Vzhůru na matematiku: otestovali jsme deskovou hru, která pobaví i poučí

Vzhůru na matematiku: otestovali jsme deskovou hru, která pobaví i poučí

Mama live, Jana Hanslíková 12. 10. 2021

Deskové hry jsou skvělý způsob, jak zábavně trávit stále se prodlužující podzimní večery doma s rodinou. Ačkoliv matematika patřívá ve škole spíše k méně oblíbeným předmětům, hra s počty naopak umí děti zaujmout tak, aby si ani nevšimly, že se vlastně učí. Otestovala a potvrdila to blogerka Mama live se svými dětmi.

Za nás jsou hry Vzhůru na matematiku 1 a 2 krásný způsob, jak si společně procvičit počítání. Bavilo to jak devítiletou třeťačku Barunku, tak šestiletého předškoláka Honzíka. Vůbec to nebrali jako prudu, že se mají učit, a mně se líbilo, že si při hře vzájemně pomáhali.

Blogerka Mama live

Hra není o vyhazování nebo taktice, je čistě o počítání. Máte-li pocit, že v distanční výuce vaši malí školáci něco zanedbali, je Vzhůru na matematiku 1 a 2 ideální „doučovací“ pomocník. V prvním díle se děti postupně procvičí na 4 úrovních: sčítání a odčítání do 10, pak do 20, do 100 a jednoduché násobení a dělení. Druhý díl je určen pro děti od 3. třídy, obsahuje počty s násobilkou čísel až do desítky, násobilku nad 10 a také sčítání a odčítání až do 1000. 

O to, aby se děti hra opravdu zaujala, se postará atraktivní vzhled hry. Cesta herním plánem vede různými prostředími: pohádky, ZOO, škola, roční období, venkov, ostrov, historie a park.

Hra je hezky barevně ilustrovaná, připomínala nám s dětmi leporela, která jsme měli vždycky rádi.

Blogerka Mama live

Hra se hodí nejen domů, ale využijí ji dobře například i děti přibližně do 10 let věku ve školní družině. Zapojit se do ní může až šest hráčů. 

Jak se vám článek líbil?

Mama live

Jsem máma dvou dětí, žena jednoho muže a píšu o nás. Jsem na mateřské čtyři roky a po dvou letech této super dovči mě začalo každodenní popíjení drinků s nohama na stole nudit. Tak jsem založila blog a začala psát. A když mi dojdou slova, tak to vyfotím, když nevím kudy kam, vezmu to přes humor.

Jana Hanslíková

Píšu takřka odjaktěživa, do novin, do reklamy, do knih i na weby a sociální sítě. Vzývám svatou trojici káva - víno - čokoláda. Doma krotím dvě divoké děti vlastní a vedu lesní klub s další kopou dětí cizích. Radost mi dělají výlety do přírody, pěšky i na kole, společnost rodiny a kamarádů, ideálně nad deskovými hrami. Když potřebuju relaxovat sama se sebou, čtu, kreslím a cvičím jógu.