Mama blogerka testuje malování na keramiku v kavárně Vypálené koťátko

Mama blogerka testuje malování na keramiku v kavárně Vypálené koťátko

Mama live 30. 1. 2018

Přemýšlíte, kam se s dětmi schovat před zimou a hlavně nudou? Co takhle popustit uzdu své i jejich fantazii a vytvořit něco krásného? Mama blogerka Katy alias Mama live s rodinou otestovala workshop malování na keramiku ve Vypáleném koťátku a všichni byli nadšení.

Chci jít také tvořit

Vypálené koťátko podle blogerky Mama live

Venku mrzne, až praští, takže co vymyslíme na nedělní odpoledne za program?

Protože zvažujeme, že Barunku na letní „semestr“ přihlásíme na nějaký kreativní kroužek, nadchlo násmalování na keramiku v kreativní kavárně Vypálené koťátko. A jestli mě to nadchlo, tak Honza byl naprosto nadšený. Do keramického kroužku chodil jako dítě a má k tomu blízko dodnes.

Těšili jsme se všichni. Bylo mi řečeno, že si to užije i dvouletý Honzík, tak o to lépe.

Vypálené koťátko je příjemná kavárna v pražských Dejvicích, která pravidelně takové workshopy pro malé i velké pořádá. V neděli po obědě tu moc lidí nebylo – na workshopu jsme byli my čtyři a dvě maminky s kluky předškolního věku. Lektorka Míša nám nastínila, co se bude dít, jakou techniku se naučíme a co si z workshopu odneseme.

Bublinkováníznělo zábavně (a já dost opisovala od Honzy, prostě nemám umělecké buňky). Ač to na fotkách vypadá adrenalinově, technika vůbec nebezpečná není a je hodně zábavná. Barvy nejsou toxické a děti vědí, jaký je rozdíl mezi vdechnout a fouknout (a navíc jsme číhali jak ohaři já i Honza :-D).

Vybrali jsme talíře, které budeme s dětmi zdobit – v ceně workshopu je kousek keramiky v hodnotě 150 Kč, pokud chcete něco většího a dražšího, prostě rozdíl doplatíte, není problém. Barunka s Honzíkem si nazdobili talířky, ze kterých budou doma jíst, aby se na to mohli nejen koukat, ale byli každý den pyšní, že něco sami vytvořili a používají to.

Zvolili jsme si barvy, kterými budeme talíře dekorovat, Míša nás upozornila, že vypálením a glazurou dostanou barvy sytost a lesk, všechno nám ukazovala a odpovídala na otázky.

Nejdřív jsme pomalovali a nazdobili spodek talíře, nechali zaschnout a otočili. Na vrchní část jsme pak už používali bublinkování. Umíchali jsme si směs „barva + voda + jar“ (Honza dostal pochvalu jako míchač, se směsí se pracovalo skvěle). A následně jsme brčkem foukali a vyfukovali bubliny, ty v takovém hadovi vytékaly z kelímku a stékaly na talíř, kde pěnové bublinky následně praskaly. Když bylo pokryto, počkali jsme na zaschnutí a dozdobili. Barunka i Honzík si to užívali, zejména tedy mladý pán překvapil, všechno chtěl zkusit a na nic nechtěl jen koukat. Uznávám, že klučičí talířek se opravdu povedl.

Kamarádka mi psala, že se svým (stejně starým, tedy dvouletým) chlapečkem by se do místnosti s keramikou a barvami nikdy neodvážila. Ale vy sami nejlíp víte, jaké má vaše dítě naturel, kam s ním můžete a kam ne. Mě vlastně ani nenapadlo, že by tam Jeník něco rozbil, buď ho opravdu dobře znám, nebo se nebojím předem. S Honzou jsme byli domluvení, že když bude Honzík utahaný a mrzutý, tak půjde chrupat do kočárku. Užíval si to ale maximálně.

Teď se naše talířky vypalují a glazurují a my jsme hrozně zvědaví na výsledek. Vyzvednout si talířky pojedeme po týdnu.

Bylo to bezva, dali jsme si i dobré kafe a medovník, zažili zase něco nového.A teď když jsme profíci, můžeme si kdykoli do Dejvic zajet a sami si to nazdobit, není třeba čekat jen na termíny workshopu.

Večerní kurzy pro dospělé

Jo a viděla jsem, že kurzy se konají i večer, pije se u toho víno a užívají si to jen ti velcí. Tak třeba máte umělecky založeného partnera nebo kamarádku a uděláte jim radost?

Processed with VSCO with c1 preset

Mama live se představuje

Jsem máma dvou dětí, žena jednoho muže a píšu o nás. Jsem na mateřské čtyři roky a po dvou letech této super dovči mě začalo každodenní popíjení drinků s nohama na stole nudit. Tak jsem založila blog a začala psát. A když mi dojdou slova, tak to vyfotím, když nevím kudy kam, vezmu to přes humor. Více na blogu

Jak se vám článek líbil?

Mama live

Jsem máma dvou dětí, žena jednoho muže a píšu o nás. Jsem na mateřské čtyři roky a po dvou letech této super dovči mě začalo každodenní popíjení drinků s nohama na stole nudit. Tak jsem založila blog a začala psát. A když mi dojdou slova, tak to vyfotím, když nevím kudy kam, vezmu to přes humor.

Zaujal vás článek? Tohle se vám bude líbit!