Nekonečná zábava v BRuNO family parku: desítky atrakcí pro malé i velké

Nekonečná zábava v BRuNO family parku: desítky atrakcí pro malé i velké

Gábi – Recepty dětem 3. 4. 2018

V brněnském BRuNO family parku by se energie dala krájet! Mama blogerka Gábi s rodinou ho otestovala opravdu důkladně a nadšení odcházeli všichni. Úspěch měly vodní atrakce i prolézačky a už teď se těší, až se v půlce dubna otevře i venkovní část. Příjemné je zázemí, možnosti občerstvení a hlavně – děti pak usnou už cestou k autu. Pořiďte těm svým roční permanentku, se kterou si to všechno budete užívat zcela bez omezení!

Tam se s dětmi chceme mrknout! 

Jak si v Brunu užila rodina mama blogerky Gábi

Když jsem se stala mámou, začala jsem si občas uvědomovat, jak v dobrém závidím svým dětem. Spánek po obědě, žádné velké starosti, bezprostřední radost i z maličkostí, víra v Ježíška a možnost si hrát a dovádět, aniž byste museli přemýšlet nad tím, jestli je to vhodné. Kromě toho Ježíška si ale můžeme dopřát všechno i my dospělí. A protože ráda dopřeji celé rodině změnu, dostatečně pestrou zábavu a dovádění, tak jsme vyrazili do brněnského Bruno parku.

Jak se řádí v Bruno parku? Ve velkém stylu!

Chystáte se do Bruna poprvé? Tak to si na něj vyhraďte minimálně 3 hodiny. Ani za tuto dobu nemají děti šanci pořádně projít všechny atrakce a užít si je. Ta pestrost mě baví a bavila i děti. A nezapomeňte dát dětem pohodlné a sportovní oblečení.

Mít maximálně 50 kilo, tak jednoznačně jako první zamířím na lodičky. Violi z nich byla unešená a Jiřík její první jízdu kontroloval nejistě raději „ze břehu“. Když ale viděl, že to vážně nic není a Violi to přežila bez úhony, tak chtěl jít také. Takže druhá jízda už byla společná.

Pak následoval úprk směrem k prolézačkám, skluzavkám a tobogánu. Tam se dají trávit podle mě hodiny. Super je, že si tak děti trénují i obratnost, a za mě rozhodně lepší trávení času, než někde sedět celé odpoledne u počítače nebo televize. V podzemních norách si užijete dávku tajemna a bloudění, a pokud vám nedělají problém výšky, tak naopak rozhodně vyjděte po schodech na nejvyšší bod budovy – skleněnou vyhlídku.

Podruhé jsem si ohledně těch 50 kilo povzdechla u lanovky, páč ta je bombastická! Na té vydrží děti také dost dlouho. Jediná taková opuštěná atrakce byla lezecká stěna. Ta téměř celou dobu zela prázdnotou, což mi připadá škoda. Výška není nijak závratná, ale i tak z ní mají děti možná respekt. Každopádně pokud přihlíží rodiče, tak se není čeho bát a doporučuji vyzkoušet.

Všechny atrakce máte v ceně, jen autíčka a lodičky na vodě platíte bokem na recepci – 20 Kč jedna jízda. Připadá mi to logické, protože tam díky tomu není zbytečně dlouhá fronta a průběžně se prostřídají všechny děti. Navíc děti dostanou jízdenku/plavenku a mohou za jízdu „zaplatit“, což ty naše dva také bavilo.

Do části pro menší děti jsem jen mrkla – starší děti podle mě mají dost místa dole, takže je zbytečné nechávat tam běhat. Jen ať mají prťata dostatek prostoru a maminky klid. Ale co jsem tak zahlédla, tak i tato část parku vypadá parádně.

Po výkonu vyhládne – co bude dobrého?

Vzhledem k tomu, že jsme vyrazili až po obědě, tak měly děti slíbeno něco dobrého. Proto jsme tentokrát nevyužili možnosti restaurace, ale poseděli chvíli v brasserii Zobka. Co se týče nabídky, oceňuji polévky (vývar a květákový krém), nějaký ten toastík a dortíky. Fast food si dá občas každý, takže je docela logické, že tu je i tato nabídka, ale v tomto případě bych šla asi i trochu více „fresh“ cestou a ocenila například více salátů, čerstvých baget a podobně. Domácí limonády jsou trendy, už jsem měla i lepší, ale rozhodně neurazí.

Nejvíce nám chutnal jablečný koláč – nebyl přeslazený, kokosový dort byl také skvělý, jen višňový dort lehce pokulhával, ale to je i o preferenci chutí, takže věřím tomu, že jiní to budou mít naopak.

A pozor! Dobrá zpráva pro všechny, co si rádi vychutnají kávu – trochu jsem se bála, ale byla jsem mile překvapená – káva byla připravená správně a byla čerstvá, takže se to podepsalo na její vyrovnané chuti a žádné zklamání se nekonalo.

Mami, oni mají malé umyvadlo aneb Tady myslí skutečně na vše

Co si budeme povídat, když máte centrum, kde se to hemží malými dětmi, tak je celkem logické, že tady najdete i dětské toalety (respektive byly na těch dámských, u pánu netuším :-)). Ale že tady najdete i umyvadlo pro děti, to mě mile překvapilo. A nebyla jsem sama. Kdo má děti, tak ví, že když se jdou prťata umýt ke klasickému umyvadlu, kolikrát skončí voda všude možně, jen ne tam, kde má. Takže palec nahoru, Bruno!

Až se oteplí, vzhůru do venkovního areálu Bruna

Otevírat se bude slavnostně v půlce dubna, ale mrkli jsme i do venkovního areálu. Vodní atrakce mají ještě zimní spánek a byly zabalené, ale tohle podle mě bude hlavní tahák. Na Dolní Moravě mají Mamutíkův vodní park a děti jsme z něj nemohli dostat. Voda je živel a pro děti obzvlášť, takže jakmile bude chvíli čas, pojedeme se sem mrknout ještě jednou.

Jinak nechybí ani trampolíny, super obří kolotoč, skluzavky a fakt parádní tobogán. Za mě tedy super nápad otevřít i venkovní prostory!

Spokojené dítě, co spí = šťastný rodič

V autě si pouštíme dětské písničky, ale tentokrát to na zpáteční cestě nebylo potřeba. Jen pár km za Brnem jsme slyšeli Jirkovo chrupkání a o pár minut později s balonkem v ruce usnula i Violi. Po takovém odpoledni se jim ani nedivím. Je fakt, že jsem z toho byla sama utahaná, jak člověk pořád někam pobíhá, a to jsem neprolézala všechny ty bludiště.

Při prohlížení fotek Violka naznala, že jednoznačně nej jsou lodičky na vodě a pro Jiříka autíčka a bludiště. Jen do večera se mě Jirka asi desetkrát zeptal, kdy zase pojedeme do Bruna, takže z toho soudím, že se jim tam líbilo skutečně hodně.

Plusy a minusy zajímají všechny

Tak a máme tu konečné zhodnocení. Jednoznačně převažují pozitiva.

  • + dostatečně veliký prostor
  • + zajímavé atrakce pro různě staré děti (oddělené prostory pro malé a starší děti)
  • + popisy u atrakcí
  • + spousta ochotného personálu (navíc i milého)
  • + čistota (i na toaletách)
  • + cena (když si spočítám, kolik člověk zaplatí za kolotoče a podobné atrakce jednotlivě, tak za celý den v takovém areálu je poměr cena/nabídka super a roční permanentka vyjde ještě lépe)
  • + možnost se občerstvit v bistru i restauraci
  • + dostatek prostoru na posezení pro rodiče

  • – v bistru bych ubrala plastů (není nutné dát do jedné limonády 4 plastová brčka, nehledě na to, že se s tím takto nedá ani pořádně napít)
  • – celkově bistro bych ještě lépe vyladila a doplnila o fresh nabídku (čerstvé šťávy, smoothie, saláty…)

Na závěr ještě 2 fotky našich spokojených dětí – když se totiž po Brunu rozhlédnete, tak to nadšení vidíte všude. Povyk, hemžení, rozzářené oči a radost ze hry a pohybu. Přesně o tom by dětství mělo být. 

Takže pokud zatím okolo Bruna jen jezdíte, tak si ho jednou určete jako cíl a hurááá dovádět.

Roční permanentka do do BRuNO Family parku? CHCI!  

Jak se vám článek líbil?

Gábi – Recepty dětem

Blogerka Gábi má dvě děti, žije na vesnici, má slabost pro lokální a sezónní suroviny, kvalitní kávu, víno a dobré jídlo. Déle než šest let píše blog Recepty dětem, tři roky po sobě byla v TOP 10 Czech Blog Awards (FOOD).