Království železnic, ráj pro malé i velké, otestovala blogerka Mama LIVE

Království železnic, ráj pro malé i velké, otestovala blogerka Mama LIVE

Mama live 26. 4. 2018 Sdílet

Dopravní prostředky jako program pro děti? Téměř vždy sázka na jistotu. Děti fascinují a co si budeme nalhávat, velké jakbysmet. Některé děti by vydržely jezdit celé odpoledne autobusem z konečné na konečnou, pro jiné je ideální sobota ta, kterou stráví za plotem letiště.

Tak ale k věci, že? Kam se chceme dostat? Do Království železnic.

Blogerka Katy z blogu Mama LIVE vzala do Království celou rodinu a jak se zdá, děti si kromě zážitku odnesly i brouka v hlavě – je lepší být řidičem tramvaje nebo mašinfírou?

Honzík se mohl uhoukat, Barunka zapomněla, že v království mají žít především princezny a Honzu jsme občas museli popohnat, když se nám někde zapomněl.

Chci voucher do Království železnic

Chcete mít z dítěte lékaře nebo právníka? Pak je Království železnic trochu risk!

Nevím jak u vás, ale u nás ještě tedy není výběr povolání potomků hlavním tématem dne. Máme nějaké favority, ale samozřejmě stále platí, ať jsou hlavně ať šťastné, no ne? 😀

Po návštěvě Království železnice jsem si dost jistá, že Honzík si dá nějaké to profesionální řízení dopravních prostředků do užšího výběru.

Na pražský Smíchov mezi vláčky a modely nádraží jsme se vydali v pátek po obědě celá rodina. Nějak se nenašel nikdo, kdo by jít nechtěl 😀 V Království bylo poloprázdno.

Nebyla to naše premiéra, o to víc mile jsem byla překvapená, jak to tu vzkvétá a jak se Království rozvíjí. Honzík byl před dvěma lety spící mimino, teď v necelých třech letech běhal okolo, houkal do všech stran a oči měl navrch hlavy, doslova!

Pětiletá Barunka si užívala řízení tramvaje a autobusu, focení na památku s pozadím plzeňského nádraží a když zjistila, jak vtipně interaktivní jsou všechna tlačítka u modelů nádraží z českých luhů a hájů, nedala jinak, než že je prostě obejdeme všechny! Tak jako vidět pidi lidi rvát se jako koně? Probudit umrlce? To chceš!

A pak je tu herna. No co k tomu dodat. Herny jsou fajn, herny mají děti rády 😀

Království železnice najdete pár metrů od OC Nový Smíchov, kde my pohodlně zaparkovali v garážích (první tři hodiny jsou zdarma). Na Anděla ale jezdí i autobusy, tramvaje, je tu metro. Takže dostupnost výborná.

Na úrovni ulice je pokladna a samotné Království  najdete v –1. a –2. patře. Sjedete po eskalátorech nebo výtahem, takže i s kočárkem je to pohodlné. U turniketů vás přivítá vítač Saša 😀

Ukončete výstup a nástup, dveře se zavírají!

První patro tvoří modely železnic, tramvajový vůz a autobus, který můžou malí i velcí řídit (a hlavně do omrzení otvírat a zavírat dveře :-D), kino a najdete tu i mašinky, jaké znáte z obchodních center. Tam z nich děti nemůžete sundat, tady je vyzkouší čistě z povinnosti, protože všude kolem je to mnohem zajímavější.

A pak je tu novinka. Focení na památku. My holky se fotíme rády 😀 Takže jsme si vybraly pozadí, Honzu s Honzíkem ponechaly svému osudu za volantem tramvaje a vyfotily si fotku z Plzně! Buď si můžete fotku poslat na email nebo si zaplatit a přímo na místě vytisknout. Malinko jsem s ovládacím systémem bojovala, ale na pomoc mi přispěchal pán z Království.

Na tomto patře najdete i automat s pitím a nějakým automatovým jídlem. Doporučuji vzít dětem svačinku a pití z domu, zvláště těm menším.

Nádraží ze všech koutů České republiky, ale hlavně interaktivní tlačítka!

A pak sejdete o patro níž a jste v ráji. Obrovský model nádraží ze všech českých krajů, kdy prostě jen žasnete, jak je to vše jak živé a přitom tak malinké. Děti lepí nosy na sklo, číhají na vlaky, tu najdou na střeše krávu, tu hrad, který je jim povědomý.

Barunka zkoušela, co se bude dít po zmačknutí tlačítka – skácel se strom. A znovu a znovu. Tuším, že ten listnatý chudák si  po naší návštěvě vzal na zbytek týdne zdravotní dovolenou.

Vedle reálných modelů nádraží, vlakových tras a českých reálií tu najdete Lego plochu a mě zaujala možnost pronajmout si tu parcelu. Jako postavit si ranč z kostek a jen tak si sem chodit pohovět by nemuselo být špatné. Tuším, že pozemek se bude zhodnocovat, je to vlastně investice 😀

Děti to táhlo do herny, takže kolem starých panenek, hraček z Moy Toy a Igráčků jsme proběhli a spěchali do balónkového bazénku.

Nááááááástupovááááááát!

Mama live

Mama live

Jsem máma dvou dětí, žena jednoho muže a píšu o nás. Jsem na mateřské čtyři roky a po dvou letech této super dovči mě začalo každodenní popíjení drinků s nohama na stole nudit. Tak jsem založila blog a začala psát. A když mi dojdou slova, tak to vyfotím, když nevím kudy kam, vezmu to přes humor.