Výletní deníky pro tvořivé děti: testuje mamablogerka

Výletní deníky pro tvořivé děti: testuje mamablogerka

Kamila – I love cake 14. 12. 2019

Žijeme v moderní době, kdy je téměř vše možné online, ale zápisky psané rukou mají pořád to největší kouzlo. Schválně – vyzkoušejte, že i vaše děti to bude bavit. Obzvlášť, když budou psát deník o cestování, popisovat, kde už byly, a těšit se na to, co navštíví příště. Cestovní deník jsme dali na otestování Kamile z blogu I love cake a jejímu 8letému synovi. 

Co o deníku říká blogerka?

Troufám si říct, že nás můžu nazvat cestovatelskou rodinou, a tak jsme s radostí přijali možnost nahlédnout do nového cestovatelského deníku a jeden si se starším synem Mojmíkem vytvořit.

Do ruky se nám dostala dokonale promyšlená kniha, která začíná úvodním příběhem Lily a Martina, díky kterým jsme se dozvěděli, proč je vlastně fajn si takový cestovatelský deník vůbec vést.

Pak už přišla řada na Mojmíka a začal stříhat, psát, lepit a kreslit. Jako první si vyplnil svůj vlastní pas, udělal si test, jaký je vlastně typ cestovatele, a potom mě překvapil, když u místa, kam by chtěl jednou vycestovat, až bude veliký, napsal to, kde už několikrát byl. :-)

  
Následovala ta nejzábavnější část, tedy plán nového dobrodružství – dovolené. Vybrali jsme si letní dovolenou a začali plánovat, kam pojedeme, kdy a kdo. Pak musel Mojmík dát dohromady informace a zajímavosti, které o naší cílové destinaci, Itálii, ví, nakreslili jsme si vlajku a na mapě naplánovali trasu. Taky jsme začali dávat dohromady seznam věcí, které budeme brát s sebou.

Další část deníku nás čeká až po prožití dovolené, děti si v ní popisují, jaká byla cesta, mohou si vylepit jízdenky, účtenky nebo např. letenku. Samozřejmě si v této části mohou napsat, jak se jim na dovolené líbilo, co prožívaly, například jaká byla v místě příroda, jaké bylo počasí, co nového a zajímavého k jídlu vyzkoušely, jaké sporty na dovolené dělaly nebo třeba zda se seznámily s novými kamarády z cizích zemí. 

Deník je doprovázený nálepkami, které si k daným částem můžou děti vylepit, a kapsičkou na nasbírané pohledy, vstupenky nebo třeba malé suvenýry.


Deník mě nadchnul. Nejenže má zábavní hodnotu pro děti, musí se ale u něj také zamyslet, utřídit si zážitky, zjistit informace o místě, kam se chystají, a navíc si vytvářejí svůj soukromý poklad, který si budou jednou s láskou prohlížet a vzpomínat.

Deník si můžete pořídit jak pro mladší děti (do 10 let), tak pro puberťáky, který je koncipovaný tak, aby zabavil zase je. 

Jak se vám článek líbil?

Kamila – I love cake

Jsem máma dvou turbo kluků, díky kterým jsem pořád v pohybu. Vymýšlím program tak, aby uspokojil batole i skoro školáka milujícího veškerý pohyb a adrenalin. Vedou u nás výlety do hor, kola, zábavní parky a díky nedávno pořízenému obytnému autu se z nás stávají pomalu a jistě dobrodruzi užívající si svobodu přejezdů a přespávání v přírodě. Rozhodně ale nepohrdnu ani životem ve městě, kde vyhledávám hlavně dobré kavárny a restaurace, a v létě miluji pikniky v parcích s kamarádkami a dětmi batolícími se okolo nás a demolujícími naše pečlivě připravené svačiny.