Mama blogerka navštívila Světelnou show v divadle Ta Fantastika

Mama blogerka navštívila Světelnou show v divadle Ta Fantastika

BABYBISTRO 9. 5. 2018 Sdílet

Kulturou žijící rodiče vždy uvítají, když mohou za zážitkem třeba do divadla vzít i své děti a sdílet s nimi lásku k umění. Pokud je divadelní představení uzpůsobeno svým obsahem, ztvárněním a délkou dětskému divákovi je to ideální. Pak i rodič leccos sleví ze svých nároků a je rád, že děti si to užily a zase poznaly něco nového.

Mama blogerka Míša z blogu Babybistro navštěvuje s tříletou Stellinkou divadla, muzikály pravidelně a kulturou opravdu žijí. Tentokrát se vydali do divadla Ta Fantastika i s tatínkem a užili si Světelnou show (Light Art Show). Jaké to bylo a koho to bavilo nejvíc?

Chci voucher na Světelnou show do Ta Fantastika

Světelná show završí odpočinkový výlet do centra!

Už když jsme šli na světelnou show, věděli jsme, že míříme správně. Třikrát se nás rodinky s dětmi ptaly na cestu do divadla Ta Fantastika, takže kdybychom šli společně, vypadali bychom jako zájezd z Moravské Třebové. Na pokladně jsme si vyzvedli vstupenky, které jsme si zamluvili předem – a udělali dobře, protože divadlo bylo až na pár míst úplně plné. A až na výjimky Čechy.

Bylo poznat, že řada lidí si udělala výlet do Prahy celodenní a světelnou show to celé završila. Věřím, že právě mimopražským bude vyhovovat to, že si lístky buď promění na základě voucheru chvilku před začátkem na pokladně, nebo zabookují předem, aby měli své místo jisté. Třeba když se v pátek rozhodnou: „Je hezky, tak co kdybychom jeli na výlet do Prahy?“. Hraje se každou sobotu od 17.hodin.

Jedním tahem, sprejem sprejem, Prahu na plátno maluju!

Umělec rozjel svou show na minutu přesně a na konci jsme si říkali, že to musela být pěkná dřina (i když trvala jen půlhodinku). Byl celý upocený a zadýchaný, protože jel opravdu v tempu, skoro jako atlet na Zlaté tretře.

Sprejem kreslil motivy Prahy, typické prvky, jako je Pražské jezulátko („A maminko, proč ukazuje, kolik mi je roků?“) a výjevy z dějin, jako jsou třeba přijíždějící tanky, demonstrace v osmdesátém devátém… To samozřejmě (tříletá) Stellinka nepochopila, netušila, o co jde, jí bavilo spíš nakreslené letadélko nebo ten „kostelíček“ (Katedrála svatého Víta).

Největší úspěch měl Golem, kterému vetkl umělec na závěr rozzářený šém. Doplnila to správná hudba a Stelli napětím ani nedutala.

Za sebe bych představení doporučovala spíše nenáročným divákům, kteří se prostě chtějí pobavit a vidět zase něco jiného než činohru, a třeba už viděli dost jednoduchých muzikálů.

Muž je z „klubu náročných diváků“, a tak lehce zíval, okouzlení nad prací světelného „sprejera“ ho po pár minutách přešlo. Mě zase trochu rušilo plátno, které se při sprejování (hlavně z přední strany) rozvlnilo. A taky se někteří diváci zřejmě domnívali, že když se nemluví na jevišti, může se mluvit v hledišti. O přestávkách, zatímco čekali na workshop, si zase vybalili svačinku, tak se není čemu divit, že některé sedačky nejsou zrovna nejčistší.

To, jak obrazy na luminiscenčním plátně vznikají, aby za chvíli zmizely a nahradily je nové, prozradila hosteska (v češtině, angličtina byla jako druhá v pořadí a byla značně osekanější). Na jeviště se nahrnuli malí diváci, kteří si chtěli spreje na vlastní ruce vyzkoušet. Stellinka se nikam netlačila, styděla se, a tak jsme se vydali na procházku Prahou. Za tím „pravým“ Golemem…

Chci voucher na Světelnou show do Ta Fantastika

BABYBISTRO

BABYBISTRO

Jsem požitkářka, která si vychutnává všechny role života, nejen tu mateřskou. Můj život vyplňuje tříletá dcera a písmena, proto moje cesty vedou přes média, PR i marketing až k blogu Babybistro, kde si ráda dělám věci po svém. Stejně jako v životě. Odjet jen s holčičku na dovolenou? Otestovat dvacet příkrmů? Jasná výzva. Navíc organizuji Mama Blog roku, vyhlášení nejlepších blogerek, které se věnují dětem a mateřství.