milá je pak možnost zapůjčení dek a možnost odpočinout si na zemi. Krom klasických prolízaček je tu pak dřevěný vláček a lá lama a taky domeček pro morčátka. Celkově je zoo kompletně bezbariérová, na cestách je štěrk a s trochou snahy je projedete se všemi typy kočárků. Pouze část kolem medvědů hnědých a tygrů je do kopce, což v kombinaci štěrk, kopec, prachová cesta dost klouže, takže tam opatrně.

Po zmrzlinovém občerstvení jsme vyrazili dále, čekala nás totiž ještě minimálně půlka zoo! Na řadě byly surikaty.

Procházkou projdeme kolem lva a pumy až do části zvané farma.

Na farmě pak chovají prasata, krávy, ovce, slepice a morčata a hlavně kozy! 🙂 Do výběhu se dostanete raz dva, dveře jsou stále otevřené tak napůl, až se trochu divím, že kozy neběhají po celé zoo 🙂 Všechny byly milé a kontaktní, výjimečně nás žádná nepotrkala 🙂

Někdo tu čeká mimino a já to fakt nejsem :)))

Za zmínku určitě stojí i spousta papoušků ara, kakadu, dále pak malpy, nosálové, mary a mývalové, obří výběh včetně soukromého jezírka pro jeleny a daňky.

My jsme ještě s radostí běželi na komentované krmení medvědů baribalů Giňi a Gilyho, kde jsme se dozvěděli takových zajímavostí, že jsem nestačila koukat. Medvěd baribal miluje především zeleninu a ovoce! Konkrétně pórky, saláty, kapusty, okurky a hlavně melouny 😀 Do ohrady jim lítalo asi 10 kg směsi ovoce a zeleniny –  jablka, mrkve, meruňky, hrozny a žlutý meloun, který zblajzli rychlostí blesku. Maso dostávají jen 2× týdně a kdyby si měli vybrat mezi masem a chlebem, vždy si vyberou chleba 😀 Milují med lesních včel, kořínky, oříšky a semínka. V přírodě pak živočišnou složku získávají hlavně z brouků a larev hmyzu. Jsou to takoví čističi lesa, kdy rádi požírají mršiny a uhynulá zvířata. Mě zaujala informace, že si zoo odebírá neprodané ovoce a zeleninu z Tesca a po důsledném přebrání pak mají pro medvědy i laskominy jako borůvky, maliny a jiné ovoce. :))))

A jak zhodnotím Zoo Tábor? Nečekali jsme nic zvláštního a odjížděli jsme po 5 hodinách nadšení a moc spokojení. Shodli jsme se, že nám tento typ zoo vyhovuje mnohem více. Raději menší a komornější než obří komplexy, které člověk prostě nestihne projít ani za víkend. Zoo Tábor moc fandíme a určitě se zase při našich cestách na jih zastavíme 🙂

Chci koupit vouchery do Zoo Tábor

Poslední zastávka pak byla v restauraci, která je v samém srdci zoo. Má krásný dřevěný interiér a dvě terasy, z jedné čučíte na opice malpy a z druhé se naskýtá krásný výhled na celou zoo. 

Uvnitř restaurace je celkem slušný koutek, kde jsou sice hračky, ale mají to nejlepší za sebou. Naše děti ve finále vždycky nejvíce zabaví pastelky a omalovánky, které tu sice jsou taky, ovšem ani s jednou pastelkou se nedá malovat, jak jsou omlácené. Ale body navíc za přebalovací kout na toaletě, včetně nočníku a dětského prkýnka. Co nás zklamalo, byla nabídka jídel a obsluha v restauraci, která si nás 10 minut nevšímala, ač byly obsazené pouze dva stoly včetně toho našeho. V nabídce byly klasické české hotovky a lá smažený řízek, špagety, guláš, rajská… pro děti špagety, rajská a kuličky masa a smažení dinosauři 😀 ty bych dětem usmažila pro zábavu, ne k jídlu :))) Espresso a zmrzlinový pohár byly spíše podprůměrné. Ale dívám se na to ale optimisticky, do zoo si vezmeme vždy svačinku a na výbornou kávu si zajdeme do bistra v Táboře.

A malé upozornění na závěr – ač někdy zoo působí, že jste u zvířátek doma na návštěvě v obýváku, stále jste v zoo. Jste tedy sice blízko zvířatům, ale proto jsou blízko i elektrické ohradníky, takže si dávejte pozor na děti 🙂

Tak co, navnadili jsme vás na výlet do táborské zoo? Vyrazte s dětmi na prodloužený víkend do Tábora, navštivte nejen zoo, ale další tipy od nás jsou např. Muzeum Lega Tábor nebo pro odvážné děti Strašidelné podzemí 🙂 a až vám vyhládne, stavte se na gurmánský zážitek do restaurace Goldie, kde jsme jedli už několikrát a vždy to byl TOP zážitek. Restaurace je dle Maurerova výběru desátá nejlepší v ČR, mají krásnou zahrádku přímo na náměstí, milou obsluhu a děti jim fakt nevadí – naopak je vítají domácími mazanečky 🙂 Tak krásný víkend v Táboře! 🙂

Ubytujte se třeba ve 4* hotelu Dvořák nebo hotelu Palcát a pojďte si užít i pohodový wellness pobyt.

Ukažte mi nabídku 4* hotelu Dvořák        Ukažte mi nabídku hotelu Palcát

A nebo si naplánujte delší pobyt na jihu Čech a inspirujte se naší nabídkou na ubytování pro rodiny s dětmi:

Ukažte mi další možnosti ubytování v jižních Čechách

BEBIRDIE

BEBIRDIE

Jmenuji se Vendula, jsem máma dvou draků, Emily a Bena. Rádi jako rodina cestujeme a taky jíme  a při té příležitosti pak poznáváme nová, nejen kids friendly, místa. Volný čas ráda trávím s rodinou a přáteli u sklenky dobrého vína. Má práce a radost - vlastní značka oblečení pro miminka a děti BeBirdie.