Kam s dětmi na prodloužený víkend? Stezky korunami stromů, Staré Hrady nebo Peklo Čertovina

Kam s dětmi na prodloužený víkend? Stezky korunami stromů, Staré Hrady nebo Peklo Čertovina

Tipy rodičů 4. 7. 2018 Sdílet

Červencové svátky připadají na čtvrtek a pátek jen jednou za…několik let 😀 Byla by velká škoda krásného prodlouženého volna nevyužít a my pro vás máme tipy na výlety po různých koutech země!

Stezky korunami stromů, Vysočina, Lipno nebo Liberec? Jeden kraj krásnější než druhý a my máme pro vás spoustu tipů na výlety od našich blogerek a mama ambasadorek, tak se nechte inspirovat

Stezky korunami stromů: do oblak a ještě dál

Žádná jiná turistická „atrakce“ není tolik vyhledávání v internetových vyhledávačích jako stezka v oblacích, resp. stezka korunami stromů. Proč? Protože je to skvělý cíl výletu.

Fascinující stavby, výšlap až nad vrcholky stromů, informativní naučná stezka, tobogány a mini lanová centra. A pak ten výhled do kraje! Lipno, Janské Lázně, Dolní Morava? Víme i o dalších! Všechny jsou bezbariérové a všechny máme prověřené.

Chceme vyrazit za stezkami v korunách stromů

Stezku v oblacích na Dolní Moravě beru jako samozřejmost, kterou stojí za to aspoň jednou navštívit .Než pojedete nahoru lanovkou, nebo si to vyšlápnete po svých určitě si kupte vstupenku. Nahoře je totiž na ně někdy taková fronta, že by vás to nadšení mohlo přejít. Jestli patříte mezi Ty, kteří raději vrcholy zdolávají a to i s kočárkem, nemáte se čeho bát.

— mama ambasadorka Katka

Článek o stezkách korunami stromů.

Peklo Čertovina

Na Vysočině je toho k navštívení více. Vyrazte třeba do Pekla Čertovina. Jak často máte možnost si samotné peklo prohlédnout, nechat si ukázat nějaká ta mučidla, vyzkoušet čertovskou školu a možná se nechat malinko postrašit samotným Luciferem?

Máte rádi pohádky a ani pekla se nebojíte? Tak to se vám bude líbit v Pekle Čertovině, kde se můžete dostat až dvanáct metrů pod zem a poznat místa pravých pekelníků. Není to zas tak extra strašidelná podívaná a důkazem je fakt, že nás k tomuhle výletu přemluvily dvě malé předškolačky 🙂 .

— mama blogerka MK life

Článek o Pekle Čertovina.

Chceme voucher do Peklo Čertovina

A co dál navštívit v okolí? Co třeba Nové Hrady nebo skanzen Veselý Kopec?

Lipno: Království lesa

O Stezce korunami stromů na Lipně už jsme vám psali, ale na Lipně je hned vedle další naprosto skvělé místo, kde si to užijete vy i děti. Novinkou z roku 2016 je Království lesa. Mama ambasadorka Klára jej navštívila s dvěma dětmi (miminko v kočárku a 4 letá dcera).

Na Lipně jsme byli po několikáté a rádi se vždy vracíme. Vše tam již dobře známe, ale co nám doslova učarovalo, tak to bylo rozhodně Království lesa. Je to novinka na Lipně, najdete jí hned vedle Stezky korunami stromů. Na první pohled vypadá malinké, ale to pravé Království s velkým K se schovává v lesích. Areál je rozlehlý, najdete tam obrovské prolézačky, hřiště, klouzačky i naučné prvky o lesích. Co je super, tak je tam několik občerstvení, kde se nají celá rodina a opravdu dobře.

— mama ambasadorka Klára

Článek s tipy na zážitky na Lipně.

Vše se dá hravě zvládnout i s kočárkem, terén je na to připravený. Celé je to opravdu dokonale zpracované ve stylu přírodních prvků. Rozhodně jsem tam nebyli naposledy.

Dobré vědět:

  • Pokud si koupíte dospělou vstupenku zároveň na Stezku korunami stromů a do Království lesa, zaplatíte 385 Kč a ušetříte 85 Kč oproti dvěma samostatným vstupům.
  • Na vrchol, kde najdete Stezku i Království, se můžete dostat Stezkabusem, lanovkou (neplatí v zimní sezoně), na kole nebo pěšky. Značená trasa je dlouhá 1 kilometr.

Liberecký EKOPark

Unikátní místo o rozloze téměř 5 000 m2 se proměnilo v zelenou oázu, zelené srdce města Liberce. První volnočasový EKOPark Liberec je místem setkávání zaměřeným na ekologii, ekonomiku, vzdělávání, kulturu, životní prostředí, zdraví člověka, sport a volnočasové aktivity pro všechny věkové kategorie.

Ambasadorka Renata si toto místo zamilovala: „EKOPark je úžasným rodinným místem ve stínu kopce a příjemným chládkem Lužické Nisy. Oáza klidu přímo ve městě.“

V EKOParku najdete bukové bludiště, obří pískoviště, blátivou kuchyni, vodní stěnu, hmyzí hotel, čapí hnízdo z větví, stezku naboso, kontaktní minizoo, javorový altánek s dřevěnými skládačkami, venkovní skandinávské wellness, terasy s houpacími sítěmi nebo stolky s židlemi a kniho-budkami, naučnou stezku, kavárnu, toalety pro drsňáky čili kadibudky (ale nebojte mají i porcelánový expres) a samosebou i přebalovací pult.

Článek s tipy na výlety v Liberci.

Hrad a zámek Staré Hrady

Na hrad? Na zámek? S dětmi? Na Starých Hradech to může být rozhodně zábava. Usídlila se tu rodina dračího krále Rozumbraďáka a další pohádkové bytosti z říše čaroděje Archibalda I. Najdete ho 5 km od Dětenic a můžete se naučit i létání na koštěti. 

Několik prohlídkových okruhů, kterými vás provedou čarodějnice a čertenice a desítky pohádkových postav, jejichž životní osudy se během prohlídek dozvíte. A jako bonus se tu můžete naučit létat na koštěti 😀 

A co ke své návštěvě doplňuje mama blogerka Mama live?

Pětiletá Barunka dva dny předem vyjmenovávala jednotlivé pohádkové postavy, které zná, a zjišťovala, jestli je při prohlídce pozná. Myslím, že i ona ale byla nakonec překvapená, když sdělila čarodějnici Racochejle, že má ráda Elsu, a ona ji pozvala do Ledového království. Nebojte, pouze shoda jmen, Disneyho kýč nemá na Starých Hradech co dělat. 

— mama blogerka Mama live

Článek o Starých Hradech.

Staré Hrady zní skvěle, chceme voucher

A kromě Starých Hradů můžete poblíž navštívit třeba Škoda muzeum v Mladé Boleslavi.

Výstava LEGO® Czech Repubrick

Chystáte se na výlet do Prahy a chtěli byste za památkami, ale děti protáčí oči? Tak je vezměte na památky z LEGO® kostek a titul „Rodič roku“ vás nemine.

V pražském hračkářství Hamleys právě probíhá výstava Czech Repubric.

Upřímně jsem nečekala tak veliký prostor, který byl skvěle osvětlený. K vidění byly ty nejznámější české památky, hrady, kostely, postavené právě z těch nejmenších LEGO® kostiček. Na co vás nalákám? Na Katedrálu Sv. Víta, Karlštejn, Bezděz, vilu Tugendhat, Ještěd, Tančící dům. Nás nejvíc pobavila expozice pouti, něco jako naše Matějská. Zde se nám líbilo, že jsme mohli pomocí tlačítek roztáčet kolotoče, pouštět autodráhu, rozsvítit v domě hrůzy.

— mama blogerka Veru Harnol

A trocha čísel: Na výstavbu bylo spotřebováno 2.5 tuny kostek lega. Stavění modelů zabralo 13850 hodin. Nejvyšší stavba výstavy měří 2.35 metrů.

Článek o výstavě Czech Repubrick.

Chceme navštívit Czech Repubrick

Rezervace SOOS

A budete-li se nacházet na západě Čech, navštivte rezervaci SOOS blízko Františkových Lázní. Jde o unikátní místo, v rámci celé Evropy, které rozhodně stojí za návštěvu. Dětem může název připomínat volání o pomoc. Ale slovo „Soos“ znamená v egerlandském, tj. chebském německém nářečí „močál“.

Rezervace byla vyhlášena v r. 1964. Přístupné však není celé území,   ale jen 1,2 km dlouhá naučná stezka, která vede po dně vyschlého jezera, které mělo slanou minerální vodu. Ze schránek jezerních řas rozsivek vznikla na jeho dně evropská rarita – tzv. křemelinový štít. Trasa je vedena po povalových chodníčcích. Krajina působí velmi zvláštně. Někteří ji přirovnávají k měsíční.

— mama ambasadorka Markéta

Milují Vaše děti pravěký svět? Pak navštivte i pavilon s expozicí „Dějiny Země“ a paleontologie s velkoplošnými reprodukcemi obrazů Zdeňka Buriana. Mohly by je nadchnout i modely prehistorických ještěrů v životní velikosti, některé dokonce zavěšené v prostoru. V areálu je také přírodní geologický park s ukázky hornin,  muzeum s expozicí „Příroda Chebska a Soosu“, stanice pro záchranu živočichů a expozice „Ptačí svět“. Součástí areálu je i daňčí obora a odpočinková zóna s občerstvením.

Dobré vědět:

Parkování je zdarma v areálu. V blízkosti je rezervace je i vlaková zastávka. 

Tipy rodičů

Tipy rodičů

Je stezka vhodná pro kočárek? Čeká na konci cesty odměna v podobě domácího ledového čaje a dětského hřiště? Je prohlídka zámku odborná a na dvě hodiny nebo je přizpůsobena i dětem? Kde najdete příjemnou kavárnu s dětským koutkem nebo dokonce muzeum pro děti? To vše a mnohem více vědí naši ambasadoři, aktivní rodiče, kteří nám posílají fotky a zážitky s dětmi.