Co skrývá lidský trup a ucho? EDU otestovala dětská lékařka

Co skrývá lidský trup a ucho? EDU otestovala dětská lékařka

MK Life 30. 1. 2019 Sdílet

EDU je 3D model lidského těla a kdo jiný by jej měl s dětmi otestovat a prověřit, než mama blogerka roku a dětská lékařka Míša z blogu MK life. Pokud dáváte dětem i dárky, které mají vzdělávací přesah, neváhejte.

Prozkoumat lidské zevnitř, naskládat orgány na to správné místo a povídat si o tom, co na tom místě plní za funkci? Bude to bavit děti i vás. A v nabídce od EDU není jen lidský trup, ale můžete pořídit i model ucha. Udělá to radost i jako svatební dar 😀 Jakože se EDU jmenuje 😀

Podívejte se na EDU v nabídce Slevomatu.

Mám tu pro vás tip na dárek, který u nás boduje, i když ho vlastně dostala maminka. Obě děti jsou asi lehce „postižené“ mým povoláním dětské lékařky, takže už od prvních knih a hraček se u nás tohle téma vyskytuje víc než v jiných rodinách.

Co mají holky rády moc, to je model lidského těla. Děti si díky této novince EDU mohou rozebrat lidské tělo a podrobně se podívat, jak to v tom našem trupu všechno máme uložené a jak to spolu souvisí 🙂

Vysázet to všechno ven je hračka, ale naskládat zpět? První pokusy byly vtipné, protože játra cpaly k močáku a srdce do žaludku, ale propojení s knížkou a povídáním jim dalo hodně. Dnes už to tam frká i tříletá Julinka a dobře ví, k čemu jaký orgán máme a kde ho najde 🙂

Torzo Emila, jak mu holky říkají, u nás dělá dost často pacienta. A musím říct, že v posledních dnech po jejich péči Emil vstane a sám odejde z nemocnice domů 😀

Jeden z mála modelů, který až jednou omrzí, ochotně půjde zdobit čekárnu ordinace. Nejsem si ale jistá, že holky Emila ze svých služeb někdy propustí 🙂 Řekla bych totiž, že ho bude milovat každý malý doktůrek, který má svůj kufřík s bílým pláštěm.

Abyste věděli ale opravdu všechno, Emil má i svoje pořádně velké ucho, které občas pozlobí. A tak chodí v naší nemocnici na pravidelné kontroly, protože se mu nevyhnuly běžné záněty středouší, a taky je potřeba ho občas pořádně vyčistit.

Emilovo ucho je další stavebnice z EDU novinek. Součástí řezu lidským uchem jsou sluchové kůstky (kladívko, kovadlinka a třmínek) a nechybí ani bubínek.

Tyhle „součástky“ si do řezu poskládáte a krásně vidíte, jak to naše ucho propracovaně funguje. Krom naší rodinné úchylky, že všechno takové chceme doma nebo v práci 😀 , určitě model ocení ve školkách a školách, kde se děti naučí, že hlemýždě potkají i mimo maminčinu zahradu.

Pokud patříte mezi nešťastníky, kteří pravidelně dojíždí na ORL, můžete děti seznámit s tím, proč tam jezdíte a na co paní doktorka nebo sympatický pan doktor koukají 🙂 Dětem pak nejsou cizí pojmy jako boltec, zevní zvukovod, střední ucho, bubínek, sluchové kůstky a spoustu dalších 🙂

Ale abyste neměli pocit, že je to dárek vhodný a určený jen dětem, tak my ho teď pořídili kamarádce, která se provdala, přijala partnerovo jméno a stala se z ní A. Ušatá 😀 Jo, náš svatební dar nepřekonal nikdo! 

MK Life

MK Life

Znáte blog MK life? Píše ho mladá lékařka a hlavně máma dvou dětí. Čtenáře inspiruje tak moc, že získala 1. místo v soutěži MAMAblog 2017.