Tipy na výlety ve Slezských Beskydech: vrch Kamenitý, Pohádková stezka i rozhledna Tetřev

Tipy na výlety ve Slezských Beskydech: vrch Kamenitý, Pohádková stezka i rozhledna Tetřev

MK Life 31. 8. 2018 Sdílet

Chtěli byste, než začnou rodině povinnosti spojené se začátkem školního a školkového roku, podniknout s dětmi ještě pár výletů nebo kratší dovolenou a hledáte inspiraci? Od toho jsme tu my!

Mama blogerka roku Míša z blogu MK life navštívila nádhernou oblast Slezských Beskyd (z Ostravy jste tu za necelou hodinku, z Brna je to něco přes dvě hodiny) a kromě tipu na útulné ubytování se s námi podělila i o výlety, které s dcerkami (3 a 5 let) podnikli nebo které by doporučila.

Tip na ubytování ve Slezských Beskydech

Vrch Kamenitý

Kdo navštíví Slezské Beskydy (= Těšínské Beskydy, horské pásmo, který leží ve Vnějších Západních Karpatech. Toto pohoří se rozkládá na území států Polska a České republiky, většina území Slezských Beskyd se nachází na polské straně.) a zdraví mu alespoň trochu slouží, rozhodně nesmí minout vrch a chatu Kamenitý (z Ostravy jste tu za hodinku). Pro tenhle výhled si sice musíte kus vyšlápnout, ale odměnou vám bude božský výhled a další zbytek výletu už je jen po hřebeni nebo po cyklostezce zase hezky dolů z kopečka.

Pro děti je nahoře připravené dětské hřiště s parádním výhledem a ještě vám tu velice dobře uvaří. My si pochutnali na výborné zelňačce, kochali se výhledem, děti si za odměnu vyhrály na hřišti a ani trochu se nám z téhle krásy nechtělo pryč.

Za přízně počasí tady rozhodně posedíte, a to rovnou pěkně stylově. Na tohle místo se ráda vrátím i přesto, že už dobře vím, co mě čeká za kopec nahoru :-D.

NS Prales Mionší – vstup s průvodcem – součástí je i Pohádková stezka

Patří mezi nejzachovalejší lesní komplexy v moravské části Západních Karpat. Proto je, po právu, přísně chráněn jako národní přírodní rezervace a veřejností označován jako „prales“. Stezka vede po okrajové části pralesa a není nijak značená. Je postavená jako okruh 7 km dlouhý. Cílem je nechat nás turisty nahlédnout do legendárního beskydského pralesa. Stezka je přístupná od 1. 6. do 15. 9. výhradně s průvodcem (objednání na tel. 558 357 411).

Průvodci jsou připraveni každou sobotu a neděli v 9.30 a 13.00 hod., po předchozí domluvě i úterý a čtvrtek v 9.30 hod. 

Rozhledna Tetřev

Máte rádi vyhlídky a obcházíte rádi rozhledny? I tady jednu krásnou najdete a říká se jí rozhledna Tetřev. Najdete ji nedaleko Kamenné chaty v obci Dolní Lomná a je otevřená celé léto od 8 do večerních 21 hodin. Vstupné tady žádné platit nemusíte. 

Lomňanské muzeum a krásné dřevěné hřiště

Přímo v centru obce najdete krásnou roubenku, která je replikou původní školy, kterou v roce 1974 převezli do Rožnovského skanzenu. Můžete tady ochutnat výbornou medovinu, zakoupit suvenýry a budou vás čekat denně od 10 do 17 hodin. Přímo naproti škole pak můžete s dětmi odskočit na nádherné a prostorné hřiště, které je celé ze dřeva a nad kterým zajásá každé dětské oko.

Zemědělský dvorek

Naučný koutek, spousta zvířátek, chytré tabulky, spousta programu nejen pro děti, to je Zemědělský dvorek, kde nechybí ani včelín a ochutnávky výrobků z ovčího mléka. Součástí stezky je 7 zastavení, na kterých najdete informace o místní zvířeně. Největším lákadlem je možnost hlazení i krmení všech místních hospodářských zvířat.

A kde se ubytovat? Prohlédněte si nabídku penzionu Rzehaczek!

MK Life

MK Life

Znáte blog MK life? Píše ho mladá lékařka a hlavně máma dvou dětí. Čtenáře inspiruje tak moc, že získala 1. místo v soutěži MAMAblog 2017.