Navštivte Czech Repubrick a užijte si české památky z LEGO® kostek a kostiček

Navštivte Czech Repubrick a užijte si české památky z LEGO® kostek a kostiček

Veru Harnol Veru Harnol 4. 7. 2018

První věc, kterou ráno dělají vaše děti, je stavění paláců z kostiček? A vy pak v noci, když se plížíte dětským pokojíkem, abyste přikryli ty malé odkopance, jen tiše úpíte, když na LEGO® kostičky šlápnete?

Jste prostě LEGO® rodina? Vypravte se pro inspiraci na krásnou výstavu do pražského hračkářství Hamleys: Czech Repubrick.

Mama blogerka Veru Harnol sem vyrazila s pětiletým Lukáškem a kromě českých historických památek z kostiček je okouzlila i pouť, filmové postavy a další.

Chceme voucher na výstavu Czech Repubrick

S Lukáškem jsme měli možnost omrknout výstavu LEGO® Czech Repubrick.


Upřímně jsem nečekala tak veliký prostor, který byl skvěle osvětlený. K vidění byly ty nejznámější české památky, hrady, kostely, postavené právě z těch nejmenších LEGO® kostiček. Na co vás nalákám? Na Katedrálu Sv. Víta, Karlštejn, Bezděz, vilu Tugendhat, Ještěd, Tančící dům.

Nás nejvíc pobavila expozice pouti, něco jako naše Matějská. Zde se nám líbilo, že jsme mohli pomocí tlačítek roztáčet kolotoče, pouštět autodráhu, rozsvítit v domě hrůzy.

K vidění toho bylo mnohem více, včetně postaviček Mrtvé nevěsty, Terminátora, Harryho Pottera a jiných.  Pro děti je tam spousta interaktivních tlačítek, mého Lukáška bavily. Zabavil se i v zóně, kde si mohl stavět cokoliv z kostiček.

Zábavná je i tabule, kam se hosté jakoby podepisují. U vstupu jsme dostali sešit, kde se měly plnit úkoly, ale přišlo mi, že je to pro trochu starší děti, tak jsme se úkolům nevěnovali. Za splněné úkoly se dostávají ceny.   

Vstup na výstavu je skvěle značený. Vejdete do hračkářství Hamleys z ulice Na Příkopě, míjíte zmrzlinu a fresh bar a hned na vás vykoukne ukazatel, dáte se doprava. Můžete jít po schodech, anebo sjedete dolů výtahem. Za bezbariérový vstup palec nahoru.

Chceme voucher na výstavu Czech Repubrick

Veru Harnol

Veru Harnol

Jsem již druhým rokem pracující maminka na full time. Ovšem ani to mi neubírá na elánu a snažím se žít stále aktivní život, jako tomu bylo na mateřské dovolené, kterou jsem si užívala na 100%. Volný čas trávím nejraději se svou rodinou a nejbližšími přáteli. Ráda odpočívám aktivně formou výletů anebo péčí o svou domácnost. A co je pro mě typické? Úsměv na rtech!