Do roubenky ve Slezských Beskydech za domácí kuchyní, dětským hřištěm a saunou

Do roubenky ve Slezských Beskydech za domácí kuchyní, dětským hřištěm a saunou

MK Life 28. 8. 2018 Sdílet

Přemýšlíte, kam ještě s dětmi na kratší dovolenou, kde by se daly podnikat výlety do krásné přírody? Nebo máte chuť poznat babí léto ve Slezských Beskydech? Mama blogerka roku Míša z blogu MK life strávila pár dní v Dolní Lomné a s rodinou byla ubytovaná v útulném penzionu Rzehaczek. Poctivá domácí kuchyně, po výletě odpočinek v sauně a vířivce a jako bonus dokonalé dětské hřiště. Nechte si to od Míši ukázat!

Ukažte mi nabídku Penzionu Rzehaczek

Je tu léto a my jsme neustále na cestách. Doma se držíme přes všední dny, ale víkendy patří výletům po celé naší republice. Oblíbila jsem si s rodinou hory a jedna z našich posledních cest vedla do Slezských Beskyd, do městečka Dolní Lomná.

Tohle místo si zamilují všichni, kdo dávají přednost klasickým roubenkám a chatám. Proč byl na vrcholku mých ubytovacích tipů právě tenhle penzion, vysvětluje následující fotka :-D.

Krásné a útulné ubytování v dřevěné chatě, kde se o vás starají sami majitelé. Pokojíčky byly krásně čisté, prostorné a my navíc moc uvítali, že pro holky má pokoj vlastní „pokojík“.

Bydleli jsme v prvním patře a z našeho pokoje vedly dveře na balkonek s luxusním výhledem. Na jedné straně pole se slaměnými šulánky, na té druhé dětské hřiště a přímo proti nám byla sjezdovka. 

Pro všechny, kteří by tu chtěli setrvat víc dní, se bude hodit i kuchyňka v apartmánu. Nejste tak závislí na restauraci a kdo by chtěl ušetřit nějakou tu kačku, může dětem vyvářet. Nutno ale podotknout, že na místní kuchyň my rozhodně doporučujeme jít. Měli jsme pobyt s polopenzí a teda WOW. Však uvidíte 🙂 .

Po mlynářských schodech nahoru se vešlo do pokoje v podkroví. Bylo tam fajn teploučko, což jsme tady v horách vítali s nadšením, a tam spaly obě holky. Teď se asi budete divit, zda jsme se nebáli, že holky v noci cestou na záchod nesletí. No, chvíli ano, ale nakonec jsme jim tam udělali přepážku a domluvili se, že kdyby chtěly v noci dolů, zavolají na nás. 

Ráno jsme začínali domácí snídaní. V rámci pobytu jsme měli snídani pro pár v ceně, a protože děti byly s námi zdarma, neměly nárok ani na lůžko, ani snídani. Buď jste se rozdělili o svou postel a jídlo, nebo těm větším dokoupili na místě. Tak jsme to vyřešili my. Jídlo bylo výborné a vybíráte ho přímo z jídelního lístku. Jedno ráno jsme tak vybrali místní specialitu Lejošky (rozuměj palačinky 🙂 ), které byly s povidly a mákem, druhý den pak vajíčka na cibulce.

V restauraci jsme o holkách nikdy nevěděli. Jedna celá místnůstka je totiž věnovaná dětem a to bylo království dětí. Obě se tam vždy nahrnuly a čekaly jen na svolávání ke stolu :-).

Trochu nešťastná je tu (v Beskydech) ale situace se zaměstnaností. Všude je málo lidí, takže se setkáte s nádhernými penziony, které jsou nové, s luxusním zázemím, ale není v nich nikdo. Nejsou totiž lidi. To byl důvod, proč v čase naší dovolené nám vařil přímo pan majitel nebo jeho žena. Taková situace je tam ale všude.

K pobytu jsme dostali v ceně i hodinu v místní sauně a vířivce, do které se šlo přes restauraci. To se dětem i nám moc hodilo, protože jsme si ji dopřáli na závěr celodenního výletu na vrch a chatu Kamenitý.

Prohřát v sauně, vymáchat ve vířivce a vyrazit ven přesně na čas, kdy vám už paní majitelka nese na stůl večeři. Pak už jen jedno patro nahoru, vyčistit zuby a odpadnout.

V okolí je tady nespočet možností „kam na výlet“, takže opravdu naplníte i celý týden výletováním. Příroda a výhledy tu jsou nádherné, hned za zatáčkou je informační centrum a v centru Dolní Lomné je navíc úplně neskutečné dětské hřiště! 

Chceme vouchery do Penzionu Rzehaczek

MK Life

MK Life

Znáte blog MK life? Píše ho mladá lékařka a hlavně máma dvou dětí. Čtenáře inspiruje tak moc, že získala 1. místo v soutěži MAMAblog 2017.