Na úvod zájezdu do Irska vás čeká zkouška: aby vás pustili na trajekt, tak musíte správně vyslovit jméno Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch.
Tajuplná Hibernia, smaragdový ostrov, země drsné přírody, whisky,
starobylých Keltů a zelených pastvin: přesně to vše je
Irsko, jehož krásy vám během velkého poznávacího
zájezdu ukáže CK Wisnar. Vydáte se sem na cestu přes severní Wales, odkud přeplujete trajektem přes Irské moře do samotného
Irska.
Za objevy vyrazíte od 17. do 26. 8. 2018, dopravu vč.
trajektů, 7 nocí v hotelu a služby znalého průvodce máte v ceně.
Prozkoumáte megalitické stavby, budete se toulat kolem zelených pastvin,
horských jezer a národních parků a navštívíte i Dublin.
Podíváte do pivovaru Guinness, kde ochutnáte lahodný pěnivý mok
přímo u zdroje, a také nakouknete do slavné palírny
whisky Old Jameson, která vás rovněž pozve ke koštu.
Navštívíte Kildery –ráj
dostihového kraje a podíváte se do Irského národního
hřebčína.Uvidíte nejkrásnější část pobřeží
Atlantiku s fascinujícími Mohérovými útesy a krásnými
vyhlídkami na oceán. Program je velmi bohatý, proto si ho
podrobně nastudujte a hlavně nezapomeňte doma foťák.
1. den: Odpoledne odjezd ze severní Moravy, večer
z Prahy. Cesta přes ČR a SRN.
2. den: Transfer přes La Manche. Cesta Anglií kolem Londýna ke Coventry na nocleh.
3. den: Cesta severním Walesem přes velkolepé
hrady v Conwy a Caernafon. Odpoledne
přejezd na ostrov Angleseya zastávka
v Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch –
obci s nejdelším jménem v Evropě, které se dá přeložit jako „Kostel
sv. Marie v roklině bílých lišek pobíž prudkého víru a kostela sv.
Tysília z červené jeskyně“. Z Holyheadu se přeplavíte lodí do Irska.
Večer se vylodíte v Dublinu. Nocleh.
4. den: Dublin – prohlídka hlavního
města Irska. Projdete se po pěší zóně Grafton Street, uvidíte katedrálu
sv. Patrika, která je postavena na místě, kde patron ostrova křtil první
pohany a jako děkan zde působil Jonathan Swift. Dále uvidíte univerzitu
Trinity College, radnici, Národní galerii, hrad, třídu O'Connell.
Odpočinout si můžete v parku Stephens' Green. Vychutnáte si také Temple
bar – rušnou čtvrť plnou hospůdek, kde i přes den hraje živá hudba.
Exkurze v Jameson Distillery s možností ochutnávky pravé
irské whisky. Nocleh.
5. den: Výjezd za megalitickými stavbami –
nejvěhlasnější prehistorická svatyně Newgrange /Brú na Boine. Pak Hill of Slane, místo, kde
sv. Patrik kázal Irům a zapálil velikonoční oheň. Poté
Monasterboice – jeden z nejvýznamnějších klášterních
komplexů v Irsku s překrásnými vysokými keltskými kříži. Návrat do Dublinu, exkurze ve světoznámém pivovaru Guinness
s ochutnávkou piva. Nocleh.
6. den: Glendalough – jedno
z nejvýznamnějších raně křesťanských míst v Irsku, tzv. „Irské
Delfy“, které vyniká nádhernou polohou v ledovcovém údolí v pohoří
Wicklow Mountains. V tzv. „Údolí dvou jezer“
Upper Lake a Lower Lake již v 6. stol.
působil sv. Kevin a rozvinul se zde obrovský klášterní komplex. Poté
Kildare, které je srdcem dostihového kraje a centrem chovu
irských dostihových koní, návštěva Irského národního hřebčína a přilehlých japonských zahrad. Pak Rock of Cashel –
vápencová skála s impozantním hradem, který je pro svou majestátnost
zvaný Panthenon Irska a který patří mezi nejdůležitější historické
stavby Irska. Nocleh.
7. den: Vyhlídková cesta nejmalebnější oblastí
Irska, členitou pobřežní krajinou Ring of Kerry. Zastávka
v Killarney, známém turistickém středisku stejnojmenného
národního parku. Dále kolem jezera Lough
Leane podmanivými scenériemi kolem hradů, majáků, výhled na ostrov Valentia Island. Zastávka na vyhlídce
Lady's View s nádherným výhledem na Killarneyská
jezera. Návrat do Limericku na nocleh.
8. den: Cesta na západní pobřeží. Uvidíte
nejkrásnější část pobřeží
Atlantiku s fascinujícími Mohérovými útesy a krásnými
vyhlídkami na oceán. Procházka kolem útesů, odkud se otvírají
nezapomenutelné pohledy na oceán. Kolem poledne přejezd bizarní drsnou
krasovou krajinou Burren, unikátní přírodní oblastí
vápencové náhorní plošiny s holými skalami a množstvím vzácných
květin; zde menhiry, dolmeny a starověké hroby pamatují dobu před 5000 lety. Zastávka u Dysert O'Dea, středověkého
bojiště a u hradu Bunratty. Přejezd přes Tipperary, Cahir
a Waterford do Rosslare. Večerní plavba do Walesu.
9. den: Přejezd jihem Walesu do Anglie, kolem Londýna
do Doveru, transfer přes La Manche. Nocleh u Calais.