Jak se dětem líbí Peklo Čertovina? Testovala mama blogerka

Jak se dětem líbí Peklo Čertovina? Testovala mama blogerka

MK Life 28. 12. 2018 Sdílet

Že do Pekla přijdou jen zlobivci a neposluchové? Ale kdeže! Do Pekla Čertovina na Vysočině se s rozzářenýma očima hrnou i ty děti, které na svém kontě žádné hříchy nemají. Čerti jako z pohádky? Nejste daleko od pravdy, Čertoviny se natáčely právě tady. A vy si sem můžete s dětmi zajet, Peklo si prohlédnout, nechat si ukázat nějaká ta mučidla, vyzkoušet si čertovskou školu a možná vám trochu strachu nažene i samotný Lucifer. A kdo si troufne, může se ubytovat v mobilheimu nebo v chaloupce a Peklo bude mít k dispozici na více dní. Nebojte, čertiska jsou už dávno civilizovaná a bydlení stojí za to!

O svoje zážitky z Pekla se s námi podělila mama blogerka MK Life, která si tam s rodinou udělala výlet. 

Chci zjistit, jaké je to v Pekle!

Máte rádi pohádky a ani pekla se nebojíte? Tak to se vám bude líbit v Pekle Čertovině, kde se můžete dostat až dvanáct metrů pod zem a poznat místa pravých pekelníků. Není to zas tak extra strašidelná podívaná a důkazem je fakt, že nás k tomuhle výletu přemluvily dvě malé předškolačky 🙂 .

Rodinný areál je údajně jediný svého druhu v Evropě. Není „lekavý“, nemá za úkol vystrašit a za celé dopoledne jsme neviděli brečet jediné dítě 🙂 . Tak nějak je to celé spíš mířeno na rodinu, ale ti hlavní jsou tu spíše rodiče.

Čertovinu jsme navštívili už v březnu, takže o nějaký turistický nátřesk byla nouze. Hlavní pekelná část je pod střechou. Je to tedy na Vysočině fajn program,  když se počasí nebude dařit. Venku jsme si s holkama nakrmili místní kozenu

… tříletá dcera zalezla (zcela dobrovolně) do první klícky, kterou našla a tady HO prvně viděla 😀 . Čert vyšel ze dveří a vyrazil si to k senu na krmení, pozdravil se s místní kozenou a nám se dostalo prvního otrkání 🙂 .

Interiér je dokonalý 🙂 . Do Pekla si můžete dojet buď jen na výlet omrknout venkovní část (malá, ne úplně čertovská), stavit se v Pekelné restauraci a zase vyrazit dom. Nebo si koupit prohlídku samotného Pekla.

Kdo čeká, že vás tady budou strašit, tahat z vás hříchy a bude se akce točit okolo vás, ten se plete. Pekelníci mají svůj vlastní „divadelní“ výstup, v průběhu kterého vás zapojují. U nás ale tahali z davu maximálně tatínky 😀 a vtípky a zábavu pobírali především dospěláci.

Julinka se držela hodně u mě a moc se mi líbilo, že na ni čerti koukali, ale vždy naprosto respektovali, že takové dítě není vhodným terčem. Naopak oprsklé šestileťáky, kteří na čerty vykřikovali sami, ty si čerti zapojili, jak bylo libo 🙂 .

Tady nám čertík ukázal nějaká ta mučidla a byla to vážně zábavná část prohlídky. Dost ale záleží, jaká se sejde skupina. S námi byli samí šprýmaři, takže veselo bylo dosti 😀 . Na fotce jeden z tatínků na Zadkoplesku 😀 Jeden z možných trestů v očistci 🙂 .

Najednou ale přišla čertice kantorka a začala sbírat děti. Nela šla do čertovské školy, aby se něco naučila a na chvilku si vyzkoušela, jaká je ta školní docházku v rohatém teplíčku 🙂 .

A je vám tenhle interiér povědomý? Nelince bude tento týden 5 let a před měsícem jsme spolu byly úplně poprvé v kině. Shodou okolností jsme vybrali pohádku Čertoviny a právě tahle pohádka se natáčela tady.

Jestli se tam holkám něco nelíbilo? Jojo, byl to samotný Lucifer. Svou roli hrál dost přesvědčivě a i když o nás ani nezavadil pohledem, stáhli jsme se do zadních řad 🙂 . Kostým, hluboký hlas… stačilo 🙂 .

Co jsem od jiných maminek slyšela,  naši čerti byli hodně slušní. Bylo to určitě tím, že jsme byli všichni s malými dětmi. Pokud se prý sejdou na prohlídce puberťáci, je slovník čertů ne úplně pro děti školkové 🙂 .

Krom hezkých interiérů, příběhu o pekle a občerstvení, kdy se napijete z čertích rohů, se ještě naučíte všech sedm hříchů. Jsou v pekle moc hezky vyobrazené a v úzkých uličkách si je můžete prohlédnout.

Některé holky poznaly, jiné byly pro nás nové, ale stejně byla největší zábava až v pekelném báru, kde se pilo. Všem dětem tam natočí kofolu, ale rozumný čert za bárem nenamítal, když jsem pro holky poprosila o vodu.

A pekelná restaurace? Ta je krásná! Co se pak týče jídelníčku, já byla drobet nešťastná, protože to bylo samé smažené, hranolkové, řízkové, kečupové a mezi tím vším alespoň ta jedna ryba a s brambory 😀 . Díky za ní, protože děti se tam i tak super najedly.

Jedna porce jim bohate stačila napůl a já už se začala těšit na cestu zpět,  kdy nám holky po obědě usnou v autě a cesta domů už bude úplný klid.

Ukažte mi všechny nabídky Pekla Čertovina

Peklo otestoval na vlastní kůži i náš Richard:

MK Life

MK Life

Znáte blog MK life? Píše ho mladá lékařka a hlavně máma dvou dětí. Čtenáře inspiruje tak moc, že získala 1. místo v soutěži MAMAblog 2017.