Muzeum Trabantů: nechte děti poznat retro vozítka od střechy po motor

Muzeum Trabantů: nechte děti poznat retro vozítka od střechy po motor

Veru Harnol 1. 4. 2018 Sdílet

Když potkáte trabant na ulici, vy se usmějete, protože jste jej zažili v plné parádě, a děti se ptají, co je to za legrační vozítko 😀 Moderátor Leoš Mareš udělal na jaře svou měsíční jízdou v trabantu tomuhle autu pěknou reklamu. A v pražském Motole najdete muzeum, kde se kolem těchto retro vozítek točí naprosto vše. „Přivítá vás milá paní!“ – to je úvod spousty recenzí, které jsme k muzeu obdrželi, a v muzeu je prostě znát, že trabant je láska.

Velmi to ocenila i mama blogerka Veru Harnol, která si tu s pětiletým Lukáškem užila nedělní odpoledne a podělila se o zážitky.

Chceme si na trabanty zavzpomínat

Měli jsme s Lukáškem volné nedělní odpoledne, tak jsme vyrazili do Trabant muzea, které máme kousek od domu. Muzeum se nachází kousek od motolské nemocnice. Nemůžete tohle místo minout, jelikož je vše důkladně značeno až k cílovému místu. Již na příjezdové cestě potkáte několik trabantů z venkovní expozice.

Parkování před muzeem je zdarma a nemusíte se bát, že byste nezaparkovali. Než vstoupíte do muzea, tak vás zaujme obrovská venkovní terasa s posezením a taky odpadkový koš z kufru trabantu. Uvnitř u nákupu vstupenek vás přivítá milá paní, která vás zavede do prvního patra expozice. Nahoru se jde po schodech, bezbariérový přístup jsem nenašla, jak je to s kočárky netuším.

Muzeum je krom trabantů plné prosklených výloh s dobovými proprietami. Ve vitrínách jsou k vidění staré SPZ, řidičské průkazy, diplomy, klíče, vše co patří k autům. Ale také jsou k vidění staré hračky, které Lukáška zaujaly a nechtěl věřit tomu, že jsem si s nějakými věcmi hrála i já jako malá holčička. Je to hezké si takhle zavzpomínat.

Celé muzeum je interaktivní, což jsou plusové body. Děti mohou na vše sahat, sedat si do trabantů, točit volanty, hrát si s autodráhou, s malými autíčky trabantů, sedět na motorce, na terase jezdit na trabantích odrážedlech, sledovat 3D diapozitivy a spoustu jiného. Mě zaujaly všechny malby na stěnách, nejvíc asi ta, kde je Karlův most a po něm přejíždí trabant.

Muzeum je klimatizované, což je v těchto dnech hodně příjemné. Další pozitivum jsou toalety, které jsou úplně nové a čisté a i zde jsou samolepky trabantů, které děti zaujmou. Náš Lukášek je všechny spočítal a nechtěl jít z toalet ven. Kavárnu venkovní jsem zmínila na začátku článku, ale nenapsala jsem, že je zde i posezení vnitřní. Koupit si zde můžete i dárkové předměty s trabantím motivem. Vstupné není drahé, mně přišlo spíše symbolické. A co mě jako hodně zaujalo, to byla cedule u vchodu, že celé muzeum vzniklo BEZ podpory jakýchkoliv dotací z fondu EU. To je obdivuhodné.

Pokud vás Trabant muzeum zaujalo, tak vám doporučuji zajet se tam podívat. Vstupenky za lepší ceny můžete právě teď objednat přes Slevomat. Je hezké zavzpomínat, ukázat dětem něco z naší historie a podpořit celý krásný projekt. Trabantem jezdil Leoš Mareš, takže to auto musí mít přeci úroveň!!! 

Chceme si koupit voucher do Trabant muzea

Veru Harnol

Veru Harnol

Jsem již druhým rokem pracující maminka na full time. Ovšem ani to mi neubírá na elánu a snažím se žít stále aktivní život, jako tomu bylo na mateřské dovolené, kterou jsem si užívala na 100%. Volný čas trávím nejraději se svou rodinou a nejbližšími přáteli. Ráda odpočívám aktivně formou výletů anebo péčí o svou domácnost. A co je pro mě typické? Úsměv na rtech!