Jedeme dál! Kam o víkendu za zážitky a na výlety? Tipy na zábavu venku i pod střechou

Jedeme dál! Kam o víkendu za zážitky a na výlety? Tipy na zábavu venku i pod střechou

Tipy rodičů 4. 1. 2019 Sdílet

Už jste se po Vánocích a silvestrovských oslavách těšili na pravidelný režim se školkou, školou a prací? A na víkendové výlety? Sice to bude chtít vymyslet dětem zajímavý program, ale od toho máte nás.  Nechte se inspirovat tipy na zážitky vevnitř a výlety venku.

Všechny zážitky pohromadě najdete na naší stránce Rodina a děti.

Muzeum voskových figurín v Praze

Navštivte své oblíbené zpěváky, sportovce i historické postavy v Muzeu voskových figurín. Tváří v tvář se tu setkáte s králem popu Michaelem Jacksonem i kouzelníkem Harry Potterem.

Vezměte klidně celou rodinu a vysvětlete potomkům, kdo byl tatíček Masaryk, a ukažte jim, koho jste v mládí poslouchali. Na pódiu se totiž objeví Freddie Mercury a Mick Jagger i jejich kolegové Karel Gott a Helena Vondráčková. Podívejte se,  kdo další vás tu očekává.

Součástí muzea je i časově omezená výstava hollywoodských slavných hvězd z Muzea Madame Tussauds, na kterou máte vstup zdarma. Uvidíte tu třeba Bruce Willise, George Clooneyho či Lady Gaga.

Výhodné vstupenky koupíte na Slevomatu.

Jump Arena v Praze na Zličíně

Skočte si do Jump Areny na Zličíně a zpestřete si všední dny nevšední zábavou. Voucher tu vyměníte za vstupenku na hodinové divočení na trampolínách a veškerých nafukovacích atrakcích, to vše ve dvou halách s kapacitou 60 osob.

Novinka v Jump Areně v ceně voucheru! Kolem trampolín se pořád něco děje, a tak přibývají i nové atrakce. Tou nejnovější je na Zličíně interaktivní lezecká stěna, na které si zahrajete některou z 5 her – chytejte netopýry nebo třeba zachraňte Zemi před asteroidy!

Blogerka I Love Cake se sedmiletým synem u lezecké stěny svou návštěvu začali: „Nejprve jsme šli na již zmíněnou interaktivní lezeckou stěnu. Na té si můžete zvolit různé druhy her, trasy po kterých lezete, chytáte netopýry, počítá se vám čas nebo se naopak vyhýbáte laseru.“

Před skákáním se podívejte na naši nabídku a využijte výhodnější vstupy.

Bowling pro celou rodinu na pražském Žižkově

Přijďte si užít až v 6 hráčích bowlingový zápas do Relax Centra Bowling Koněvova. Čeká tu na vás jedna ze šesti profi bowlingových drah, které odpovídají mezinárodním normám. Ať už jste na tom s koulením jakkoliv, užijete si pořádné bowlingové řádění, a zahrají si tu navíc i děti – dráhy jsou vybavené nastavitelnými mantinely a mají tu připravené i boty pro malé hráče.

S výhodnějším voucherem  se bowlí jedna radost, omrkněte nabídku.

Vodní dům a Včelí svět v Hulicích doporučuje mama ambasadorka Klára

Vodní dům v Hulicích u Želivky: „Je rozdělen do dvou částí. Ve venkovní část si vyzkoušíte různé experimenty s vodou. Můžete zde například pomocí pumpy vytvořit vodotrysk, zkusit přehradit tekoucí řeku nebo rozpohybovat mlýnské kolo. Vnitřní expozice ukrývá spousty zajímavých informací od mikroorganismů, které se vyskytují ve vodě, až po koloběh vody. Najdete zde další experimenty s vodou. Nám se líbila výroba mraků, testování pramenitých vod a zjišťování, do kterého moře se vlévá jaká řeka – pomocí kuličky a plastické mapy České republiky.“

 • Zajímavá je i návštěva tamních toalet. Během vykonávání potřeby se dozvíte, kolik vody spotřebuje průměrná domácnost. Při mytí rukou si můžete vybrat z několika druhů vodovodních baterií a dočíst se, která z nich je nejméně šetrná a která naopak spotřebuje nejméně vody.
 • Parkování je bezplatné přímo u vodního domu a ceny vstupenek jsou 50 Kč/dítě, 90 Kč/dospělí.
 • Vodní dům najdete okrese Benešov,  mezi obcemi Hulice a Nesměřice, poblíž vodárenské nádrže Želivka.

Muzeum Včelí svět v Hulicích: „Interaktivní expozice ze života včel byla otevřena veřejnosti v roce 2012 v obci Hulice – okres Benešov. V budově bývalé školy najdete informace o životě včel a jejich významu v přírodě. Během prohlídky si na počítačích můžete vyzkoušet různé kvízy, na plátno si promítnout krátké dokumenty nebo si vyzkoušet, jestli zvládnete díky čichu doletět do správného úlu jako včelka. Expozice je rozdělena do dvou pater. V horním patře zjistíte vše o výrobě medu a budete procházet obřími plástvemi. Děti si na konci prohlídky mohou sami vyrobit svíčku ze včelího vosku. Je to jednoduché, naše pětiletá dcera byla z výroby nadšená.“

 • U pokladny si pak můžete vybrat z mnoha včelích produktů od kosmetiky až po ochucené medy.
 • Parkování je bezplatné přímo u muzea. Za návštěvu zaplatíte 30 Kč/dítě, 60 Kč/dospělí.
 • Muzeum je umístěno v bývalé škole v Hulicích, nedaleko Exit 56 na dálnici D1.

Zámek Hořovice s dětmi navštívila mama ambasadorka Markéta

Při návštěvě zámku Hořovice (okres Beroun) se vaše děti nemají šanci nudit: „Zámek nabízí klasické prohlídkové okruhy – reprezentační prostory a soukromá apartmá, ale i výstavu Hry a hračky malých aristokratů. Děti si mohou prohlédnout panenky, nábytek, vojáčky a další hračky a hry z depozitářů hradů a zámků.“

Tento rok bylo možné na pokladně zámku zakoupit za 40 Kč plánek k Cestě za pokladem v zámeckém parku Hořovice. V plánku je zakreslená mapa s osmi stanovišti. Na každém stanovišti se plní úkol. Každý úkol ukrývá jedno slovo a to se vepisuje do tajenky. Po vyplnění tajenky čeká v dřevěném altánku šifra s klíčem, která pomůže odtajnit kód, s jehož pomocí se lze dostat k pokladu. Truhla s pokladem je ukryta na zámku a v mapě je toto místo značeno jako cíl. Podaří se vám získat odměnu? Hodně štěstí!

 • Po hře se můžete občerstvit v zámecké kavárně.
 • A pokud nebudete mít hraní dost, stačí přejít silnici u zámku, minete barokní kašnu z konce 17. století a pomník obětem válek se sochou od Františka Bílka z roku 1922 a již se dostanete k bráně do Panské zahrady. Ta skrývá kromě pěkných pohledů na zámek i veliké hřiště pro děti. Mohou se zde vydovádět na mnoha prvcích – například na pískovišti, houpačkách, skluzavkách i prolézačkách. A rodiče mohou posedět a pochutnat si v kavárně Zahrádka. Nabízí příjemnou zahrádku s výhledem na hřiště i zámek.
 • Park i Panská zahrada jsou vhodné i pro kočárky.
 • Nedaleko zámku a zahrady se nachází starý zámek, ve kterém sídlí muzeum Hořovicka.

Muzeum strašidel v Plzni

Vezměte děti za strašidly a nejen v rámci výchovné lekce. Rozmanitou havěť, která sídlí v plzeňském Muzeu strašidel, určitě rádi poznáte i vy. Užijte si díky dnešnímu voucheru příjemné rodinné odpoledne v pohádkovém duchu. Zavítáte do sklepení dnes již zbořeného domu, v němž se od 16. století nacházel starobylý hostinec.

Dům, v němž dnes sídlí Hotel Central,  žije pověstmi, tajemnými bytostmi a hlavně strašidly. Poznejte svět pohádek a kouzel ze zapomenuté doby staré Plzně a jejího okolí. Těší se na vás bájný kníže Radouš, vodníci, čarodějnice, Saracénský čert, ohnivý pes, draci a další stvoření, která ke zdejšímu kraji neodmyslitelně patří.

A jděte za strašidly s voucherem ze Slevomatu.

Retro auťáky parkují v Liberci

Máte-li doma malé milovníky starých vozů, zbystřete. Motocykl KTM 660 Rallye z Dakaru nebo lokomotiva LKM N-4 jsou stroje, které člověk jen tak nemá šanci spatřit. A už to je dobrý důvod, proč je zajít očíhnout do libereckého Technického muzea. Jedná se o muzeum, které má celkem čtyři pavilony se spoustou zajímavých exponátů.

V jednotlivých pavilonech poznáte auta, motorky či kola různého data výroby i různé provenience,  průmyslovou historii Liberce, historické tramvaje a autobusy a v neposlední řadě i legendární a unikátní automobilové skvosty jako Ford T, nebo jedinečnou sbírku několika vozů Rolls-Royce napříč celým dvacátým stoletím.

Podívejte se na naši nabídku a vyrazte s výhodnými vouchery na retro podívanou.

Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně objevila Mili

„Pokud hledáte při nepříznivém počasí zábavu, velmi doporučuji navštívit muzeum ve Zlíně. Zabaví Vás klidně na více jak půl dne. Nachází se v několika patrech a každé je úplně jiné. Dětem se bude nejvíce líbit v přízemí, kde kromě muzejních exponátů najdou kuchyňku, omalovánky, kostičky či domeček pro panenky. Ty starší a zvídavější určitě zaujmou různé úkoly, například poznávání květin nebo sázení zeleniny. V dalších patrech se naší Eli a Filípkovi moc líbila krásná dřevěná auta, se kterými si mohli i pohrát. V nejvyšším patře pak na děti čeká třeba divadlo a spousta dalších zábavných úkolů.“

 • Po celé budově se přesouváte pomocí výtahu, takže bez problémů můžete vzít i kočárek. Na
 • pokladně zakoupíte upomínkové předměty. V přízemí si můžete odložit věci do skříněk a naleznete tu pěkné toalety. V celém muzeu jsme narazili na velice příjemný personál.
 • Otevřeno je celoročně od úterý do neděle od 10-ti do 18-ti hodin. Vstupné pro dospělé je 129 Kč, pro děti nad 6 let 59 Kč, děti do 6 let mají vstup zdarma. Automobil zaparkujete na parkovišti před vstupem.

Kam jít v Brně bruslit doporučuje Helena

Začátkem prosince otevírají své brány venkovní kluziště, takže i v centru města si můžeme užít ty pravé zimní radovánky. A v Brně je opravdu z čeho vybírat. Od velkých a pohybem tepajících ploch ve středu dění, až po malá a pohodová kluziště pro rodiny s nejmenšími.

„Naším nejoblíbenějším je kluziště Pavillon v parku Koliště – malinké, zastřešené a klidné. Bruslíme tady často sami a hned vedle ledu se klidně vyspí miminko v kočárku.“

 • Pro pohodlí návštěvníků slouží lavičky a stolky s přímotopy, uzamykatelné skříňky a stánek s teplými a studenými nápoji, WC v budově pod schody a půjčovna bruslí.
 • Malí bruslaři si mohou půjčit stabilní kovové hrazdičky a kužely. Vstup je na neomezenou dobu za 80Kč, děti do 3 let zdarma.

„Pokud teploty vystoupají nad nulu, vyrážíme na kluziště Lesná s umělým ledem. Ten je pomalejší než přírodní, ale taky měkčí, pády tolik nebolí, a hlavně netaje do nepříjemných louží.“

 • V areálu je stánek s občerstvením, skříňky, lavičky, mobilní WC, půjčovna a broušení.
 • Bruslí se v 90-minutových blocích, vstupné je 60,– pro dospělé, 40,– pro děti a do 3 let zdarma.

„A když naopak pořádně přituhne, není nic lepšího než zamrzlý rybník. Žádná otevírací doba, žádné vstupné nebo přikázaný směr bruslení. Několik krásných malých rybníků je schovaných v lese kousek od Mokré Hory na severu Brna, v údolí Ponávky. K prvnímu z nich „U Mlýna“ se dá dojet autem a zaparkovat přímo u břehu. K těm dalším už jen pěšky, ale o to míň lidí k nim dojde.“

A co tak něco pro zdraví? Solná jeskyně v Brně

Pečujte i s dětmi o své tělo a psychickou pohodu. Navštivte Solnou jeskyni Orchidea v Brně. Už starověcí filosofové věřili, že mořská sůl dokáže zázraky. Odpočinete si v malé a útulné jeskyni postavené z kombinace solí z Mrtvého a Černého moře, solných kvádrů z hlubinných dolů Weliczka a Himalájských solných krystalů. Sůl přispívá nejen k relaxaci, zlepšení stavu vaší pokožky, ale také dokáže zmírnit nejrůznější zdravotní neduhy. Solná jeskyně je vhodná pro všechny věkové kategorie a maximální kapacita 6 osob vám zaručuje příjemné prostředí. Relaxovat budete i pozorováním plynulých pohybů ryb plovoucích v místním mořském akváriu. Pro malé i velké tu mají nachystáno 6 relaxačních křesel, v dětských hodinách 6 minikřesílek a spoustu hraček. Vše je doplněno relaxační hudbou, dětskými písničkami a pohádkami.

Odpočívejte výhodněji s voucherem ze Slevomatu.

Celý den v Pohádkových lázních

Prožijte se svými dětmi den plný smíchu a zábavy! V Pohádkových lázních se nemůžete mít jinak než pohádkově. Toto moderní dětské centrum najdete v Rožnově pod Radhoštěm a vybrat si můžete voucher s 1 vstupem nebo rovnou permanentku na 10 vstupů. Platí vždy pro dítě ve věku 1–12,99 let v doprovodu 2 dospělých.

Do Rožnova zamířila i blogerka MK Life s rodinou a v Pohádkových lázních trávili každý podvečer: „Herna je vhodná už pro nejmenší, kterým je tady věnované speciální hřiště (pro děti do 3 let): bazének s kuličkami, menší klouzačka, houpací prvky – vše měkké, na žíněnkovém povrchu, takže ani to skulení nebude menší děti bolet. Já sama si hřiště prolezla s dvouleťačkou, a to menší i větší, a považuju ho za víc než vychytané.“

Ve své recenzi ocenila také moc fajn možnost občerstvení a naprostou ochotu ze strany personálu“.

Pohádkové lázně si užijete ještě víc, když ušetříte na vstupném.

Tipy rodičů

Tipy rodičů

Je stezka vhodná pro kočárek? Čeká na konci cesty odměna v podobě domácího ledového čaje a dětského hřiště? Je prohlídka zámku odborná a na dvě hodiny nebo je přizpůsobena i dětem? Kde najdete příjemnou kavárnu s dětským koutkem nebo dokonce muzeum pro děti? To vše a mnohem více vědí naši ambasadoři, aktivní rodiče, kteří nám posílají fotky a zážitky s dětmi.