FUNPARK Žirafa: 90+ atrakcí pro děti každého věku

FUNPARK Žirafa: 90+ atrakcí pro děti každého věku

Mama live 5. 4. 2018 Sdílet

Blogerka Mama live vyrazila s dětmi do pražských Čestlic, kde strávili dopoledne v zábavním parku FUNPARK Žirafa. Když po několika hodinách odcházeli, děti fňukaly, že „si sotva pohrály“. Obrovská dětská prolézačka, potápění mezi balónky a pizza z pece? Ano, ano, ano a ještě mnohem mnohem víc! A pozor, nově i venkovní hřiště s obrovským hradem v reálné velikosti plným klouzaček a prolézaček. 

Chceme si jít pohrát do FUNPARK Žirafa!

Mama live s dětmi poprvé v Žirafě!

Zábavní parky a herny. Pro některé rodiče skvělý způsob, jak zabavit a na jistotu unavit děti v prostředí, kde nemají kam zdrhnout. Pro druhé Matějská pod střechou, kam jdou jen pod nátlakem, protože hodně lidí, hluk a dítě ztracené kdo ví kde v tobogánovém bludišti 😀

O čestlickém zábavním parku FUNPARK Žirafa jsme od různých kamarádů hodně slýchali, ale čekali jsme s návštěvou, až budou obě děti velké natolik, že si to užijeme všichni. Nemáme Čestlice za rohem, takže to chtělo tu správnou chvíli. A ta přišla teď o Velikonocích. Tušili jsme, že během pondělního dopoledne budou všichni na pomlázce a oblíbená Žirafa nebude přelidněná.

Dokud byl Honzík malý, moc jsme tyhle velké herny nevyhledávali. Protože pak jsme se museli rozdělovat, já někde houpala mimino a Honza sjížděl skluzavky s Barunkou. A to mi přišlo nefér 😀

Někdo o Velikonocích koleduje, někdo řádí na tobogánu!

V pondělí po snídani jsme vyrazili a cestou z auta pozorovali malé i velké koledníky. Našli jsme hernu v čestlické obchodní zóně bez problémů, obrovská žirafa je nepřehlédnutelná. Parkoviště bylo dopoledne poloprázdné.

A už jsme byli vevnitř. Sice jsem dětem vzala přezůvky, ale nakonec Barunka využila erární oranžové ponožky, bez bot je to tam bezpečnější (přece jen jsou tam i malá batolata a nechtěla jsem riskovat,   že se jí nechodec připlete pod nožku).

Zabrali jsme si stoleček, já si dala cennější věci do batůžku a vydali jsme se na průzkum. Později jsem si všimla asi milionu barevných skříněk na odložení věcí, ale holt jsem slepá batůžkářka, tak jsem jich nevyužila 😀

Žirafa je opravdu velká, skoro bych řekla obrovská, jsou tu desítky různých atrakcí a věřím, že většina dětí se tu báječně zabaví na hodiny. Pokud si raději nečtou doma pod peřinou nebo neloví ryby 😀

Barunka okamžitě testovala kolotoče, skluzavky, trampolíny a nakonec i skákací hrad. A pak se rozhodla, že vyzkouší i velký prolézací hrad a tam musím pochválit nejen ji, že se neustále hlásila, ale i tvůrce, protože jsem na ni zespodu viděla a mohly jsme se mít vzájemně na dohled. Ona to má ráda a já taky, nemáme děti s kaskadérskými sklony k utíkání a mizení 😀

Dokud byla Žirafa poloprázdná a nemusela se nikde čekat fronta, projela se Baru i na velké růžovém plyšákovi a v autíčku. 

Bazingáááá!

S Honzíkem hupsli i do balónkového bazénku, ten je hluboký a je to přesně ten, do kterého se vám chce skočit a ala Sheldon Cooper z Teorie velkého třesku vykouknout a zvolat Bazinga! Fascinuje mě, jak děti neřeší, že jim někdo dal lokýtkem nebo jim patku nad čelem načechral kolenem, prostě si hrají a nejsou to netýkavky 😀

Musím říct, že mě zas a znova baví sledovat, jak naše děti drží spolu, jaká je Baru chůvička a Honzík jí bezmezně věří. Vzala ho na vysokou skluzavku a naprosto samozřejmě mu pomáhala tam vyšplhat a nakonec si ho vzala mezi nožky a sjížděli spolu. Byla jsem ráda, protože to umí pěkně svištět. A když jsem viděla maminky cizinky, které ze skluzavky pouštěly batolata, kterým poletovala hlavička, trochu jsem trnula. Baru dovezla Honzíka vždy bezpečně až k mým nohám.

V prvním patře jsou pak i nejrůznější hry pro starší děti, interaktivní automaty, střílečky, stolní fotbálky, ale i rychlejší autíčka, ta otestoval Honza s Honzíkem. Je tam dokonce i 9D kino – já jsem asi stará páka, ale já skončila ve 3D a každé další D je pro mě známka toho, že stárnu a ničemu nerozumím 😀

Po kvalitním hraní vyhládne… jednu pizzu, prosím!

Když už jsme toho skotačení měli plné kecky, rozhodli jsme se prozkoumat, co dobrého si můžeme dát přímo na místě. Svačinu jsem sebou nebrala, jen pití.

Nechali jsme se nalákat na pizzu, což se ukázalo jako správné rozhodnutí, protože byla skvělá, přímo z pece, bohatě obložená. Dostali jsme malou černou krabičku a když byla pizza hotová, krabička zapípala. Skvělá vychytávka a velmi napínavá pro děti a muže 😀

Suma sumárum…

FUNPARK Žirafa mě velmi mile překvapil. Čekala jsem blázinec, to se přiznám. Ale je to opravdu dobře vybavená obrovská herna, kde se nejvíc vydovádí děti ve věku 3–8 let, ale je tu klidnější herní zóna i pro ty menší, a zároveň se tu nebudou nudit ani děti pomalu přerůstající rodičům přes hlavu 😀

Naše děti nejvíc bavily tobogány a skluzavka na pneumatiky. Barunka si sjela i docela prudký skákací hrad a myslím, že na sebe byla náležitě pyšná.

Je tu perfektní zázemí, poměrně pestrá nabídka nápojů a jídel (já fakt doporučuji tu pizzu, jinak jsou v nabídce nějaká smažená jídla a sendviče).

My jsme rodiče, co jsou dětem i v hernách rádi nablízku, Honzík je ještě malý a Barunka má naše jištění taky ráda. Ale i rodiče, kteří se rozhodnou na děti dohlížet od stolečku s kávou v ruce, mají velmi dobrý přehled a vidí po celé herně.

Nachystejte si pár drobných, ne vše je v ceně vstupného!

Je třeba se připravit na to, že i po zaplacení vstupného budete muset některé atrakce platit. Dvacka sem, dvacka tam. Autíčka, jezdící plyšáci, počítačové hry… V prvním patře herny je zvlášť placená většina atrakcí.

A přimluvila bych se, aby u některých atrakcí byl návod pro natvrdlé rodiče, nebo prostě jen pro Katy, protože jsem si nebyla vždy jistá, jak tam děti posadit, nasunout, vstrčit nebo našťouchat, co je vlastně cílem a jak má zábava vypadat (hlavně u kolotočů jsem musela přemýšlet, jestli pohonem je mateřská síla myšlenky nebo nějaké zázračné tlačítko :-D).

FUNPARK Žirafa u nás prošel a zanechal velmi dobrý dojem. Dokážu si tu představit parádní dětskou oslavu, Osičky po 3 hodinách na place začaly natahovat, když jsme jim oznámili, že se vracíme domů. „Vždyť jsme si sotva trochu pohráli!“ 😀 #tydeti #vsudestejny 

Mama live

Mama live

Jsem máma dvou dětí, žena jednoho muže a píšu o nás. Jsem na mateřské čtyři roky a po dvou letech této super dovči mě začalo každodenní popíjení drinků s nohama na stole nudit. Tak jsem založila blog a začala psát. A když mi dojdou slova, tak to vyfotím, když nevím kudy kam, vezmu to přes humor.