Blogerka Veru Harnol si se synem postavila robota!

Blogerka Veru Harnol si se synem postavila robota!

Veru Harnol 16. 4. 2018 Sdílet

„Co budeme dnes dělat?“ – zdánlivě nevinná dětská otázka, ale vy víte, že musíte odpovědět „správně“, pokud chcete být ten nejlepší rodič na světě. Už vám dochází nápady? Máme pro vás prověřený tip!

Lekce robotiky. Složit si vlastního robota? Které dítě by tohle odmítlo? 

Blogerka Veru Harnol vzala pětiletého Lukáška na jednu takovou lekci a i když byl nejdřív trochu nesvůj z neznámé aktivity, nakonec nechtěl domů a maminka mu musela slíbit, že se za roboty ještě vrátí!

Chci vyzkoušet lekci robotiky

Minulý týden jsem Lukáška vzala na zkušební lekci robotiky. Ani jeden z nás nevěděl, do čeho jdeme, ale jelikož Lukáška baví stavět z Lega a má trpělivost se stavebnicemi, tak jsem si řekla, že zkusíme něco nového 🙂 No ale na co jsem díky tomuto projektu přišla? Lukášek je po mně, nemá rád nové věci a když neví, co se bude dít, tak znejistí. Stalo se to i nyní. Nechtělo se mu, měl desítky řečí a důvodů, proč na robotiku nejít 🙂 No smála jsem se tomu a snažila se mu naznačit, že se nemá čeho bát, ba naopak, měl by se těšit. První obavy z neznámého ho opustily ihned při příchodu do Centra robotiky, kde byla na recepci moc milá paní. Taky ho zaujal robůtek, který byl jako živý. Ten se líbil moc i mně 🙂 A jak probíhala první zkušební lekce?

Lekce jsou obvykle bez rodičů, ti zůstávají na recepci a čekají na své malé talenty. Ovšem znáte mě, já jsem to nějak ukecala a podařilo se mi na lekci dostat s Lukynkem. Jinak by to ani nešlo, byl nervózní a jsem strašně ráda, že jsem mohla být u toho, jak byl šikovný, s ním, ale to předbíhám 🙂

Takže jak probíhá lekce? První se lektor s Lukynem seznamuje (ptá se na jméno, věk, zjišťoval co Lukáška baví, apod). Pak na tabletu zapíná instruktážní video, kde jsou v hlavní roli Lego postavičky a objevují se tam i věci jako ponorka, dron, roboti… A lektor vysvětluje, že všechny tyhle věci jsou lidmi ovládány na dálku.

Druhým krokem je stavění robota dle návodu v tabletu. Každý následující krok si musel Lukášek překliknout přes šipku na tabletu (zde je člověk rád, že mu ovládání tabletu není cizí). Nevím jak vaše děti, kterým ještě není pět let, ale Lukášek mi zatím doma nenaznačil, že umí stavět dle návodů 🙂 Vždy je to u nás doma v mé režii. Proto jsem zírala doslova jako puk, tenhle malý kluk je talent. Ani jednou nezaváhal! Když bylo potřeba, počítal si dírky na součástkách, a vždy našel správný díl. Lektor mu pomáhal jen pořádně stlačit součástky k sobě.

Po zapojení nějakých propojovacích kabelů přišla řada na spárování robůtka s jedním okem a tabletem. Zde to bylo v režii lektora. Pak ukázal Lukáškovi tlačítka a jejich funkce. Robot se pohyboval dopředu, dozadu, vydával zvuky, měl i nějaké čidlo, aby nepřepadnul ze stolu. No byla to legrace 🙂 Lukášek si s ním vyhrál, komunikoval s ním, jako by byl živý.

Pyšný Lukášek a já jsem byla také pyšná! Díky lekci robotiky mi opět došlo, jaký je to velký kluk. 

Určitě vás zajímá, kde se Centrum robotiky nachází. No pro mě to bylo téměř u baráku. Robotika je pár metrů od pražského obchodního domu OC Nový Smíchov a pro nás ze Strahova, je to ta nejlepší lokalita. Je to na začátku Plzeňské ulice při výjezdu z tunelu, podle mě by se dalo zaparkovat i v areálu (ale to si předem obvolejte). Centrum nemůžete z ulice přehlédnout, jsou dobře označeni, vchod není z hlavní ulice ale z vnitrobloku baráku.

Lekce trvala hodinu. A Lukášek (přes počáteční obavy) nechtěl z lekce odejít, přál si stavět další roboty. Slíbila jsem mu, že se do Centra robotiky brzy vrátíme a byl z toho nadšený.

Centrum robotiky nabízí čtyři druhy lekcí, od těch nejsnadnějších až po ty složité. Více informací a jejich nabídce ZDE. Já jsem hrozně ráda, že jsme lekci otestovali. Lukášek byl šťastný a to je pro mě nejdůležitější. 

Veru Harnol

Veru Harnol

Jsem již druhým rokem pracující maminka na full time. Ovšem ani to mi neubírá na elánu a snažím se žít stále aktivní život, jako tomu bylo na mateřské dovolené, kterou jsem si užívala na 100%. Volný čas trávím nejraději se svou rodinou a nejbližšími přáteli. Ráda odpočívám aktivně formou výletů anebo péčí o svou domácnost. A co je pro mě typické? Úsměv na rtech!