Navštívíte Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch, zajímavostí vás ale během tohoto zájezdu čeká mnohem více.
Stáda ovcí na zelených pastvinách, bary, kde se popíjí whisky a kde
dlouho do noci znějí píšťaly i flétny. Magické keltské památky, drsné
a zároveň romantické útesy. To vše je Irsko, Zelený ostrov, který
křížem krážem prozkoumáte na zájezdu s CK Wisnar.
Za objevy vyrazíte od 18. do 27. 8. 2018, dopravu vč.
trajektů, 7 nocí v hotelu a služby znalého průvodce máte v ceně.
Prozkoumáte megalitické stavby, budete se toulat kolem zelených
pastvin, horských jezer a národních parků a navštívíte
i Dublin. Podíváte
do pivovaru Guinness, kde ochutnáte
lahodný pěnivý mok přímo u zdroje, a také nakouknete do slavné palírny whisky Old Jameson,
která vás rovněž pozve ke koštu.
Navštívíte Kildery –ráj
dostihového kraje a podíváte se do Irského národního
hřebčína.Uvidíte nejkrásnější
část pobřeží
Atlantiku s fascinujícími Mohérovými útesy a krásnými vyhlídkami na oceán.Program je velmi bohatý, proto
si nastudujtepodrobný program a nezapomeňte doma
foťák.
1. den: Odpoledne odjezd ze severní Moravy, večer
z Prahy. Cesta přes ČR a SRN.
2. den: Transfer přes La Manche. Cesta Anglií kolem Londýna ke Coventry na nocleh.
3. den: Cesta severním Walesem přes velkolepé
hrady v ConwyaCaernafon.
Odpoledne přejezd na ostrov Angleseya zastávka
v Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch –
obci s nejdelším jménem, které se dá přeložit jako „Kostel sv. Marie
v roklině bílých lišek pobíž prudkého víru a kostela sv. Tysília
z červené jeskyně“. Z Holyheadu se poplavíte lodí do Irska. Večer se vylodíte v Dublinu. Nocleh.
4. den: Dublin – prohlídka hlavního
města Irska. Projdete se po pěší zóně Grafton Street, uvidíte katedrálu
sv. Patrika, která je postavena na místě, kde patron ostrova křtil první
pohany a jako děkan zde působil Jonathan Swift. Dále uvidíte univerzitu
Trinity College, radnici, Národní galerii, hrad, třídu O'Connell.
Odpočinout si můžete v parku Stephens´Green. Vychutnáte si také Temple
bar – rušnou čtvrť hospůdek, kde i přes den hraje živá hudba. Exkurze
v Jameson Distillery s možností ochutnávky pravé irské
whisky. Nocleh.
5. den: Výjezd za megalitickými stavbami –
nejvěhlasnější prehistorická svatyně Newgrange /Brú na Boine. Pak Hill of Slane, místo, kde
sv. Patrik kázal Irům a zapálil velikonoční oheň. Poté
Monasterboice – jeden z nejvýznamnějších klášterních
komplexů v Irsku s překrásnými vysokými keltskými kříži. Návrat do Dublinu, exkurze ve světoznámém pivovaru Guinness
s ochutnávkou piva. Nocleh.
6. den: Glendalough – jedno
z nejvýznamnějších raně křesťanských míst v Irsku, tzv. „Irské
Delfy“, které vyniká nádhernou polohou v ledovcovém údolí v pohoří
Wicklow Mountains. V tzv. „Údolí dvou jezer“
Upper Lake a Lower Lake již v 6. stol.
působil sv. Kevin a rozvinul se zde obrovský klášterní komplex. Poté
Kildare, které je srdcem dostihového kraje a centrem chovu
irských dostihových koní, návštěva Irského národního hřebčína a přilehlých japonských zahrad. Pak Rock of Cashel –
vápencová skála s impozantním hradem, který je pro svou majestátnost
zvaný Panthenon Irska a který patří mezi nejdůležitější historické
stavby Irska. Nocleh.
7. den: Vyhlídková cesta nejmalebnější oblastí
Irska, členitou pobřežní krajinou Ring of Kerry. Zastávka
v Killarney, známém turistickém středisku stejnojmenného
národního parku. Dále kolem jezera Lough
Leane podmanivými scenériemi kolem hradů, majáků, výhled na ostrov Valentia Island. Zastávka na vyhlídce
Lady´s View s nádherným výhledem na Killarneyská
jezera. Návrat do Limericku na nocleh.
8. den: Cesta na západní pobřeží. Uvidíte
nejkrásnější
část pobřeží Atlantiku sfascinujícími Mohérovými
útesy a s krásnými vyhlídkami na oceán. Procházka kolem útesů odkud se otvírají nezapomenutelné
pohledy na oceán. Kolem poledne přejezd bizarní drsnou krasovou krajinou
Burren, unikátní přírodní oblastí vápencové náhorní
plošiny s holými skalami a množstvím vzácných květin; zde menhiry,
dolmeny a starověké hroby pamatují dobu před 5000 lety. Zastávka
u Dysert O´Dea, středověkého bojiště, u hradu
Bunratty. Přejezd přes Tipperary, Cahir a Waterford do Rosslare. Večerní plavba do Walesu.
9. den: Přejezd jihem Walesu do Anglie, kolem Londýna
do Doveru, transfer přes La Manche. Nocleh u Calais.