Rodinný kovbojský pobyt ve Western Campu i vstupy do Energylandie

5 447 Kč od 4 699 Vybrat variantu

Nejlepší výlety v okolí

Zobrazit výlety na mapě

Zatorland

Zatorland

Atrakce pro děti Atrakce pro děti
1 km
Zatorland

Zatorland

Atrakce pro děti Atrakce pro děti   1 km

Chcete obdivovat dinosaury? Láká vás svět starých řeckých bájí a pověstí nebo optické klamy, obrácené domy a lunapark? Pak musíte sem! S jistotou se pak pochlubte, že jste viděli největšího pohyblivého dinosaura na světě: zdejší argentinosaurus má na délku více než 35 metrů.

Inwald

Inwald

Atrakce pro děti Atrakce pro děti
15 km
Inwald

Inwald

Atrakce pro děti Atrakce pro děti   Vyzkoušeno rodiči   15 km

Milovníci dinosaurů, zvířátek, návratů do minulosti, obrovských trampolín a kvalitní zábavy, všichni sem! V Inwaldu najdete Park miniatur s nejznámějšími stavbami Polska i celého světa. Svezete se na obří klouzačce, děti se vyřádí na pouťových kolotočích nebo prolezou chachaboxy či lanová centra. V Dinolandii se podívejte na dinosaury a stavte se na pizzu. A pak hurá za draky a na středověkou pevnost, kde si zkusíte středověká řemesla.

  Lajk od mamablogerky MK-life

Vláček vás od Parku miniatur doveze do zoo, kde je malé dopravní hřiště, můžete se povozit na koních a nakrmit místní zoo-mazlíky.

Osvětim

Osvětim

Muzeum Muzeum
17 km
Osvětim

Osvětim

Muzeum Muzeum   17 km

Připomeňte si tragickou historii nacistického Německa a uctěte památku obětí 2. světové války. Rozsáhlý areál Auschwitz–Birkenau byl největším nacistickým koncentračním a vyhlazovacím táborem své doby a dochovaly se v něm desítky budov a dokonce i pozůstatky plynových komor. Místo, kde zahynulo téměř 1,1 milionů lidí, ve vás zanechá skutečně silný zážitek, na který zaručeně nezapomenete. Tábor je ve vybraných hodinách volně přístupný, doporučujeme ale připlatit si za vstupné a projít si areál s průvodcem.

Národní muzeum Krakov

Muzeum Muzeum
36 km

Národní muzeum Krakov

Muzeum Muzeum   36 km

Poznejte osobně Dámu s hranostajem. Slavný obraz od Leonarda da Vinciho našlo svůj domova právě v krakovském Národním muzeu, a to v hlavní budově. Poboček muzea je však po celém městě ještě mnohem víc. Za zmínku stojí například Galerie Sukiennice, Dům Matejko či třeba Europeanum. Kochejte se historickými i současnými díly jak polských, tak světových umělců.

Hrad Wawel

Hrad Wawel

Hrad / Zámek Hrad / Zámek
37 km
Hrad Wawel

Hrad Wawel

Hrad / Zámek Hrad / Zámek   37 km

Jestli něco v Krakově nesmíte minout, tak je to hrad Wawel s katedrálou sv. Stanislava a Václava. Patří mezi nejnavštěvovanější hrady v Polsku a je zapsaný na seznamu UNESCO. Zajděte si prohlédnout vzácný korunovační meč polských králů, projděte si královské komnaty a trůnní sál. Unikátem je také místní obrovská sbírka tapiserií, tajemnější zážitek vás pak čeká v dračí jeskyni, která se na Wawelu také nachází. Za legendárními karamelkami krówka pak zajděte do hradní kavárny a obchůdku Słodki Wawel. 

Rynek Główny

Náměstí Náměstí
37 km

Rynek Główny

Náměstí Náměstí   37 km

Jedno z největších náměstí v Evropě najdete právě v Krakově. Rynek Główny protíná někdejší Královská cesta a obklopuje ho slavný Mariánský kostel spolus s tržnicí Sukiennice. Další z dominant je také historická radniční věž, kostelík sv. Vojtěcha a pomník Adama Mickiewicze. Rynek však láká nejen na to, co leží na jeho povrchu, ale i do svého podzemí. V rohu Sukiennice pak vstoupíte do podzemních prostor Rynku.

Historická tržnice Sukiennice

Historická tržnice Sukiennice

Významná budova Významná budova
37 km
Historická tržnice Sukiennice

Historická tržnice Sukiennice

Významná budova Významná budova   37 km

Na lov suvenýrů, polských specialit a hlavně netradičních zážitků si vyrazte do tržnice Sukiennice. Ta je spíše než tržnicí historickým obchodním domem a v jejím horním patře dnes navíc sídlí část krakovského Národního muzea. Budova z cihel a kamení je zajímavá nejen tím, co ukrývá uvnitř, ale i svým exteriérem. Kochat se můžete především novogotickými arkádami s rohovými věžičkami.

Kostel Nanebevzetí Panny Marie

Kostel Nanebevzetí Panny Marie

Církevní stavba Církevní stavba
37 km
Kostel Nanebevzetí Panny Marie

Kostel Nanebevzetí Panny Marie

Církevní stavba Církevní stavba   37 km

Na Rynku nezapomeňte zajít i do jedné z jeho nejkrásnějších památek a dominant, kterou je kostel Nanebevzetí Panny Marie. Už při vstupu vás okouzlí jeho bohatá výzdoba, ale jeho nejcennějším artefaktem je bezesporu monumentální oltář od německého sochaře Veita Stosse z roku 1489. 13 metrů vysoký oltář je vytvořen v pozdně gotickém stylu a autor jeho tvorbou strávil 12 let. Na jeho otevřených křídlech můžete pozorovat obrazy radostných momentů v životě Panny Marie, na zavřených je zobrazeno její utrpení.

Energylandia

Atrakce pro děti Atrakce pro děti
1 km

Energylandia

Atrakce pro děti Atrakce pro děti   1 km

Největší rodinný zábavní park v Polsku najdete v překvapivě malém městečku Zator na půli cesty ze Slezských Beskyd do Krakowa. Najdete tu pestrý vodní svět s nejrůznějšími typy skluzavek, tobogánů a dalších vodních atrakcí, nechybí mu ani relaxační zóna stylizovaná do tropického ostrova. Návštěvníkům s dětmi se bude líbit v rodinné zóně s lunaparkem a vikingskou vesničkou, k dispozici je i zóna pro nejmenší. Výzvou je pak extrémní zóna s horskou dráhou a spoustou dalších adrenalinových atrakcí, které už z dálky nahání husí kůži.

Staré město Bílsko-Bělá

Město Město
33 km

Staré město Bílsko-Bělá

Město Město   33 km

Historické jádro na Městském kopci vás okouzlí pozdně barokní a klasicistní architekturou. Navštivte zde Bílský zámek ze 14. století, mezi architektonické skvosty se řadí i Katedrála sv. Mikuláše, Schodová (Schodowa) ulička či zbytky středověkých hradeb. Bohémové a požitkáři zamíří na Náměstí Chrobrego přezdívané Pigalle s proslulou cukrárnou Delicje, typicky barokním domem Kalužy či bankovním domem zdobeným slavnou vitráží s panoramatem města.

Bílský zámek

Bílský zámek

Hrad / Zámek Hrad / Zámek
34 km
Bílský zámek

Bílský zámek

Hrad / Zámek Hrad / Zámek   34 km

Někdejší hraniční strážní hrad zde založili Piastovci již ve 14. století, dnešní podobu získal zámek přestavbami v polovině 19. století, za nimiž stojí šlechtický rod Sułkowských. Dnes zde sídlí Městské muzeum, které se věnuje především historii a vývoji obyvatelstva města. Vedle národopisné expozice ale můžete obdivovat také historická umělecká díla, stejně tak ta moderní či současná. O dynastii Sułkowských pak vypráví část dochovaných historických interiérů.

Národní park Ojców

Národní park Ojców

Národní park Národní park
36 km
Národní park Ojców

Národní park Ojców

Národní park Národní park   36 km

Spojte návštěvu Krakova s procházkou v Národním parku Ojców. Nachází se jen cca 20 km od města a nabízí několik tras, z nichž některé vedou až do Krakova. Čeká tu na vás úžasná příroda včetně skal a jeskyní. Uvidíte např. poustevnickou chatu, pramen lásky, krásná údolí i zříceniny hradů. Zastavit se můžete v regionálním muzeu nebo v muzeu přírody.

Podziemia Rynku

Důl / Štola / Šachta Důl / Štola / Šachta
37 km

Podziemia Rynku

Důl / Štola / Šachta Důl / Štola / Šachta   37 km

Až se budete v Krakově procházet po hlavním náměstí neboli rynku, nakoukněte také do podzemí. Nachází se tam interaktivní výstava o rozloze téměř 4 000 m2, která vás seznámí s nálezy objevenými během archeologického průzkumu z let 2005–2010. Uvidíte středověké mince, šperky, nádoby i nástrojů nebo pozůstatky starých sklepů. Výstavu doplňují zajímavé makety, dotykové obrazoveky, hologramy a projekce. Pro nejmenší je připravená herna a mechanické divadlo Legenda o starém Krakově.

Továrna Oskara Schindlera

Továrna Oskara Schindlera

Muzeum Muzeum
38 km
Továrna Oskara Schindlera

Továrna Oskara Schindlera

Muzeum Muzeum   38 km

Připomeňte si stále ještě živou historii a s ní i hrdinství továrníka Oskara Schindlera. Ten ve své krakovské továrně na email za 2. světové války nejen zaměstnával, ale i ochraňoval stovky židovských žen, mužů a dětí. V budově někdejší továrny dnes sídlí Muzeum o historii Krakova a Židů a z jeho prohlídky vám bude běhat mráz po zádech. Podíváte se také do Schindlerovy ředitelské kanceláře a poznáte řadu míst, která si zahrála ve slavném filmu Schindlerův seznam. 

Dębowiec (Dubovec)

Rozhledna Rozhledna
40 km

Dębowiec (Dubovec)

Rozhledna Rozhledna   40 km

Máte-li chuť chodit po kopcích, ale potřebujete i jiný cíl než samotný horský výstup, vydejte se na Dębowiec u Bílska-Bělé. Nejnižší a z města i nejsnáze přístupný vrchol o nadmořské výšce 525 m leží zhruba 7 km od historického centra. Kromě horské chaty a oblíbené vyhlídky vás zde čeká ještě zážitek na 410 m dlouhé bobové dráze. V zimě je na severním svahu v provozu skiareál se sedačkovou lanovkou.

Solný důl Wieliczka

Solný důl Wieliczka

Důl / Štola / Šachta Důl / Štola / Šachta
45 km
Solný důl Wieliczka

Solný důl Wieliczka

Důl / Štola / Šachta Důl / Štola / Šachta   45 km

Krásné komory vytesané do soli, úžasná podzemní jezera, majestátní truhlářské konstrukce a unikátní solné sochy. Zhruba 3,5 km klikatých chodeb a 800 schodů, které vás zavedou do hloubky 135 m pod zemí. To je solný důl Wieliczka, unikátní místo zapsané na seznam UNESCO. Patří k nejstarším solným dolům na světě a k nejnavštěvovanějším místům Polska. Projít si můžete několik prohlídkových okruhů, které mapují těžbu soli od středověku až do současnosti. Za pozornost stojí i nedaleký důl Bochnia, který je nejstarším v celém Polsku. 

Horské středisko Sczyrk

Sportoviště Sportoviště
46 km

Horské středisko Sczyrk

Sportoviště Sportoviště   46 km

Jedno z největších lyžařských středisek v Polsku najdete svazích vrchu Małe Skrzyczne, který sahá až do výšky 1211 m n. m. Přes zimu vás horské středisko potěší 22 sjezdovkami, jednou kabinovou lanovkou pro 10 osob a dvěma šestisedačkovými lanovkami. V létě kabinu můžete využít během horských výšlapů, nebo si v ní nahoru dovezte kolo a prozkoumejte místní cyklotrasy, které mají co nabídnout i těm nejzkušenějším bikerům.

Zoo Krakov

Zoo Krakov

ZOO ZOO
31 km
Zoo Krakov

Zoo Krakov

ZOO ZOO   31 km

Za více než 1400 zvířaty si zajeďte do krakovské zoo. Domov tu našla i velká skupina zvířat ohrožených, kte kterým se řadí třeba slon indický, Rothschildova žirafa, kůň Převalského, trpasličí hroch, malá panda či levhart sněhový a řada dalších. Zoologickou zahradu najdete v krásném lesoparku Wolski, který mimo jiné zahrnuje i spoustu značených turistických tras (některé právě s cílem v zoo), cyklotras a naučnou stezku.

Kościuszkova mohyla

Kościuszkova mohyla

Park Park
34 km
Kościuszkova mohyla

Kościuszkova mohyla

Park Park   34 km

Za romantickými výhledy v Krakově nemusíte šplhat jen k hradu Wawel. Na kraji města ve čtvrti Zwierzyniec najdete kopec Sikornik, na němž se tyčí Kościuszkova mohyla. Vršek slouží jako rozhledna a v místní kapli najdete také malé muzeum. Polský národní hrdina Tadeusz Kościuszko bojoval v americké válce za nezávislost. V mohyle jsou proto umístěny také urny s půdou pocházející z míst v Americe i Polsku, kde Kościuszko bojoval.

„Malá Vídeň“ v Bílsku-Bělé

„Malá Vídeň“ v Bílsku-Bělé

Významná budova Významná budova
34 km
„Malá Vídeň“ v Bílsku-Bělé

„Malá Vídeň“ v Bílsku-Bělé

Významná budova Významná budova   34 km

Do souboru staveb „Malé Vídně“ se počítají budovy z přelomu 19. a 20. století, za jejichž návrhy stojí mistři vídeňské architektury, jako byl Emanuel Rost mladší a Emil von Förster, případně místní architekt Karel Korn. Udělejte si procházku kolem novorenesanční radnice, Městského divadla z roku 1890, k budově Hlavní pošty či Hlavnímu nádraží. Obdiv si zaslouží například i Sixtova či Schneiderova vila, ale také secesní pasáž Městské spořitelny.

Bílsky Sijón

Město Město
34 km

Bílsky Sijón

Město Město   34 km

Kolem náměstí Martina Lutera (plac Marcina Lutra) se rozprostírá bílská evangelická čtvrť založená po vydání tolerančního patentu v roce 1781. Přestože je Polsko převážně katolické, v této čtvrti katolické církevní památky nehledejte. Naopak navštivte evangelický kostel Spasitele v novogotickém slohu, pomník Martina Luthera (jediný v Polsku) či památník čtyř známých bílských pastorů s názvem Studna pastorů. Z 18. a 19. století jsou i budovy okolních evangelických škol, dům těšínských biskupů či starý evangelický hřbitov.

Studio kreslených filmů

Muzeum Muzeum
34 km

Studio kreslených filmů

Muzeum Muzeum   34 km

Navštivte své polské kamarády z dětství! Řeč je o Bolkovi, Lolkovi a taky psíku Rexíkovi. Jejich domovem je Studio kreslených filmů, kam se můžete podívat a poznat tvorbu pohádek zblízka. V prostorách filmových ateliérů navíc vzniká velké interaktivní centrum pohádek, které zejména dětským návštěvníkům doslova učaruje.

Krakov

Krakov

Město Město
37 km
Krakov

Krakov

Město Město   37 km

Poznávací výlety, nákupy, gastronomické objevy i umělecké zážitky – pro všechny tyto aktivity je Krakov jako stvořený. Téměř povinnou návštěvu hradu Wawel kombinujte s nákupy na historické tržnici Sukiennice, za nočním životem zajděte do židovské čtvrti Kazimierz a da Vinciho dílo obdivujte v Národním muzeu. Zážitků zde najdete na každém kroku tolik, že už po prvních minutách budete plánovat svou příští návštěvu Krakova, abyste stihli vše, co jste chtěli.

Židovská čtvrť Kazimierz

Židovská čtvrť Kazimierz

Město Město
38 km
Židovská čtvrť Kazimierz

Židovská čtvrť Kazimierz

Město Město   38 km

Při návštěvě Krakova si projděte židovskou čtvrť Kazimierz, která dřív byla samostatným městem. Na každém kroku potkáte nějakou synagogu (na ulici Szeroka jich sídlí rovnou pět) či kostel, zajděte si i na bývalou radnici s vyhlídkovou věží a do židovského muzea. Čtvrť je dnes je proslulá bohatým noční životem, tak sem večer vyrazte na sklenku něčeho dobrého a na místní tržnici si nezapomeňte dát vyhlášené zapiekanki. 

Muzeum Armii Krajowej

Muzeum Muzeum
38 km

Muzeum Armii Krajowej

Muzeum Muzeum   38 km

Seznamte se s historií Polského podzemního státu a navštivte Muzeum Armii Kajowej v Krakově. Dozvíte se, jak se žilo národu, který pod německou a sovětskou okupací pokračoval ve státní existenci v podobě podzemního státu. Poznáte osody vojáků domácí armády, jejich postoje, motivaci i činy. Můžete se dotknout trupu britského Halifaxu, prohlédnout si vnitřek rakety V-2 nebo rekonstrukci tanku Vickers.

Muzeum Mocak

Muzeum Muzeum
38 km

Muzeum Mocak

Muzeum Muzeum   38 km

Máte rádi moderní umění? Navštivte krakovské muzeum současného umění MOCAK a obdivujte místní díla. Ve sbírce muzea je přes 4887 děl polských i mezinárodních umělců. Nejstarší díla pocházejí ze 70. let, ale obdivovat budete hlavně ta, která vznikala od počátku devadesátých let dvacátého století. Uvidíte díla, které se týkají avantgardní tradice 20. století, počínaje modernismem přes směry vztahující se k výrazu, divadlu, performanci a abstrakci, dále práce postmodernismu a konceptualismu.

Kabinková lanovka na Szyndzielniu

Kabinková lanovka na Szyndzielniu

Lanovka Lanovka
41 km
Kabinková lanovka na Szyndzielniu

Kabinková lanovka na Szyndzielniu

Lanovka Lanovka   41 km

Nechte se vyvézt na vrchol Szyndzielnou, který se tyčí v nadmořské výšce 1026 m a nabízí nádherný výhled do širého okolí. Jen kousek pod vrchem pak najdete nejstarší turistickou chatu regionu – Schronisko z roku 1897, o půl kilometru dál pak revitalizované alpinum s rostlinami typickými jak pro Beskydy, tak pro východní Alpy. Prochází jím dokonce i naučná stezka. Kabinková lanovka z roku 1953 vede od konečné stanice MHD (bus č. 8) v Horní Olšavce.

Vápenická přehrada

Vodní plocha Vodní plocha
41 km

Vápenická přehrada

Vodní plocha Vodní plocha   41 km

Samotná přehrada na řece Vápenici, která je zdrojem pitné vody pro celou Bílsko-Bělou, není přístupná. K cestě sem ale lákají okolní lesy a především vrch Palenica, který se tyčí nad vodní plochou. Udělejte si osvěžující procházku a pokud vás turistické nadšení vyžene až na tento kopec o nadmořské výšce 688 m, projděte se i po stopách pravěkého osídlení, které zde byly objeveny.

Pivovar Żywiec

Pivovar Pivovar
42 km

Pivovar Żywiec

Pivovar Pivovar   42 km

Hned po pitné vodě je pravděpodobně nejčastěji konzumovaným nápojem Slezských Beskyd pivo Żywiec, které svůj název získalo od svého domovského města. Do Pivovaru Żywiec, jenž dal v roce 1856 založit arcivévoda Albrecht Fryderyk Habsburg, se můžete zajít i podívat a hlavně toto známé polské pivo ochutnat. V provozu je zde totiž nejen varna, ale také muzeum bohaté na informace i pivařské zážitky.

Lázeňské město Landek

Lázeňské město Landek

Město Město
42 km
Lázeňské město Landek

Lázeňské město Landek

Město Město   42 km

Jedny z nejstarších lázní v Evropě sídlí právě v polském městečku Lądek-Zdrój (Landek). Založeny byly roku 1680. Pýchou městečka je překrásný lázeňský park i centrum plné historických budov. Najdete tu šestici přírodních termálních pramenů a jeden uměle vyvrtaný, za léčivou koupelí pak zamiřte do mramorového termálního bazénu v lázních Wojciech. Vedle příjemně hřejivé vody vám učaruje i samotná neobarokní budova lázní.

Národní park Babí hora

Národní park Babí hora

Národní park Národní park
45 km
Národní park Babí hora

Národní park Babí hora

Národní park Národní park   45 km

Nejvyšší horu Beskyd najdete na jejich polské straně a dala název i zdejšímu národnímu parku, který ji obklopuje. Babí hora se svými 1725 m n. m. zahrnuje rovnou pětici rostlinných stupňů od podhorského až po alpský a je domovem tisíců živočichů. Krásy vysokohorského masivu můžete zkoumat při toulkách po husté síti značených turistických tras. V národním parku vznikla v 70. letech také Biosférická rezervace, která má své místo i v programu UNESCO Člověk a biosféra.

Klášter Kalwaria Zebrzydowska

Klášter Kalwaria Zebrzydowska

Církevní stavba Církevní stavba
23 km
Klášter Kalwaria Zebrzydowska

Klášter Kalwaria Zebrzydowska

Církevní stavba Církevní stavba   23 km

Klášter v městečku Kalwarie Zebrzydowska patří k nejvýznamnějším církevním památkám celého Polska a je právem zapsán na seznamu UNESCO. O každých Velikonocích sem přichází tisíce poutníků, od jara až do podzimu se zde slouží mše v různých světových jazycích. Už jen projití celého klášterního komplexu a přilehlých křížových cest vám zabere pěkných pár hodin. Doporučujeme proto z návštěvy Kalwarie udělat celodenní výlet. Navíc jen 14 km odsud leží městečko Wadowice, kde se narodil papež jan Pavel II.

Ulice 11 Listopada

Významná budova Významná budova
34 km

Ulice 11 Listopada

Významná budova Významná budova   34 km

Projděte si hlavní pěší zónu Bělé. Ulice vede částečně po středohaličské císařské silnici, kterou nechal vybudovat Josef II. poté, co Halič připojil k habsburské monarchii. Kochat se budete skupinou měšťanských domů stavěných v “josefinském” slohu, které se tyčí mezi mostem přes Bělou a náměstím Wojska Polskiego. Kousek od mostu také stojí pomník pohádkového pejska Rexíka nebo sousoší Bolka a Lolka, kteří se narodili v místním Studiu kreslených filmů.

Soukromé muzeum literatury W. Reymonta

Muzeum Muzeum
34 km

Soukromé muzeum literatury W. Reymonta

Muzeum Muzeum   34 km

Když už budete v Bílsku-Bělé, nevynechejte místní kuriozitu, kterou je Soukromé muzeum literatury Władysława Reymonta. Založil ho zdejší podivín Tadeusz Modrzejewský, který se po revoluci rozhodl vzdát zaměstnání a věnovat se výhradně ručnímu přepisování děl polského novelisty Reymonta. Pracuje výhradně za svitu svíček a povzbuzován samotným spisovatelem, s nímž se stýká ve svých snech. Vstupné je dobrovolné a otevírací doba nepravidelná.

Zobrazit více výletů ()

5 447 Kč
od 4 699