Blogerky radí, kam s dětmi v Praze: 7 tipů, které by vás možná nenapadly

Blogerky radí, kam s dětmi v Praze: 7 tipů, které by vás možná nenapadly

Tipy rodičů 3. 1. 2020 Sdílet

Chcete neturistické, a přesto originální tipy na pražské zážitky? Pak jich pro vás máme rovnou sedm! Otestovaly je přední české mama blogerky nebo nám na ně daly tip aktivní maminky z našeho týmu ambasadorek, ke kterým se můžete přidat i vy (stačí napsat pro více info na deti@slevomat.cz)

Trabant muzeum (podle ambasadorky Evy a blogerky Veru Harnol)

Vydejte se do pražského Motola, najdete zde Trabant muzeum věnované nejznámějšímu výrobku východoněmeckého automobilového průmyslu. A přijeďte s celou rodinou, děti budou nadšené ze závodní dráhy, kde si mohou samy s modely trabantů zasoutěžit.

Ideální je navštívit toto muzeum třeba v létě a spojit to s procházkou v nedalekých přírodních parcích, projít se v oboře Hvězda či v parku Ladronka. Nenacházejí se tu jen exponáty týkající se trabantů, ale jsou zde vystaveny i hračky z druhé poloviny minulého století. Našli jsme tam i takové, se kterými jsme si sami s manželem hráli. 

— Ambasadorka Eva

A blogerka Veru Harnol doplňuje: „Celé muzeum je interaktivní, což jsou plusové body. Děti mohou na vše sahat, sedat si do trabantů, točit volanty, hrát si s autodráhou, s malými autíčky trabantů, sedět na motorce, na terase jezdit na trabantích odrážedlech, sledovat 3D diapozitivy a spousta jiného. Mě zaujaly všechny malby na stěnách, nejvíc asi ta, kde je Karlův most a po něm přejíždí trabant.“

Přečtěte si celou recenzi.

Minigolf pod Žižkovskou věží (podle blogerky Pavly)

Jedno z pražských „center“ je Žižkov se svojí dominantou Žižkovskou věží. V okolí najdete parky, příjemné kavárny a známé farmářské trhy. A taky dobrodružný minigolf, který s rodinou otestovala blogerka Pavla.

Některá minigolfová hřiště jsou krytá, jiná v divoké přírodě, některá jsou „pro mimina“ a jiná už pro krapet zkušenější hráče.

Tentokrát jsme vyzkoušeli minigolf, který bych nazvala dobrodružný. Ty jamky jsou totiž tak záludné, že si užijete. A taky to bude zkouška nervů a trpělivosti 😀 Hřiště je hned u žižkovské televizní věže, v areálu Tower Park, hole a míčky si půjčíte ve stánku u restaurace Miminoo a když budete mít voucher ze Slevomatu , tak vám k výhodnému vstupnému dají i nápoje (např. alko/nealko pivo, ledový čaj).

— Blogerka Pavla

Přečtěte si celou recenzi.

Toboga Fantasy (podle blogerky Mama live)

Na Zličíně, západním konci Prahy, je kromě obchodních center i dětský ráj. Zábavní centrum Toboga, kde se můžete na pár hodin schovat před letním vedrem, uspořádat tu dětské setkání nebo oslavu. Otestovala ji blogerka Mama live a ač sama přiznává, že na velké herny moc stavěná není, Toboga ji nadchla – ono stačí vychytat dobu, kdy tu nebudou davy, a hned je to o něčem jiném.

Atrakcí tak akorát, jako hodně, ale zároveň si všechno děti během dvou hodin vyzkoušely a mohly se k oblíbencům vracet. Myslí se tu na všechny věkové kategorie dětí. Prolézací hrady, obří skluzavky a tobogány, lanový park, tubing a bobovka, balónkové fontány a shot aréna, fun park pro nejmenší a hřiště pro milovníky míčových her, skákací hrad, vulkán a horolezecká stěna, trampolíny, motorky a elektrická autíčka a pro větší stolní fotbal, air hockey a kulečník. A to jsem určitě ještě něco zapomněla…

— Blogerka Mama live

Přečtěte si celou recenzi.

Strašidelný Vyšehrad (podle ambasadorky Katky)

Tají se vašim dětem dech, jakmile začnete vyprávět pohádky o čertech nebo pověsti o Šemíkovi či Libuši? Vydejte se na některou z procházek od Strašidelná a Kouzelná Praha, jako to udělala ambasadorka Katka se synem Vojtou (5 let).

„Některé procházky mají šedesát minut, jiné devadesát. Riskla jsem to a vyrazili jsme na delší – objevovat strašidelný Vyšehrad. Průvodkyně synka okouzlila tak, že zapomněl šplhat po všem v okolí, jak je jeho dobrým zvykem. Poslouchal příběhy o čertech, krkavcích i o procesí umrlců neboli zombíků – což pro něj bylo hned pochopitelnější slovo. Je to opravdu parádní rodinný zážitek, spoustu zajímavostí se dozvíte vy i děti, zvládnou to zvídavější pětileté děti. Věděli jste například, že jen u nás máme strašidlo, které chrání ty, kdo mají po veselém večeru naváto? :-)“

— ambasadorka Katka

Tip od ambasadorky Katky: Líbit se budou i vysloveně dětské trasy Co vyprávěl skřítek Sýpek a Zase skřítek Sýpek, během kterých se podíváte na Hradčany, Kampu a Malou Stranu.

Muzeum iluzí (podle blogerky Andrey Tengler)

Když slyšíte muzeum, představíte si nudu? Omyl! V tomhle muzeu se budete bavit parádně. Illusion Art Museum Prague (ve zkratce I AM PRAGUE) je první české muzeum věnované iluzi a triku v umění. Najdete ho přímo v srdci Prahy na Staroměstském náměstí. A se čyřletým Rikim jej navštívila mama blogerka Andrea Tengler.

S Richardem jsme tentokrát vyrazili do kouzelného muzea, abychom se i my na pár hodin ponořili do světa iluzí a magie . Jestli chcete vidět židli z Pána prstenů (podle pana průvodce je to opravdu ta, kterou měl Gandalf:-D) a proměnit se v anděly, nenechte si to ujít.

— Blogerka Andrea Tengler

Zemědělské muzeum a Waf Waf (podle ambasadorky Katy)

To se řekne Letná, ale když není vaše dítě hipster, má vůbec smysl tu něco dětsky zajímavého hledat? Naopak! Kromě obrovského parku s kyvadlem a nádherným výhledem na Prahu najdete na Letné i velké dětské hřiště, spletitý propletenec chodníků na projíždění na kole či odrážedle a jen pár metrů odtud jedno z nejinteraktivnějších muzeí v Praze.

Zemědělské muzeum – poznáte jej podle traktorů u schodů a na své si tu přijde opravdu každý. Zajímavé expozice, témata jako Rybářství, Gastronomie, Lesnictví a další – děti si můžou leccos samy vyzkoušet, vy jim můžete přečíst poutavé texty a pak jsou tu střecha a „sklep“… Ze střechy uvidíte celou Prahu, jsou tu bylinkové záhony, včelí úly. A v nejspodnějším patře muzea zase najdete expozici traktorů – děti si je můžou vyzkoušet, jsou tu pro ně ale i dětské traktůrky, možnost „podojit“ krávu apod.

— Ambasadorka Katy

A protože děti mají pořád hlad, tak stačí popojít na hlavní letenskou třídu, ulici Milady Horákové, a jít po čuchu – letenskou pobočku Waf-Waf ucítíte z dálky! Není to tu už dávno jen o sladkých pokušení, můžete si objednat snídaňové menu s vajíčky a dalšími dobrotami. A jako bonus je v zadní části provozovny malý dětský koutek.

Snídaně ve Waf Waf mě zajímá

Hamleys (podle ambasadorky Petry) a výstava Lego Czech Repubrick

Říkáte si, proč tip na hračkářství?

Hračkářství Hamleys není totiž jenom hračkářství. Na několika patrech naleznete nejen nepřeberné množství hraček, ale především spoustu atrakcí, her a zábavy.

— Ambasadorka Petra

Při procházce centrem Prahy si můžete přijít vyzkoušet nejrůznější atrakce (obří kolotoč jako na benátské pouti, tobogán a další), ovládat pohyblivý bagr nebo pracovat se syntetickým pískem, projít si zrcadlový labyrint a nebo třeba navštívit výstavu Lega!

Lego výstava českých památek – Vítejte v Czech Repubrick: Víte, že na každého člověka na světě připadá asi 62 kostek Lega? Z tak obrovského množství se dá postavit cokoliv. Hrady a zámky, moderní architektura, obří ruské kolo… Nebo klidně celá země! Navštivte Czech Repubrick a na ploše větší než 900 m2 poznejte, jak by se v takové Lego zemi žilo. 

Tipy rodičů

Tipy rodičů

Je stezka vhodná pro kočárek? Čeká na konci cesty odměna v podobě domácího ledového čaje a dětského hřiště? Je prohlídka zámku odborná a na dvě hodiny nebo je přizpůsobena i dětem? Kde najdete příjemnou kavárnu s dětským koutkem nebo dokonce muzeum pro děti? To vše a mnohem více vědí naši ambasadoři, aktivní rodiče, kteří nám posílají fotky a zážitky s dětmi.